מחקר: הורדת חום גוף מאריכה תוחלת חיי עכברים

מדענים גילו שהנמכת חום גוף של עכברים האריכה את תוחלת חייהם ב-20%. החוקרים: עדיין לא בטוח ליישם את השיטה על בני אדם

עכבר מעבדה
עכבר מעבדה

הורדת חום הגוף של עכברים האריכה את תוחלת חייהם בשיעור של עד 20%, כך אמרו מדענים העוסקים בנסיון לחפש דרכים להאריך חיי אדם. אם כי, הרגיעו החוקרים את ההתרגשות, ההליך הזה ככל הנראה לא יהיה יעיל באותה מידה על בני אדם.
חוקרים כבר קבעו בעבר, שניתן להאריך את חייהם של יצורים בעלי דם חם, על ידי הפחתת כמות הקלוריות שהם צורכים. אך בניסוי הנוכחי, החוקרים איפשרו לעכברים לאכול כמה שהם רוצים ובו זמנית הנמיכו את טמפרטורת הגוף שלהם במידה מועטה. החוקרים אמרו כי "הצלחנו להראות שניתן להשיג את התוצאות החיוביות של הגבלת הצריכה הקלורית על תוחל החיים גם מבלי להגביל בפועל את הצריכה הקלורית, אלא רק ליישם את ההשפעה שלה שהיא ירידה בטמפרטורת הגוף".
מדענים גילו כבר לפני זמן רב את הקשר שבין חום גוף נמוך ומניעת הזדקנות בבעלי חיים בעלי דם קר, אך זהו המחקר הראשון שהצליח להוכיח קשר דומה בבעלי חיים בעלי דם חם. החיות שהיו מעורבות בניסויים קודמים שהגבילו צריכה קלורית הפגינו תופעת לוואי של ירידה בחום גופן. מטרת החוקרים הפעם הייתה לגלות האם הגבלת הצריכה הקלורית היא זו שמאריכה את תוחלת החיים והירידה בחום הגוף היא רק תופעת לוואי, או שמא הירידה בחום הגוף עצמה, היא זו שמאריכה חיים.
פרסומתהחוקרים גילו שעכברים עם חום גוף נמוך חיו לאורך זמן רב יותר מעכברים עם חום גוף נורמלי. תוחל החיים של הנקבות עלתה ב-20% בעוד שתוחלת חיי הזכרים עלתה ב-12% בלבד. הבדל נוסף בין המינים היה שהזכרים שקלו כ-10% יותר מהנקבות.
אבל אם אתם מעוניינים לחיות עשור או שניים מעבר לתוחלת החיים הממוצעת עבור בני אדם, תיאלצו להמתין לפחות עוד קצת. החוקרים אמרו כי שימוש באותה טכניקה של הורדת חום גוף בבני אדם על מנת להאריך את תוחל חייהם היא "אפשרית מבחינה עקרונית" אך עדיין לא ברור מהן הסכנות האפשריות של שימוש בטכניקה מסוג זה על בני אדם. "לצערנו, זה לא ממש פרקטי לנסות זאת על בני אדם בשלב זה לפחות", אמרו החוקרים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן