סיקור מקיף

להיות איש מחשבים – לא רק לחנונים

אם פעם המחשב היה קופסה גדולה חסרת חן עם אותיות וספרות רצות היום זהו מוצר מהפכני קטן בגודלו הפיזי אך גדול ביכולות הטכנולוגיות שהוא מסוגל לבצע ורק זה כבר עושה חשק ללכת ולהירשם לקורס מחשבים.

הידעתם כי אייזיק אסימוב פרסם מחשב? בשנות השמונים שימש הסופר המפורסם פרזנטור של חברת המחשבים רדיו שייק למחשב TRS-80
הידעתם כי אייזיק אסימוב פרסם מחשב? בשנות השמונים שימש הסופר המפורסם פרזנטור של חברת המחשבים רדיו שייק למחשב TRS-80

בעבר כל אם עברייה רצתה שבנה יהיה רופא, עורך דין או לפחות שוטר. בשנים האחרונות התווסף לרשימת העבודות המועדפות על האימהות גם איש מחשבים. האמת שהן לא טועות האימהות, להיות היום איש מחשבים משתלם יותר ומעניין הרבה יותר מאי פעם ולעיתים עדיף מלהיות רופא. אם פעם המחשב היה קופסה גדולה חסרת חן עם אותיות וספרות רצות היום זהו מוצר מהפכני קטן בגודלו הפיזי אך גדול ביכולות הטכנולוגיות שהוא מסוגל לבצע ורק זה כבר עושה חשק ללכת ולהירשם לקורס מחשבים.

לימודים
קורס מחשבים בעצם מתאים לכל אחד ואחת מגיל תיכון ועד בכלל ולא חייבים בכלל להיות חנונים בשביל ללמוד את התחום המרתק הזה, מספיק שיש כבוד למחשבים ורצון עז להתפתח בתחום. קורס מחשבים כולל בתוכו המון תכנים לימודיים ולהלן חלק מזערי מהם:

 • פיתוח תוכנה וחומרה
 • בנייה וקידום אתרי אינטרנט
 • עיצוב גרפי
 • שפות תכנות בסיסיות
 • טכנאי מחשבים

הקורסים נלמדים ברשתות הלימודיות הגדולות ובמכללות הטכנולוגיות הרבות המפוזרות לכל אורך מדינתנו הקטנה ואין אחד שונה מהאחר, הקובע בבחירת המוסד הלימודי יהיה נגישות למקום המגורים ועלויות. תנאי הקבלה בסיסיים ביותר וללא כל קושי ועל כן אפשר ללכת ולהירשם כבר מחר.

חשיבות המקצועיות
המטמורפוזה העצומה שקיבל תחום המחשבים בשנים האחרונות מאפשר להכשיר עוד ועוד אנשי מחשבים מבלי שאחד יפריע לשני. מחשבים הפכו למוצר הכרחי על כל שולחן משרדי בדיוק כמו הטלפון הנייד ומתוך שכך תמיד יהיו לו בעיות ותקלות וקריאה לאיש מחשבים לא תאחר מלהגיע. איש מחשבים טוב יהיה זה שעבר קורס מחשבים רחב ומקיף, עשה השתלמויות והתמקצע בתחום באופן כזה ששום תקלה כבר לא יכולה להפחיד אותו. על מנת לעמוד בקצב המהיר של התקדמות הטכנולוגיה חייב איש המחשבים היום להמשיך וללמוד כל הזמן על כל התוכנות החדשות שיוצאות ועל המכשירים שהופכים להיות מתוחכמים מיום ליום. עמידה על המשמר ולמידה אינטנסיבית יבטיחו איש מחשבים מקצועי, יעיל ומהיר.

הגיל כן קובע
אין ספק שהתחום הטכנולוגי המתקדם של ימנו עושה מהפכות קטנות וילדים מגיל צעיר כבר מרוויחים כספים כמו אנשים גדולים. זה קורה מתוך כך שהחשיפה למחשבים מגיל צעיר היא בלתי נמנעת וילדים מגיל גן נחשפים לעולם הקסום והאין סופי הזה. לא עובר זמן רב ובלי לשים לב הופכים אותם ילדים לתופעות מהפכניות כבר מגיל מאד צעיר, לא פעם אנו שומעים על נערים שעובדים מהבית על המחשב עבור חברות גדולות, בונים להן אתרים או מקדמים אותם בפייסבוק ומרוויחים משכורת שלא מביישת אף שכיר במדינה. אין ספק בכלל שתחום המחשבים הפך להיות כל כך פופולארי שכל אחד רוצה היום לעסוק בתחום הזה ולהתקדם בענף התחרותי והמאוד מאתגר הזה.

 

*כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

3 תגובות

 1. זה כול כך לא נכון….. בשביל יכולת בסיסית רק בתכנות צריכים לחרוש על מתמטיקה והשפה הנלמדת. כמובן, אי אפשר ללמוד שפה כמו רובוט ולצפות שהכול יעבוד. צריכים גם ללמוד את המסביב אז עוד מתמטיקה, עוד חומר יותר קשה ועוד יותר חומר.
  אם לא בוחרים תחום מאוד מסויים במחשבים והולכים איתו עד הסוף אין מה להתחיל בכלל.

 2. פ-י-ר-ס-ו-מ-ת

  הקורסים הנ”ל לא מביאים פרנסה, לרוב.

  מחשבים זה רק לחנונים שלומדים לכיוון (למשל מתמטיקה) ולפחות שנתיים בגיל תיכון , אחר כך לפחות 3 שנים באוניברסיטה אמיתית (לא מכללה). מי שאין לו כשרון למתמטיקה אין לו מה לחפש.

  אגב, ראיתי כותבי אתרים שהם חסרי כשרון בתכנות ועיצוב והתוצאה היא: אתרים שאינם מתפקדים כמו שצריך. זה שיש שם זיבורית לא אומר שזיבורית אמורה להיות נורמה ניסבלת.

 3. אחח… אזימוב האיש והאגדה…כלכך רציתי שתראה את
  החזון שלך על מחשבי כיס (סמארטפונים) ועל האינטרנט כמה תשוקה הייתה לך לקידמה ממש צר לי שהאיש הגדול הזה מת בגיל צעיר יחסית תנוח על משכבך…..

דילוג לתוכן