סיקור מקיף

חידושים בעולם כסאות הגלגלים

חידושים טכנולוגיים יכולים להשפיע באופן ישיר על החיים של נכים, קשישים ובעלי מוגבלויות. הטכנולוגיה מסייעת להם בביצוע פעולות יום יומיות, אך היא בעצמה עוברת שינויים על מנת להתאים לסגנון החיים המבוקש. הנה כמה חידושים שכדאי לעקוב אחריהם בדגמים המובילים

כסא גלגלים ממונע
כסא גלגלים ממונע

כסא גלגלים הוא בין פריטי הטכנולוגיה המסייעת הנפוצים בעולם. אפשר להשתמש בו בגלל מוגבלות ברגליים ובגב, לאחר פגיעה במערכת שיווי המשקל או בשל מחלה חולפת, פציעה, מחלה כרונית, לקות או נכות.

גורמי הפציעות שבגינם נדרשים גברים ונשים להשתמש בכיסאות מן הסוג הזה רבים ומגוונים והכיסאות מיוצרים במקומות רבים כבר עשרות שנים. לפיכך, מעניין לעקוב אחר החידושים בעולם של כסאות גלגלים ולנסות להבין מהם כיצד ייראה התחום הזה בעתיד הקרוב.

עוברים מהנעה ידנית למנועים חשמליים

לא רבים זוכרים, אך עד לפני מספר שנים לא ניתן היה להשיג כסאות ממונעים בגלל המחיר הגבוה. התקדמות טכנולוגית מרחיקת לכת אפשרה את יישום המנגנון הממונע בתוך הכיסאות גם במחירים זולים, מה שהפך אותם לחלק בלתי נפרד מרשימת הפריטים של נכים, קשישים ובעלי מוגבלויות.

כיסאות ממונעים משתמשים בכוחו של מנוע חשמלי כדי לנוע, בעוד כיסאות ידניים יכולים להיות מונעים על ידי המשתמש או על ידי אדם מסייע. בכיסאות נדחפים אפשר לראות חידושים בידית בלבד, לעומת תתי סוגים של כיסאות ממונעים שבהם יש שני מנועים שכל אחד מהם קשור ישירות לאחד הגלגלים. כך ניתן לחסוך בממסרות ולהבטיח פשטות מכנית, היעדר תקלות ומשקל קל.

מה צופן העתיד?
המנוע החשמלי הוא כמובן לא סוף הדרך עבור החידושים השונים בעולם של כיסאות גלגלים ופריטי טכנולוגיה מסייעת. כבר היום יש כיסאות קלי משקל, עם גלגלים אחוריים נשלפים ודגמים בעלי יכולות כוונון גבוהות. בחלק מהדגמים עשוי גב הכיסא רצועות המאפשרות פתיחה וסגירה קלה, משענות רגליים פריקות סובבות, ציר קדמי או אחורי לבחירת המשתמש ורוחב ועומק ניתנים לפתיחה.

התאמה אישית היא מאפיין משותף של רוב הדגמים החדשים בקטגוריה של כסאות גלגלים. הסיבה לכך היא הדרישה הרפואית להתאמה כזו, בעיקר על ידי מומחים לסיעוד וגריאטריה. בעזרת התאמה אישית ניתן לקבוע את הרוחב והעומק של הכיסא עצמו, את משענות הידיים ואת הגב.

בכיסאות הממונעים החדשים יש הטיית גב מכנית ואפשרות למושב עולה בטווח של 30 ס"מ. חלק מהדגמים מציעים אפשרות להרמה או הורדה חשמליים, רגליות מתרוממות ידניות או חשמליות וג'ויסטיק עם צידוד מלא. טווח הנסיעה בדגמים האלו עומד על 30 ק"מ בין טעינות והמשמעות היא שעות ארוכות של שימוש ללא מחויבות למקור כוח והטענה. כמו כן, קשישים ומבוגרים משתמשים בדגמים החדשים כדי לשמור על שגרה פעילה. כפי שניתן להבין, העתיד צופן גדולות ונצורות לבעלי הכיסאות והוא עולה בקנה אחד עם הצרכים שלהם.

* כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן