סיקור מקיף

שיתוף פעולה בין ישראל ואוקראינה בהגנה נגד טילים?

בפגישה שנערכה בין המשנה לראש הממשלה שמעון פרס ונשיא אוקראינה ויקטור יוש’נקו בתחילת החודש, הציע יוש’נקו שיתוף פעולה אסטרטגי בתחום של הגנה נגד טילים בליסטיים ומערכות בקרה לווייניות

נשיא אוקראינה ויקטור יושנקו
נשיא אוקראינה ויקטור יושנקו

בפגישה שנערכה בין המשנה לראש הממשלה שמעון פרס ונשיא אוקראינה ויקטור יוש’נקו בתחילת החודש, הציע יוש’נקו שיתוף פעולה אסטרטגי בתחום של הגנה נגד טילים בליסטיים ומערכות בקרה לווייניות, כך מדווח האתר israeltoday.co.il.

”נשמח לעבוד ביחד עם מדענים ומפתחים ישראליים בתחומי טילים ולווינים”, אמר יוש’נקו לפרס. הנשיא אמר גם כי הוא מתכוון לבקר בישראל בתחילת נובמבר כחלק ממשלחת של אנשי עסקים חשובים מאוקראינה. שמעון פרס שאל אם אנשי העסקים ייקדמו עסקאות כלכליות עם ישראל, לבנון, ירדן והרשות הפלסטינאית. יוש’נקו אמר כי אוקראינה מעוניינת להשתתף בפרוייקט ”עמק השלום“ שמקדם פרס. המשנה לראש הממשלה הציע גם שאוקראינה וישראל ישתפו פעולה בפיתוח אמצעי לחימה נגד טרור, תוך שימוש בננוטכנולוגיה.

הפגישה נערכה בגרמניה, בה התקיים טקס בו השניים קיבלו את אות ההוקרה ”דאי קוואדריגה”, המוענקת ל”דמויות פוליטיות, כלכליות או תרבותיות שהפגינו במהלך הקריירה שלהן חזון, אומץ ואחריות”.

אוקראינה נחשבת למובילה בתחום של של טילים בליסטיים- שם פותחו רוב הטילים בשביל בריה”מ בתקופה הסובייטית. גם כיום באוקראינה יש מספר חברות שמייצרות טילים בליסטיים ומשגרים לשימוש מסחרי. בין הידועים הם החברות DO Yuzhnoye ו-PA Yuzhmash שמייצרות את המשגרים מסוג Zenit, המשמש למשל לשיגורים בפרוייקט ”סי לונץ’”.

לישראל ואוקראינה יש בהחלט מה לתרום אחת לשנייה- לאוקראינה יש תשתית תעשייתית חזקה מאוד. לישראל, מהצד השני, יש הרבה מה להציע בתחום של היי-טק. כמו כן לישראל יש קשרים רבים עם מדינות במערב ועם תאגידים בטחוניים ברחבי העולם.

רשימה של חברות העוסקות בתעשיית חלל ובטחון (אתר FAS).

היעד – חלל, הבלוג של סמיון סמיונוב

לידיעה בנושא ב-israeltoday"

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן