סיקור מקיף

קבוצה מקיבוץ מעברות זכתה בליגת פירסט לחטיבות הביניים

הקבוצה הזוכה ייצגו את ישראל בתחרות העולמית שתתקיים באטלנטה באפריל * היום יצטרפו אליהם זוכים מבתי ספר תיכוניים

הקבוצה הזוכה בתחרות FIRST לתלמידי חטיבות הביניים רמות חפר ממעברות
הקבוצה הזוכה בתחרות FIRST לתלמידי חטיבות הביניים רמות חפר ממעברות

תחרות ליגת הלגו של microsoft FIRST לחטיבות ביניים הסתיימה אתמול, כשקבוצת "רמות חפר" מקיבוץ מעברות זכתה במקום הראשון. התחרות השנה התקיימה בחסות נשיא המדינה, מר שמעון פרס, במסגרת תכנית "צוערי הטכנולוגיה של העתיד" פרי יוזמתו, ובמסגרת ציון שנת ה-60 לעצמאות מדינת ישראל, שעומדת בסימן חיזוקם של ילדי ישראל.

פעילות FIRST בישראל נעשית בשיתוף עם משרד החינוך, הטכניון, ובתמיכת UMI, GM, קרן קאהן, קרן רש"י, עיריית תל-אביב ותורמים נוספים מחו"ל.

השנה השתתפו בתחרות כ- 50 קבוצות מכל רחבי הארץ. נותנת החסות הראשית השנה היא חברת אפלייד מטיריאלס. האתגר של ליגת הלגו של FIRST לשנת 2007/8 הינו בתחום האנרגיה החלופית. על הקבוצות היה לגלות כיצד לעשות שימוש טוב יותר במקורות אנרגיה שונים, תוך כדי לימוד על האלטרנטיבות השונות דוגמת מכוניות היברידיות, אנרגיה סולארית וכו'.

קבוצת "רמות חפר" תטוס לאטלנטה, כדי להשתתף בתחרות העולמית, שתתקיים ב-17-19 באפריל 08'. ביחד איתה יטוסו עוד 5 קבוצות המתחרות בתחרות הרובוטיקה Microsoft FIRST , שזהותן תיקבע היום בתום שלב הגמר.

אסף אגמון, מנכ"ל FIRST ישראל, אמר כי "ליגת הלגו מהווה הזדמנות לילדים צעירים להכיר את עולם המדע והטכנולוגיה מזווית ראייה חדשה ומאתגרת. להזדמנות זו יש השפעה רבה על הדרך בה הם בוחרים ללכת בעתיד, ואנו מאמינים כי בעזרת החסות שנותן נשיא המדינה לפרויקט, במסגרת מיזם "צוערי הטכנולוגיה", אנו נזכה להגדיל את מספר הילדים הזוכים להזדמנות זו".

רון נפתלי, סמנכ"ל מחקר ופיתוח אפלייד מטיריאלס ישראל, בירך את הזוכים ואמר "הייחודיות של תחרות הלגו היא בכך שהיא איפשרה לתמידים בגילאי 9-14 לגלות את ההנאה שבמדע וטכנולוגיה, באופן שאיתגר אותם לחשוב כמו מדענים ומהנדסים. אך סמלי הדבר שהנושא הנבחר לתחרות הוא אותה בעיה שהמדענים של מחר, הילדים של היום, יהיו חייבים לפתור על מנת שנוכל להמשיך ולחיות בכדור הארץ".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן