סיקור מקיף

דגלון מלגת קרן רמון לסטודנטים ישראליים ללימודים באוניברסיטת החלל הבינלאומית יטוס לחלל

הדגלון יוטס לתחנת החלל בטיסת המעבורת הקרובה על ידי האסטרונאוט היהודי גארט רייסמן, חבר קרוב של משפחת רמון

דגלון מלגת קרן רמון לסטודנטים ישראליים  ללימודים באוניברסיטת החלל הבינלאומית
דגלון מלגת קרן רמון לסטודנטים ישראליים ללימודים באוניברסיטת החלל הבינלאומית

גארט רייסמן, אסטרונאוט יהודי וחבר קרוב של משפחת רמון, ייקח עימו בטיסתו הקרובה לחלל דגלון עם לוגו של קרן מלגות ISU ישראל – אילן רמון, המעניקה מלגות לסטודנטים ישראלים ללימודים באוניברסיטת החלל הבינלאומית. הדגלון נושא את דגל ישראל וסמל האוניברסיטה.

גארט רייסמן יטוס לחלל על מעבורת אטלנטיס ב- 14 למאי 2010 למשימה של 14 יום לתחנת החלל הבינלאומית, זוהי טיסתו השניה של גארט כאשר בטיסתו הראשונה שהה במשך שלושה חודשים על תחנת החלל הבינלאומית. למעשה במעבורת ישוגרו שני דגלים אחד ישאר באופן קבוע על התחנה החלל הבינלאומית ואחד יוחזר לישראל.

חברי הועד המנהל של קרן רמון ויו”ר הקרן רונה רמון יהיו נוכחים בשיגור כאורחיו של ראש נאס”א.

אוניברסיטת החלל הבינלאומית (ISU) הינו מוסד אקדמי ייחודי הממוקם בשטרסבורג צרפת, המציע תוכנית בת שנה לתואר שני (M.Sc), ותוכנית קיץ בת 9 שבועות המתקיימת בכל שנה במקום אחר בעולם.

התוכנית האקדמית הינה רב-תחומית ומשלבת מגוון נושאים כגון: חוק ומדיניות חלל, הנדסת חלל, קוסמולוגיה, רפואת חלל, מדעי החיים, ניהול פרוייקטי חלל ועוד.

הלימודים באוניברסיטה הינם הזדמנות לסטודנטים ישראלים ליצור קשרים אישיים עם דור העתיד של תעשיית החלל הבינלאומית ולספוג אווירה קוסמופוליטית. בשלוש השנים האחרונות סיימו שמונה סטודנטים ישראלים לימודים ב ISU ורובם השתלבו בתפקידים מובילים בתחום החלל בארץ.

קרן מלגת ISU ישראל – אילן רמון נוסדה לזכרו של אילן רמון ז”ל, אחרי תאונת הקולומביה ע”י מייקל פוטר מקליפורניה, שכהן בחבר הנאמנים של ה ISU, במטרה לתמוך בסטודנטים מישראל להגיע לתוכניות האקדמיות של ה ISU להרחיב ולהעצים את הפעילות של ישראל בנושא החלל, לחשוף אותה בפני העולם ולהחשף לחידושים ולהתפתחויות. הנציגה הרשמית של ה-ISU בישראל הינה INSA – העמותה ללוויינות זעירה בישראל העמותה חרתה על דיגלה את קידום החינוך בנושאי טכנולוגיה וחלל בארץ.

בהתאם להחלטת ממשלה מס 3534 מיום 01.06.2008, בה הוטל על משרדי הממשלה להשתתף במימון קרן המלגות על-שם משפחת אילן רמון, המנוהלת והפועלת במשרד המדע, התרבות והספורט. משרדי הממשלה מעבירים לקרן 1 מליון ש”ח בחלקים שווים, לכל שנת תקציב במשך 10 שנים. קרן המלגות מקצה מלגות לעידוד תלמידים וסטודנטים לטיפוח קבוצות איכות תוך חינוך למצוינות, ערכים ותרומה לקהילה. משרד המדע ייתן החל מהשנה תמיכה לסטודנטים היוצאים ללמוד באוניברסיטת החלל ובכך תורחב הפעילות ותינתן חסות ממלכתית לפעילות זאת.

הטסת הדגלון לחלל מסמלת מעבר לכל את הצורך בחינוך דור העתיד של מדינת ישראל למדע וטכנולוגיה תוך דגש על תחום החלל.

מבוסס על הודעה לעיתונות של העמותה הישראלית ללוויינות זעירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן