סיקור מקיף

יש לעודד במיוחד יזמים וממציאים מהפריפריה

"הסיכוי להצליח מגיע לכל מי שמוכשר ומאמין ביכולתו, גם אם לא גדל והתחנך בסביבה תומכת ויזמית", אמר אמיר רווה, יו"ר עמותת "בונים עתיד אחר" המקדמת יזמים ויוזמות מיישובים פריפריים בכנס הממציאים השני שהתקיים לאחרונה באוניברסיטת ת"א

מושב הנטרון, שהכרזתו התקיימה בכנס הממציאים השני
מושב הנטרון, שהכרזתו התקיימה בכנס הממציאים השני

"כנס הממציאים השני קיבע את מעמדו של המרכז הישראלי לממציאים בשיטת שניידר כ'מרכז גיוס' עסקי ורוחני לממציאים, וגם כמקור בלתי-נדלה של המצאות חדשניות ואטרקטיביות עבור משקיעים רבים" – כך מסכם אבי זמיר, מנהל הפיתוח העסקי של המרכז הישראלי לממציאים, את כנס הממציאים השני שיזם המרכז ביום חמישי באוניברסיטת תל-אביב, בו השתתפו כ-1,500 אנשי עסקים, מנהלי קרנות הון, משקיעים, ממציאים וחובבי המצאות. את הכנס ואת רב-השיח שנעל אותו הנחה איש התקשורת, גדי סוקניק.

הכנס השנה התקיים בסימן הפרויקט הבינלאומי שהגה מייסד המרכז לממציאים, יוסף שניידר, ששמו INVENTED-IN – המאפשר לממציאים מכל העולם להשתמש בלוגו הכולל את דגל המדינה שלהם, במטרה לספק לצרכנים מידע על המדינה בה הומצא ופותח מוצר חדש: "מדובר בפרויקט ללא מטרות רווח שנועד להאדיר את שמם של הממציאים בכל העולם ולתת זרקור עליהם, ולא בהכרח על המדינה בה יוצר המוצר בפועל".

ברב-השיח שהתקיים בסיום הכנס השתתפו אביב צידון, מבעלי המרכז הישראלי לממציאים ויו"ר חברת BVR, צחי אפלויג, נציג קרן "דן דוד" בישראל, שמעון יפרח, יועצו הכלכלי הבכיר של שר התמ"ת, אלי ישיר, אמיר רווה, מנכ"ל בית ההשקעות הבריטי "אם ג'י אקוויטי פרטנרס" (MG Equity Partners) ויוסף שניידר. לדברי צידון, "השנה הצגנו יותר מוצרים מוכנים ויותר המצאות אטרקטיביות מהכנס הקודם"

"הסיכוי להצליח מגיע לכל מי שמוכשר ומאמין ביכולתו, גם אם לא גדל והתחנך בסביבה תומכת ויזמית", הוסיף אמיר רווה, המשמש כיו"ר עמותת "בונים עתיד אחר" המקדמת יזמים ויוזמות מיישובים פריפריים. "ואני מאמין שעם סיוע והכוונה של אנשים מנוסים ומקושרים, יוכלו אותם אנשים לפרוץ קדימה – עבור עצמם ועבור סביבתם והחברה בישראל".

במרכז הכנס עמדו השנה תערוכת ההמצאות "ממציאים והמצאות כחול-לבן 2008", ובצמוד אליה – יריד מקצועי ובו כ-40 ביתנים של נותני שירותים בתחומי ההמצאות וההשקעות. במהלך הכנס התקיימה באודיטוריום ההשקה העולמית של מושב הנטרון (NETHRONE) הארגונומי לעבודה עם מחשב. ארבעה מבאי הכנס זכו בהגרלה במושב מחשב חדש אותו קיבלו מידיו של מנכ"ל החברה, אבי אמבר.
אחר כך העניק סמנכ"ל אורט העולמי, מר אבי גנון, פרסים לזוכים בתחרות הממציאים הצעירים "גביע גלילאו" שערך ערוץ לוגי במהלך חופשת הקיץ. השנה זכו בפרס עידו מוקדי, שקד יער וקרן ביידץ, תלמידי כתה ו' מיבניאל שהמציאו "מפת סקוטש" – מפה שולחנית שאינה עפה ברוח ומתאימה לפיקניקים ולמנגלים בחיק הטבע.

8 תגובות

 1. משפחת צידון לכלא נוכלים בע"מ הונו וגנבו מליוני שקלים מאזרחים תמימים היכן הצדק רשע וטוב לו

 2. ככה הטעויות בע"מ.
  עיין ערך "המרכז הישראלי לממציאים"

 3. אבקש ליצור עימי קשר בדחיפות. עליי להחלץ מהשקעה אבודה אצל שניידר

 4. מה שמענין את המרכז הישראלי לממציאים זה אך ורק כסף שקרנים לא מקדמים אף רעיון רק לוקחים כסף בשום פנים לא להתקרב אליהם ישנם מאות אנשים שתובעים אותם שלא תגידו שלא הזהירו אתכם

 5. אני לא ממליץ להתקרב לשיטת שניידר, בטח לא ליזמים שרוצים לפתח רעיון /פטנט.
  המקום מציע להם הבטחות ללא כיסוי. אני מדבר מניסיון, כמי שהשקיע ברעיון עם המרכז הזה ושילמתי עשרות אלפי ש"ח ולא הגעתי עם המוצר לשום מקום, חוץ מלמשרד של שניידר היקר והבטחותיו חסרות השחר.
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=656326

 6. הייתי בכנס! אחד הרעיונות היפים – שרוול שמתחבר לכל מקדחה ואוסף את האבק. פשוט וגאוניץץץץץץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן