סיקור מקיף

ישראל וירדן יפעלו להקמת מפעל לייצור כלי רכב חשמליים

 כך נמסר היום בתחילת השבוע בתום פגישתם של שמעון פרס ואלי ישי עם המלך עבדאללה, במסגרת דיוני הפורום הכלכלי העולמי. המפעל, שאמור לספק עבודה ל-100 אלף פועלים, הן מהצד הישראלי והן מהצד הירדני, יוקם בעמק השלום 

 
המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, סגן רה”מ, אלי ישי והמלך עבדאללה יפעלו במשותף להקמת מפעל גדול לייצור כלי רכב חשמליים בגבול שבעמק השלום, שיספק עבודה לכ-100 אלף עובדים, הן מהצד הירדני והן מהצד הישראלי. כך נמסר היום, בתום פגישתם של השלושה במסגרת דיוני הפורום הכלכלי העולמי, שהתקיימו בצד הירדני של ים המלח.

עמק השלום הוא שם כולל לפרויקט משותף בין ישראל לירדן, הכולל את “מובל הימים”, תעלה וצינור שיחברו בין ים סוף לים המלח. במסגרת הפרויקט יוקמו פרויקטים לתיירות, אגם מלאכותי, תחנת כוח ופרויקטים מחוללי תעסוקה, אחד מהם הוא המפעל עליו דובר היום.

ההצעה להקמת המפעל באה מהצד הישראלי, והינה למעשה קידום הצעתו של שי אגסי, שפרש באחרונה מניהול חברת SAP הגרמנית ושל התעשיין איתן וורטהיימר, מתעשיות ישקר, שבבעלות המיליארדר האמריקני וורן באפט.

המפעל שיוקם על הגבול הישראלי-ירדני הוא רק חלק משורת פרויקטים המיועדים לעמק השלום, פרויקט אותו מקדם המשנה לרה”מ, השר שמעון פרס, שהינו גם השר לפיתוח הנגב והגליל. יחד עם זאת, לא נמסר מיקומו המדויק של המפעל בעמק השלום.

סגן רה”מ ושר התמ”ת, אלי ישי, הוסיף, כי מדובר בפרויקט עתיר טכנולוגיות, שיחזק את מעמדה של מדינת ישראל לפיתוח אנרגיה חלופית, נושא שתופס תאוצה בכל רחבי העולם”. כמו כן סוכם בפגישה על הקמת צוות עבודה ישראלי-ירדני, שיסכם את מזכר ההבנות בין שתי המדינות, בנוגע לכל הפרויקטים שעתידים לקום במסגרת עמק השלום. השלושה קראו לחברות בינלאומיות להציע הצעות לפרויקטים המוצעים ואמורים לקום במסגרת הפרויקט.
 הידיעה פורסמה לראשונה ב-21/5/07 באתר MY  NEGEV
 

תגובה אחת

  1. כל הכבוד לשי אגסי ! בחור לעניין לא מוכר בולשיט !
    אני מאמין שאם אגסי מעורב בעניין זה אומר שרכב חשמלי נפוץ הוא עניין של זמן !!
    אז תתכוננו לנסיעה חשמלית שקטה ..אני מקווה שאפשר יהיה להטעין את הרכב מהשקע בבית !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן