SAP הכריזה על פרוייקט Medical Insights להאצת טיפול מותאם אישית לחולי סרטן ו-HIV

בפרויקט בו שותפה SAP ירתמו יכולות ניתוח המידע של SAP HANA על מנת להאיץ את יעילות הטיפולים

תרשים סכמטי של HIV. מתוך ויקיפדיה
תרשים סכמטי של HIV. מתוך ויקיפדיה

במסגרת פעילותה לקידום הידע בתחום הרפואי, שיפור של טיפולים רפואיים והפחתת עלויות של טיפולים רפואיים, הכריזה חברתSAP על פרויקט "Medical Insights" – אשר נועד ליצור אינטגרציה של מידע קליני בנושא חקר הסרטן וטיפולים כנגד סרטן.

באמצעות פרויקט "Medical Insights" שואפת SAP לשפר את הדיוק באבחוני סרטן ואת יעילות הטיפולים, על ידי מתן גישה למידע קליני המגיע ממקורות שונים, מגוונים וניתוח אנליטי של מידע בזמן אמת. הפרוייקט, הנשען על יכולות העיבוד החזקות של SAP HANA, פותח בשיתוף המרכז הלאומי הגרמני למחלות גידוליות, והוא כעת בשלבי בחינה במתקני המרכז בהיידלברג.

הפרויקט מציג גישה חדשה לניתוח נתונים קיימים כדי לשפר את האבחון והטיפול של כל חולה. מאחר וכמעט כל מופע של מחלת סרטן הוא ייחודי ושונה, נוצרת כמות עצומה של מידע ומגוון רחב של נתונים, אשר מעובדים במהלך טיפול בחולים שלא הגיבו להליכים רפואיים סטנדרטיים. כך למשל, ניתוח של מחקרים מאוחדים, או מחקרים ארוכי טווח העוקבים אחר אנשים שיש להם או אין להם מאפיינים מסוימים. כיום, משימות אלו דורשות סקירה ידנית וחיבור של מידע רלוונטי, בדרך כלל באמצעות גיליונות נתונים. תהליכים ידניים אלה גורמים לעיכובים משמעותיים וטיפול לא אופטימלי עבור מטופלים הממתינים לטיפול ממוקד בסרטן הייחודי שלהם.

באמצעות פרויקט "Medical Insights" מתכננת SAP להשתמש במודל של נתונים רפואיים גנריים וביכולות סמנטיות, על בסיס מידע אודות מטופלים המגיע ממגוון מקורות, כגון מערכות מידע קליני, נתוני מעקב אחר הגידול, מערכות ביו-בנק ואפילו ממסמכי טקסט כגון הערות המטפל. לאחר מכן, המערכת תבצע ניתוח אנליטי מתקדם על גבי פלטפורמת SAP HANA ותספק את התוצאות בזמן אמת, כשהמטרה היא להגביר את היעילות בין צוותים רפואיים שונים ולשפר את דיוק ומהירות האבחון של המטופלים. במקביל, "Medical Insights" תציע גם סקירה מקיפה של ההיסטוריה הרפואית של כל מטופל בציר זמן גרפי, ותאפשר בכך נגישות פשוטה לכל רמת פירוט.

"ניהול אנליטי של מידע בתחום הרפואה, שמקורו במחקרים רפואיים ובתוצאות טיפולים בחולים, עשוי לשפוך אור רב יותר על מחקרים הנעשים ברחבי העולם ולהאיץ את המחקר בתחום הסרטן ומתן תרופות אופטימליות לסוגי סרטן שונים", אומר שמוליק סיטון, מנהל תחום טכנולוגיות ב-SAP ישראל. "בעבר היה זה כמעט בלתי אפשרי לנתח כמויות כה אדירות של מידע, אך כיום עם כלי אנליטיקה מתקדמים ופלטפורמת SAP HANA, קיים הכוח המיחשובי המתאים לבצע את העיבודים הללו".

https://www.youtube.com/watch?v=IHRyX-G6EoY
כיצד SAP HANA מסייעת בטיפול בחולים בסרטן

יכולותיה של SAP HANA ירתמו לקידום הטיפול ב-HIV/AIDS
במקביל, יצרה SAP שותפות עם חברת PHEMI והמרכז למצוינות ב-HIV בבריטיש קולומביה כדי להאיץ את הטיפול ואת התוצאות הרפואיות עבור חולים המאובחנים ב- HIV/AIDS. במסגרת פרויקט ניסיוני, ירתמו יכולות ניתוח המידע של SAP HANA כדי לספק טיפול מותאם אישית על בסיס חתימה גנטית של הווירוס אשר פגע בכל מטופל. ניתוח כמויות גדולות של מידע, המתאפשר בזכות הטכנולוגיה החדישה, תאפשר לחוקרים לטפל בחולים במהירות רבה, וזאת בעזרת רפואה אישית המתבססת על הזן המדויק של הוירוס. התוצאה היא חסכון בזמן ובכסף, תוך הפחתה משמעותית של מספר מקרי ה-HIV וה-AIDS.

"קהילת הרפואה כולה מכירה בצורך לכריית מידע עבור החולה היחיד", אמר ביל מקדרמוט, מנכ"ל משותף של SAP. "בפרויקט Medical Insights אנו משתמשים בעוצמה של SAP HANA כדי לשפר את הטיפול בחולים. אין עוררין על כך שמידע בזמן אמת וניתוח אנליטי יקדמו טיפול אישי יותר, ויספקו תוצאות משופרות לרוחב מערכת הבריאות. עם SAP HANA, אנו יכולים היום להביא את הניתוח האנליטי לידי המטפלים הרפואיים, חוקרים ומנהלים, בנקודה בה הם זקוקים לה. כך נסייע להבטיח כי מידע מדויק, בזמן אמת, יוכל להיות ממונף כדי לעצב החלטות טיפוליות".

על הפיתוחים של SAP המסייעים לתחום הרפואה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן