סיקור מקיף

טכנולוגיה ישראלית של אינטל נחשפה לראשונה במשחק הסופרבול: הילוך חוזר מנקודת המבט של השחקן

הטכנולוגיה הקרויה Be The Player מבוססת על פיתוח של חברה ישראלית שאינטל רכשה אשתקד. ההילוכים החוזרים הללו מתאפשרים בזכות 38 מצלמות באיכות גבוהה שמותקנות סביב המגרש ומערכת מחשוב מתקדמת שהופכת את הצילום הדו-מימדי לתמונה תלת-מימדית הניתנת לשליטה

אינטל מספקת לצופי הסופרבול הילוך חוזר מנקודת המבט של השחקן. צילום יח"צ
אינטל מספקת לצופי הסופרבול הילוך חוזר מנקודת המבט של השחקן. צילום יח"צ

במשחק הסופרבול שייערך הערב, בין ניו אינגלנד פטריוטס ואטלנטה פאלקונס, תיחשף לראשונה טכנולוגיה ייחודית של חטיבת הספורט של אינטל, המאפשרת להציג לצופים הילוך חוזר מנקודת מבטו של השחקן. הטכנולוגיה החדשה תאפשר להמחיש לצופים בבית (וגם לאוהדים במגרש – בעזרת מסכי ענק) מה רואה השחקן ואיך הוא תכנן את המהלך.

הטכנולוגיה הקרויה Be The Player מבוססת על פיתוח של חברה ישראלית שאינטל רכשה אשתקד. מעבר להעשרת חווית הצפייה בעזרת נקודת מבט ייחודית שלא התאפשרה מעולם עד היום, ההילוכים החוזרים מנקודת המבט של השחקן יספקו רובד נוסף גם עבור הפרשנים באולפן, שיוכלו להסביר באמצעותו את המהלכים השונים במשחק.

כך נראה קליפ הילוך חוזר בטכנולוגיה החדשה.

מדובר בשכלול של הטכנולוגיה הקרויה  Intel FreeD 360 עליו עבדו באינטל בחודשים האחרונים. עד היום נעשה בטכנולוגיה הזו שימוש כדי "להקפיא" רגע במשחק ולהציג אותו בהילוך חוזר מכל זווית צילום אפשרית. הילוכים חוזרים כאלה הופקו ושודרו במשחקי כדורסל של ה-NBA, משחקי פוטבול של ה-NFL, משחקי בייסבול של ה-MLB ולאחרונה גם שולבו במשחקי כדורגל של ברצלונה וריאל מדריד מהליגה הספרדית.

ההילוכים החוזרים החדשניים הללו מתאפשרים בזכות 38 מצלמות באיכות גבוהה שמותקנות סביב המגרש ומערכת מחשוב מתקדמת שהופכת את הצילום הדו-מימדי לתמונה תלת-מימדית הניתנת לשליטה. את ההליכים החוזרים מייצרת המערכת תוך כדי השידור החי, והם זמינים כדקה עד דקה וחצי מרגע התרחשות המהלך על המגרש. כל הילוך חוזר שכזה נמשך בין 30-15 שניות והוא כולל כ-1 טרבייט של נתונים. דוגמאות לשימוש בטכנולוגיית Intel FreeD בענפי ספורט שונים:

ההילוכים החוזרים של Be The Player – כמו גם אלה של Intel FreeD 360 – עושים שימוש באותן 38 מצלמות הממוקמות במרומי האיצטדיון. הן אלה שמייצרות את נקודת המבט של השחקן ואין שימוש במצלמות המותקנות על קסדות השחקנים או על חולצותיהם.

"אנו באינטל בונים כיום את היסודות שיאפשרו לקחת את השילוב של ספורט וטכנולוגיה לשיאים חדשים עם פתרונות המאפשרים לאוהדים לחוות את המשחק כפי שמעולם לא חוו אותו" אמר ג'יימס קרוואנה, המנהל הכללי של חטיבת הספורט באינטל. "הטכנולוגיה של אינטל במשחק הפוטבול החשוב ביותר של השנה היא רק דוגמה אחת לאופן שבו אנו מניעים גל חדש של טכנולוגיות רבות עוצמה שישנו את פני הספורט לספורטאים, לנבחרות, לאוהדים, למאמנים וגם לגופי השידור".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן