סיקור מקיף

השר אקוניס: "שבוע החלל מקוים השנה בסימן 70 שנות חדשנות ישראלית"

אירועי שבוע החלל הישראלי נפתחו ברחבי הארץ
שבוע החלל הישראלי. מקור: משרד המדע.
שבוע החלל הישראלי. מקור: משרד המדע.

אירועי שבוע החלל הישראלי בהובלת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע נפתחו אתמול, 28 בינואר, ברחבי הארץ בסימן 70 שנות חדשנות ישראלית. כ-20 פעילויות יתקיימו לאורך השבוע ברחבי הארץ בהם: חדר בריחה בסימן עתיד החלל, תצפיות, תערוכת הישגי החלל של ישראל, פלנטריום, בניית טלסקופים אישיים ורקטות, הרצאות של אסטרונאוטים ועוד. האירועים, שיימשכו כל השבוע, נערכים זו השנה השישית להנצחת מורשתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון.

לדברי שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס: "הפעילויות הפתוחות חינם לקהל הרחב תורמות להכשרת הדור הצעיר לתחומי מדע, הנדסה וחלל, חושפות את הציבור הרחב לעשייה הישראלית בתחום ולגילויים החדשים בתחום, מציתות את הדמיון ואת הסקרנות".

אקוניס הוסיף: "השנה את שבוע החלל הזה אנחנו מקיימים בסימן של 70 שנות מדינה, 70 שנות חדשנות, דבר שמשמח לא רק את הישראלים שבינינו, אלא בוודאי את בני כל העם היהודי, בארץ ובתפוצות".

שר המדע אופיר אקוניס ואסטרונאוטים מנאס"א דון תומס ותומס מרשבורן. (מקור: משרד המדע).
שר המדע אופיר אקוניס ואסטרונאוטים מנאס"א דון תומס ותומס מרשבורן. (מקור: משרד המדע).

באירוע המרכזי במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב נחנך חדר הבריחה המדמה מסע בחלל בו עברו היום לראשונה המשתתפים בין פרויקטים ישראליים של לוויינים, אסטרואידים, חלליות, חליפות חלל ושביטים.  במתחם הוצגה גם חליפת החלל שעיצב אלון ליבנה יחד עם סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע לפרויקט הדמיית מאדים D-mars, וכן הוצגו טכנולוגיות חלל ישראליות בהם: מחשב על-חלל, אנטנה שנפתחת בחלל, לוויין הסביבה ונוס, מעבדה זעירה בחלל, לוויין שבנו תלמידים, משגר ולוויינים ישראליים.

היום, 29 בינואר, ייפתח כנס החלל הבינלאומי ע"ש אילן רמון בשיתוף סדנת יובל נאמן, בהשתתפות שישה ראשי סוכנויות מהעולם, בכירים בתעשיית החלל, אסטרונאוטים ויזמים. בין האירועים הבולטים: פאנל אסטרונאוטים, שבעה סטארט אפים ישראליים בתחום החלל יציגו את החידושים האחרונים, והצגת המבנה הישראלי להדמיית מאדים.

פרטים לציבור הרחב והרשמה: most.gov.il

2 תגובות

  1. שבוע החלל מצוין בסימן חיסולה של תעשיית לווייני התקשורת הישראלית והכוונה להזמין לוויין מחברה זרה, במקום פיתוחו בארץ. כמו כן נחגוג באופן מיוחד את אבדנה הצפוי של הנקודה שלנו במסלול הגיאוסטציונרי.

  2. איזה חלל באימא שלכם ייא פסיכים עבדנו עליכם בעיניים אין שטות כזאת חלל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן