סיקור מקיף

לייפבונד גייסה 20 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי בהובלת הקרנות גיזה ואורום

כמו כן השתתפו בסבב גיוס זה המשקיעים הקיימים: קרן פיטנגו, רוברט טאוב, חברת ההשקעות גלנרוק וקבוצת זיטלמן

לייף בונד
לייף בונד

חברת הסטארט-אפ לייפבונד (LifeBond), המפתחת קו מוצרים בתחום הביו-כירורגיה, גייסה 20 מיליון דולר בסבב גיוס הון שלישי. את הסבב הובילו קרן הון סיכון גיזה וקרן הון סיכון של מוריס קאן, אורום. כמו כן השתתפו בסבב גיוס זה המשקיעים הקיימים: קרן הון סיכון פיטנגו, רוברט טאוב, מייסד ומנכ"ל לשעבר של חברת אומריקס, משקיעיה הראשונים של החברה גלנרוק ישראל – חברת ההשקעות של ליאון רקנאטי, וקבוצת זיטלמן האמריקאית. בעקבות סבב גיוס זה יצטרפו לדירקטוריון החברה ד"ר יובל אבני וד"ר דן גלוון.

לייפבונד מפתחת דבק כירורגי המיועד למניעת דליפות ומוצרים לעצירת דימומים. ההון שגויס ישמש להשלמת השלב הפרה-קליני והקליני של המוצר הראשון שפיתחה החברה: LifeSeal GITM, דבק איטום ביולוגי היוצר מחסום מכאני שמונע את דליפת תוכן המעי לחלל הבטן. דליפות לאחר ניתוח באזורי חיבור בין שני חלקי המעי הן כיום גורם סיכון מרכזי לאחר ניתוח, העלול לסכן חיים ולחייב ניתוחים משלימים יקרים. בפרוצדורות מסוימות, שכיחות הדליפות מגיעה לכדי 20% מכלל הניתוחים.

לייפבונד מעריכה כי שיווק המוצר LifeSeal GITM יחל בסוף שנת 2012, לאחר קבלת האישורים הרגולטוריים. בנוסף, תמשיך החברה בפיתוח מוצריה לעצירת דימומים קשים, LifePatchTM המבוססים על אותה הפלטפורמה הטכנולוגית.

מנכ"ל לייפבונד, ישי אתר, אומר: "העובדה שהצלחנו לגייס הון משמעותי באווירה הכלכלית בה אנו מצויים, היא עדות לפוטנציאל שטמון בטכנולוגיה של לייפבונד. צוותים כירורגיים מחפשים כל העת מוצרים חדשניים, נוחים לשימוש, בעלי ביצועים משופרים אשר יעילים לחסימת דליפות מקו הסיכות הכירורגי ובעלי יכולת לעצירת דימומים קשים. אנחנו מצפים שהמימון הנוכחי יסייע לנו להגיע עם המוצרים הראשונים שלנו לשוק בהקדם האפשרי. ברגע שיאושרו לשימוש, המוצרים שלנו יהוו חלק הכרחי במערך הכלים העומד לרשות המנתח וישפרו משמעותית את הטיפול הרפואי".

יובל אבני, שותף בגיזה המצטרף לדירקטוריון החברה הוסיף:

" אנו שמחים לחבור יחד עם הנהלת לייפבונד, הצוות והמשקיעים. אנו עוקבים אחר לייפבונד מאז תחילת פעילותה ומאוד התרשמנו מחזון מייסדיה ומביצועיה העסקיים. אנו מאמינים שישנו פוטנציאל שוק עצום למוצר הראשון, כמו גם לבסיס הטכנולוגי. כמנתח המודע לצורך בדבקים כירורגיים, לא היה לי ספק בנוגע ללייפבונד. במיוחד לאחר שניסיתי את המוצר בעצמי והייתי עד לביצועיו המעולים, היה לי ברור שאנו רוצים להשקיע ולהיות מעורבים בחברה. "

איתי הראל, שותף בפיטנגו, יו"ר משותף של לייפבונד הוסיף:
לייפבונד התקדמה משמעותית במהלך השנתיים האחרונות במספר חזיתות. מייסדי לייפבונד, ישי אתר ואורן פרייס-בלום, הרחיבו את צוות ההנהלה והובילו את החברה לקראת הישגים משמעותיים בפיתוח המוצר, תהליך הייצור והניסויים הקליניים, הישגים אשר בהחלט מוכיחים את הפוטנציאל הטמון במוצרים והטכנולוגיה של החברה. אנו מרוצים מהתקדמות החברה ומאמינים בפוטנציאל שלה. אנו מקבלים בברכה את גיזה ואורום לחברה, ומצפים לעבודה משותפת עם התקדמות החברה לשלב הקליני והמסחרי.

אודות לייפבונד:
לייפבונד מפתחת קו מוצרי ביו-כירורגיה לאיטום ומניעת דליפות בניתוח ועצירת דימומים. החברה הוקמה בינואר 2007 על ידי ישי אתר (מנכ"ל), לשעבר סמנכ"ל חממת משגב, ואורן פרייס-בלום (סמנכ"ל תפעול) שקודם להקמת החברה עסק בחקר biomaterials באוניברסיטת קולומביה (ניו-יורק) וניר משקיף. בסיבוב הראשון של החברה שהסתכם בכ- 1.5 מליון דולר ושהובל ע"י חברת ההשקעות גלנרוק השתתפו קרן טרנדליינס ישראל וקבוצת זיטלמן האמריקאית .
בשנת 2009 גייסה החברה 8.5 מיליון דולר בסיבוב שני בהובלת פיטנגו ורוברט טאוב. החברה ממוקמת בפארק העסקים בקיסריה.
עוד על לייפבונד: www.life-bond.com

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן