סיקור מקיף

ישראל נבחרה לארח את כינוס החלל העולמי ב-2015

כך הוכרז בסוף השבוע האחרון בנאפולי שבאיטליה בקונגרס השנתי של הפדרציה הבין-לאומית לאסטרונאוטיקה

לוגו כינוס IAC2012 המתקיים בנאפולי. בשנת 2015 ישראל תארח את כינוס האסטרונאוטיקה העולמי
לוגו כינוס IAC2012 המתקיים בנאפולי. בשנת 2015 ישראל תארח את כינוס האסטרונאוטיקה העולמי

ישראל נבחרה לארח את כינוס החלל העולמי בשנת 2015 – כך הוכרז בסוף השבוע האחרון בנאפולי שבאיטליה בקונגרס השנתי של הפדרציה הבין-לאומית לאסטרונאוטיקה, המהווה הכינוס הגדול ביותר בעולם בתחום החלל. ההצעה שהגישה סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה לאירוח הכינוס בירושלים גברה על הצעותיהם של תאילנד ומקסיקו.

כינוס החלל העולמי של הפדרציה נערך מדי שנה בחודש אוקטובר בכל פעם במדינה אחרת ומושך אליו יותר מ-3,000 מדענים, ראשי סוכנויות חלל ואנשי תעשייה בתחום החלל מרחבי העולם. הכינוס נמשך כשבוע ימים ומהווה כינוס הפסגה בתחום שבו דנים בין השאר בחידושים האחרונים, במגמות העולות ובמדיניות החלל ברמה הלאומית והבין-לאומית.

הפדרציה הבין-לאומית לאסטרונאוטיקה (International Astronautical Federation) היא הגוף הבין-לאומי הגדול ביותר בעולם בתחום החלל, ובו חברים כ-250 גופים מרחבי העולם. הפדרציה פועלת לקידום הידע ופיתוח המוצרים בתחום על ידי עידוד שיתופי הפעולה הבין-לאומיים.

בישראל, יתקיים הכינוס בירושלים וימשוך אליה תיירות רבה. הכינוס כולל כ-30 סימפוזיונים, בהם כ-2,000 הרצאות של נציגים מכ-70 מדינות, וכן תערוכת חלל ענקית של מוצגים מכל העולם. ההצעה שהגישה הסוכנות הבליטה את ייחודיות העיסוק בחלל בישראל, אופייה המיוחד של ירושלים וכן התמיכה מקיר לקיר של גורמי הממשל במדינת ישראל באירוח הכינוס. בין הגופים השנה שתמכו בהצעה של ישראל היו גם נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, הכנסת, בית המשפט העליון, הנהלת משרד המדע והטכנולוגיה, משרד התיירות משרד החוץ ועיריית ירושלים.

"אני שמח מאד שמאמצינו הגדולים להבאת הכינוס לירושלים נשאו פרי, וכי רוב נציגי המדינות החברות בפדרציה תמכו בהצעה של ישראל לאירוח הכינוס בירושלים. זהו הישג מכובד, המשקף את מעמדה המיוחד של ישראל כמעצמה עולמית בתחום החלל. אלפי המבקרים מרחבי העולם בכינוס יהפכו לאחריו לשגרירים של ישראל בעולם בתחום החלל והתיירות" בירך שר המדע והטכנולוגיה פרופ' דניאל הרשקוביץ על ההישג.

"הבחירה בישראל לאירוח הכינוס מהווה הכרה במעמדה ההולך וגובר של ישראל בתחום החלל ויכול לתת תנופה משמעותית לתעשיות החלל בישראל", אמר היום יו"ר סוכנות החלל הישראלית פרופ' אלוף (במיל') יצחק בן-ישראל, אשר גם נבחר בכינוס הנוכחי לחבר האקדמיה הבין-לאומית לאסטרונאוטיקה לכל החיים.

"עבדנו במשך שנה שלמה על הצעה מקיפה שתכבד את ישראל ואת הכינוס, תביא כבוד לישראל ולסוכנות החלל הישראלית ואכן ההשקעה הוכיחה את עצמה. ותביא לקידום הפעילות בחלל, באקדמיה ובתעשייה", מסביר מנהל סוכנות החלל הישראלית מנחם קדרון.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן