סיקור מקיף

יבמ ואינטל חנכו בישראל מרכז בינלאומי להדגמת מחשוב ענן ומיחשוב על

המרכז ישמש להצגת טכנולוגיות חדשות בתחום ענן המחשוב והמחשוב המקבילי, ויאפשר עריכת ניסויים השוואתיים, בדיקת יישומי תוכנה והסמכת מערכות ולעבודה על תשתיות מתוצרת יבמ המשלבות מעבדי אינטל

מימין לשמאל: סיני ברקת, מנכ"ל אינטל סמיקונדקטורס בישראל, בראיין האמל  סגן נשיא ביבמ אירופה העומד בראש קבוצת המערכות, מאיר ניסנסון מנכ"ל יבמ ישראל, קתלין מורוסנו מנהל השיווק ומכירות שותפים עסקיים אזורי באינטל, מסימו דונטי מנהל חטיבת שרתי X ביבמ אירופה
מימין לשמאל: סיני ברקת, מנכ"ל אינטל סמיקונדקטורס בישראל, בראיין האמל סגן נשיא ביבמ אירופה העומד בראש קבוצת המערכות, מאיר ניסנסון מנכ"ל יבמ ישראל, קתלין מורוסנו מנהל השיווק ומכירות שותפים עסקיים אזורי באינטל, מסימו דונטי מנהל חטיבת שרתי X ביבמ אירופה

 

יבמ ואינטל חנכו מרכז חדשנות בינלאומי להדגמה והתנסות ביישומי מחשוב ענן ובעבודה בסביבת מחשוב מקבילי מאסיבי (HPC) במערכות מבוססות מעבדי אינטל.
המרכז החדש שנפתח בבית יבמ בפתח תקווה, הוקם ביוזמה משותפת של יבמ ישראל  ואינטל בהשקעה ראשונית המוערכת בכחצי מיליון דולר והוא חלק מרשת בינלאומית של מרכזים כאלה, הפועלים באתרי יבמ ועומדים לשירות שותפים עסקיים ולקוחות של החברה.
המרכז ישמש להצגת טכנולוגיות חדשות בתחום ענן המחשוב והמחשוב המקבילי, ויאפשר עריכת ניסויים השוואתיים, בדיקת יישומי תוכנה והסמכת מערכות ולעבודה על תשתיות מתוצרת יבמ המשלבות מעבדי אינטל. המרכז יעמוד לרשות מפתחי תוכנה עצמאיים (ISV's)  שותפים עסקיים של יבמ, לקוחות וכמו כן מפתחי תוכנה ושותפים של יבמ בחו"ל שירצו להיעזר בשירותיו  .
הציוד במרכז החדש מבוסס על טכנולוגיות ייחודיות של יבמ ושל אינטל, ובכלל זה מערכות עיבוד מקבילי iDataplex, שרתי להב BladeCenter, ושרתי eX5 של יבמ, המצויידים בדור החדש של מעבדי Westmere מתוצרת אינטל. פעילות ההדגמה כוללת מערכות תקשורת של יבמ ושל מלנוקס הישראליות, בתקני Infiniband ו- 10Gb, מערכות וירטואליזציה ואיחוד שרתים של NextIO, פתרונות וירטואליצזיה לענן מחשוב של RedHat, ScaleMP הישראלית, ו- VMware. לצד השרתים במרכז החדשנות, פועלות מערכות אחסון של יבמ במגוון ארכיטקטורות ושיטות תקשורת.
באירוע לציון השקת פעילות המרכז, בו השתתפו אורחים מיבמ ואינטל באירופה, שותפים עסקיים ומומחים,  אמר מאיר ניסנסון מנכ"ל יבמ ישראל, כי שיתוף הפעולה בין יבמ ובין אינטל, שהוביל להקמת מרכז החדשנות, עתיד לתרום הן לשוק הישראלי והן לתעשייה המקומית, הפונה גם לשווקי יצוא. "קידום השימוש בטכנולוגיות ענן מחשוב במדינת ישראל, המאפשר בזכות זמינות המשאבים המוצעים במרכז, מכניס את תעשיית טכנולוגיות המידע הישראלית לעידן חדש", קבע ניסנסון.
פיטר גלייסנר, חבר הנהלת אינטל באירופה, המזה"ת ואפריקה, שהגיע לאירוע חנוכת המרכז, ציין כי השוק הישראלי ומדינת ישראל מקבלים כאן הזדמנות להביא את החדשנות ויכולות החדשנות של התעשייה המקומית יחד עם החדשות של יבמ ואינטל, אל תוך שילוב אחד של פתרונות לשוק הישראלי – כמו גם הרבה מעבר לשוק מקומי. לדבריו, "תחום ענן המחשוב, פרטי וציבורי, יוצר הזדמנות קודם כל לייעול הענן הפרטי, תוך שילוב יצרני תוכנה חדשניים יחד עם היכולות של יבמ, על מנת להציע הזדמנויות ייחודיות לחיסכון לעסקים". לדברי סיני ברקת, מנכ"ל אינטל סמיקונדקטורס בישראל מבטאת עבודת המרכז את שיתוף הפעולה ההדוק בין שתי החברות לאורך השנים. ברקת מציין, כי תופעת הענן יוצרת דרישה הולכת וגוברת לשרתים מבוססי אינטל, מעבר לעליה הרגילה בביקושים.
נועם רוזן, מנהל יחידת שרתי  System x, אשר מוביל ביבמ את המיזם ציין כי:
"מנהלים בארגונים מבינים כיום כי היערכות טכנולוגית לשנים הבאות מחייבת עבודה בסביבת ענן – ומחפשים אחר השותפים הטובים ביותר לצורך זה. יבמ רואה בענן המחשוב זירה מרכזית לקידום

החדשנות וההתייעלות ומציעה סל שירותים ופתרונות ענן, משלב ההגדרה אל ההקמה והניהול.
כבר השנה נראה יותר ויותר יישומים עוברים לענן מחשוב על גבי שרתים מבוססי מעבדי אינטל"

אורח נוסף שהשתתף בחנוכת המרכז בבניין יבמ בפתח תקווה, היה בראיין האמל, סגן נשיא ביבמ, עומד בראש קבוצת המערכות הטכנולוגיות ביבמ אירופה. האמל אמר כי הצלחת המרכז תימדד בהיקף השימוש של שותפים עסקיים ולקוחות אשר ינצלו את הכלים והסיוע הטכנולוגי-מקצועי אותם מעמידה יבמ לרשותם במסגרת הזאת – על מנת לבחון פתרונות, להשוות יכולות וביצועים ולהתאים מערכות חדשות לשימושם. "יבמ מקפידה להציע ללקוחותיה אפשרות לבחון ולהתרשם בפועל מהטכנולוגיות המתקדמות אותן היא מפתחת, תוך הדמייה מדוייקת של עבודה בזמן אמת – בין אם בהתקנה להוכחת יכולת באתר הלקוח, ובין אם במרכז חדשנות באתר יבמ, המקושר באמצעות הענן אל מערכות הלקוח", ציין האמל. "הקשר עם אינטל הוא נדבך חשוב בבניית הערך אותו מביאה יבמ לשוק כולו: הקמת המרכז משקפת את ההשקעה של שתי החברות בענן מחשוב, את מערכת הקשרים האסטרטגיים שלהן, ואת המחוייבות המוחלטת לטכנולוגיות ענן מצד אחד – ולשוק הישראלי מצד שני".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן