סיקור מקיף

תחנת החלל תעבור מעל ראשנו ב-21:25

אמיר ברנט, מהחוג לאסטרונומיה באוניברסיטת בן גוריון מבטיח שהיא תהיה בהירה כמעט כמו נוגה, ושאם המעבורת אטלנטיס לא תנחת בינתיים נוכל לראות אותה “רודפת” אחר התחנה

תחנת החלל הבינלאומית
תחנת החלל הבינלאומית

הלילה בסביבות השעה 21:25 תחנת החלל הבינלאומית תעבור מעל לראשינו בישראל. המעבר יהיה בהיר מאד (כמעט בהיר כמו נגה שתראה באותו זמן במערב), אין צורך במשקפת/טלסקופ אבל קחו מצלמה 🙂 כל שצריך לעשות הוא להביט לכיוון צפון מערב – כ-70 מעלות ימינה מנגה, מסלול המעבר יהיה לכיוון כוכב הצפון, עד שהתחנה והמעבורת תיעלמנה בצילו של כדור הארץ .

הדבר שמייחד את המעבר היום הוא שמעבורת החלל נותרה במסלול ליום נוסף, ולכן נוכל לראות את המעבורת והתחנה בו זמנית המעבורת אחרי התחנה.

לפרטים נוספים אודות המעבר (נכון לב”ש – אפשר לשנות את המיקום)

אנו זוכים לראות את המעבר מכוון שמזג אוויר קלוקל מונע מהמעבורת לנחות בבטחה, כדי לוודא האם המעבורת עדיין רודפת אחרי תחנת החלל הבינלאומית צפו ב http://spaceflight.nasa.gov/realdata/tracking או עקבו אחר הדיווחים באתר הידען, שילווה את הנחיתה במעקב החל מהשעה שמונה בערב.

6 תגובות

 1. רק רציתי להוסיף (אם כי באיחור), שעקבתי אחרי הדיווח וראיתי את התחנה בשמיים.

  זה היה יפייפה, משום מה בכלל לא היו כוכבים בשמיים, הכל היה שחור. ורק נקודה אחת נראתה בשמיים בדיוק איפה שצויין.

  הבהירות הייתה גבוהה, וזה נראה יותר גדול מכוכב רגיל וגם הצבע היה צהבהב יותר – מלאכותי יותר.

 2. שאלה חשובה, בעיקר לאמיר, האם ניתן לראות את תחנת החלל בצורה ברורה וללא משקפות באופן קבוע? באיזו תדירות? האם באופן יום יומי? האם היא תמיד נראיית ברורה ובהירה כמו כוכב נוגה? האם היא מספיק מהירה כך שאפשר ממש להבחין בתנועתה בשמיים? באילו ימים ובאילו שעות ניתן לראות אותה בצורה הכי אופטימלית?

  זה נשמע מאד מעניין, אשמח לשמוע פרטים נוספים בקשר לזה.

  תודה מראש!

 3. קבלו ביטול, תחנת החלל תיראה, אבל המעבורת בהליך נחיתה כבר ברגעים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן