סיקור מקיף

האם לחלליות יש חיים אחרי המוות?

מערכת Popular Science מדווחת על המשימות שתקציבן אמור להסתיים השנה *  אימרו להתראות למספר פרויקטים בחלל – לעת עתה

החללית Cassini

1997-2010

פעולה אחרונה: החללית Cassini סיימה ב-2008 את המשימה המקורית שלה לחקור את שבתאי וירחיו. המשימה, למדוד את אורך היום והלילה בסתיו ובאביב במטרה לצפות בשינויים העונתיים על פני שבתאי האריכה את חייה עד השנה.

חיים נוספים? ה-Cassini, שסביר להניח שתקופת חייה תוארך שוב, תמשיך לשלוח מידע ותמונות לפחות עד 2017. לאחרי מכן, כנראה שהמדענים ירסקו אותה אל תוך שבתאי כדי לקבל מידע נוסף על כוכב הלכת, בתנאי שהם יצליחו למצוא דרך להעביר אותה דרך הטבעות בחתיכה אחת.

Lunar Reconnaissance Orbiter:

2009-2010

פעולה אחרונה: המשימת הראשונה המוצלחת שלו בחקר הירח – חיפוש אחר מים ומיפוי אתרי נחיתה מתאימים – מסתיימת בחודש ספטמבר הקרוב.

חיים נוספים? מכיוון שהוא כבר נמצא שם למעלה, ניתן להשתמש בכלים של רכב החלל הלווייני למשימה מדעית ארוכה יותר בת שלוש שנים, כדי למדוד לדוגמה, את הקרינה המשתקפת מפני שטח הירח או כדי לבחון את האבולוציה של קליפת הירח.

רכב החלל הלוויני  Mars Odyssey :

2001-2010

פעולה אחרונה: כלי החלל המונע באנרגיה סולארית סיים את משימת חקר המאדים המקורית שלו ב-2004. האודיסאה יסיים את תקופה המשימה השלישית שלו השנה ומשמש כתחנת ממסר רדיו עבור רכבי השטח של נאס"א על המאדים.

חיים נוספים? יש סיכוי שהוא ימשיך לתפקד עד 2012, אז הוא יוכל לשמש כתחנת ממסר למשימה הקרובה של המעבדה המדעית של נאס"א על המאדים.

חללית Deep Impact/EPOXI

2005-2010

פעולה אחרונה: החללית אספה ב-2005 מידע מכוכב השביט Tempel I, והראתה שמי קרח קיימים על פני השטח של כוכבי שביט. המשימה, שקיבלה ב-2007 את השם המחודש EPOXI, תחקור את כוכב השביט Hartley 2 מאוחר יותר השנה.

חיים נוספים? החללית תוכל לצפות בכוכבים שמניחים שיש להם כוכבי לכת שמקיפים אותם, אבל לא נקבעו תוכניות ספציפיות לשם כך. – סאנדיפ רבינדראן

תגובה אחת

  1. איזה כתבה על ספינות שעברו את משימתם יכולה לא להכיל את ספיריט ואופורטוניטי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן