סיקור מקיף

הסתיים בהצלחה שיגור לווין התקשורת "קיזונה"

לוויין התקשורת היפני ישמש לשידור אינטרנט סופר-מהיר

תרשים הלווין קיזונה. מתוך אתר הסוכנות היפנית לחקר החלל
תרשים הלווין קיזונה. מתוך אתר הסוכנות היפנית לחקר החלל
לוויין התקשורת היפני קיזונה שוגר הבוקר בהצלחה. כך מוסרת סוכנות החלל היפנית. השיגור, המשותף למיצובישי תעשיות כבדות בע"מ וסוכנות החלל היפנית (JAXA), יצא לפועל אחרי עיכובים של מספר ימים בגלל בעיות שהתגלו במשגר ה-H-2A שהופרט לאחרונה על ידי ממשלת יפן.

הלווין הוא מיזם משותף של סוכנות החלל היפנית ותעשיית טכנולוגיות מידע והתקשורת של המדינה. הוא אמור להגדיל באופן משמעותי את מהירות הגלישה וקיבולת תעבורת המידע – הרבה מעבר למקובל היום.

בעזרת מערכת התקשורת המתקדמת של הלווין "קיזונה", יוכל משתמש רגיל לגלוש במהירות מקסימלית של 155Mps (הורדה) ו-6Mps (העלאה) וזאת על ידי שימוש בצלחת לווין סטנדרטית בגודל 45 סנטימטר. משתמשים כבדים יותר המעוניינים במהירות סופר מהירה יוכלו להתקין צלחות לווין בגודל של 5 מטר וליהנות ממהירות גלישה של 1.2Gbps.

מעבר לרצון להקים רשת תקשורת סופר מהירה ביפן, מטרת הפרוייקט היא להקים רשת תקשורת מהירה לכל דרום מזרח אסיה. הממשלה העניקה עדיפות לאומית לפרוייקט וגופים רבים סייעו בהגשמתו. בין מטרותיו המשניות ניתן למנות את הרצון לחבר לאינטרנט אזורים רחוקים אשר סובלים מתשתית קרקעית ירודה, וכן הרצון לקדם למידה מרחוק ופיתוח רפואה מרחוק – שני פרוייקטים גדולים הדורשים רוחב פס גבוהה מאוד.

המהלך נועד גם להציג לראווה את היכולות הטכנולוגיות של יפן ושל התעשייה האזרחית שלה. לא רבות הן החברות המחזיקות ביכולות כאלה, בעוד מדינות רבות מטילות הגבלות רבות על חברות פרטיות העוסקות בתחום טכנולוגיות החלל בגלל החשש לזליגת מידע למדינות אויב, יפן מעודדת את התעשייה שלה להשקיעה יותר בפיתוח יישומים לתחום החלל ושימוש בחלל לצרכים מסחריים.

הממשלה היפנית רואה בהשקעה בתחום החלל כהשקעה שתשתלם בטווח הארוך. לדעת קובעי המדיניות, הם חייבים להיות ראשונים בתחום שעל-פי התחזיות הולך לגלגל מאות מיליארדי דולרים בשנה.

ידיעות קודמות בנושא

שיגור לווין התקשורת היפני "קיזונה" נדחה

יפן תשגר את "קיזונה", לווין תקשורת לשידור אינטרנט סופר מהיר

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

  1. ההיתי רוצה אינטרנט במהירות כזאת מעניין אם זה יקר שם

  2. (כמות הפורנו במחשב ב155MPS)=(כמות הפורנו במחשב ב54MPS) *
    e^x כאשר T)X)=ימים*שעות חיבור לאינטרנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן