סיקור מקיף

הוארכה כהונתו של פרופסור בן ישראל כיו”ר סוכנות החלל הישראלית

שר המדע אקוניס החליט על הארכת כהונתו של יו”ר סוכנות החלל הישראלית פרופ’ יצחק בן ישראל. השר אקוניס: “לפרופ’ בן ישראל תרומה כבירה למעמדה של ישראל כמעצמה פורצת דרך”.

פרופ' בן ישראל. צילום: חן גלילי, התמונה באדיבות משרד המדע.
פרופ’ בן ישראל. צילום: חן גלילי, התמונה באדיבות משרד המדע.

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס החליט להאריך את כהונתו של פרופ’ יצחק בן ישראל כיו”ר סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע. פרופ’ בן ישראל עמד בראש הסוכנות ב-12 השנה האחרונות ותקופת כהונתו הנוכחית עמדה כעת להסתיים.

“לפרופ’ בן ישראל  קריירה ועשייה ציבורית עשירה ותרומה משמעותית לקידום תחום החלל בישראל בעשור האחרון” אמר שר המדע אקוניס לאחר ההחלטה. “אנו גאים להמשיך להתכבד בעשייה שלו בין שורותינו ובטוחים שהוא ימשיך להצעיד את סוכנות החלל הישראלית להישגים נוספים גם בשנים הבאות”.

פרופ’ בן ישראל הודה לשר על המשך האמון והמינוי ואמר: “אני רואה בכך הזדמנות להמשיך לקדם את סוכנות החלל הישראלית להתמודדות עם האתגרים העתידיים של תחום החלל. תחום החלל בישראל צועד לכיוון של פיתוחים אזרחיים לצורכי חלל בהשתתפות יזמים פרטיים וקטנים שנכנסים למשחק לצד תעשיות החלל הגדולות – נישה שצוברת תאוצה גם בעולם ויש בה פוטנציאל ממשי לקידום הכלכלה. החלל הוא גם אמצעי מעולה לקידום החינוך המדעי בישראל, בדגש על הפריפריה. הסוכנות תמשיך לקדם את תחום הלוויינים הזעירים והקטנים שבו לישראל יש יתרון משמעותי בעולם ותפעל להכרה ממשלתית בחשיבות לוויינות התקשורת”.

פרופ’ (אלוף מיל.) בן ישראל מילא בעברו שורה של תפקידים בצה”ל ובמערכת הבטחון ובמהלך שירותו קיבל פעמיים את פרס ביטחון ישראל. היה אחראי בין היתר על פיתוח תוכנית “תלפיות” ומיוזמי תוכנית “עתידים”. עם פרישתו מצה”ל הצטרף לסגל אוניברסיטת תל אביב שם הוא עומד כיום בראש מרכז הסייבר וסדנת יובל נאמן למדע טכנולוגיה וביטחון. במסגרת כהונתו כחבר כנסת היה חבר ועדת חוץ ובטחון, ועדת הכספים וועדת המוכנות בעורף. בין תפקידיו הציבוריים הנוספים: ממקימי מטה הסייבר, חבר בדירקטוריון של שורה של חברות ממשלתיות בתחומי המדע והחלל וכן יו”ר המועצה הלאומית למו”פ. לאורך השנים יצאו ספרים רבים פרי עטו בתחומים של בטחון, מדע וחלל.

3 תגובות

  1. לקחתי כמה קורסים של הפרופ’ בפילוסופיה של המדע באונ’ ת”א. תענוג אמיתי ללמוד איתו, מעביר את החומר בצורה מעניינת. ישר כוח על העשייה המבורכת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן