סיקור מקיף

הודו תבנה לווינים עבור אסטריום

אסטריום וארגון חקר החלל של הודו הודיעו בקונגרס האסטרונאוטי בהידראבד על שיתוף פעולה ביניהן

טל ענבר, הידראבד

אסטריום, חטיבה של חברת המטוסים, ההגנה והחלל האירופית הודיעה ביום שלישי כי סוכנות החלל ההודית תרכיב לווינים עבור כמה מלקוחות החברה במסגרת שיתוף פעולה חדש.

ארגון חקר החלל ההודי מבנגלור יבנה שני לווינים עבור חברת יוטלסאט הצרפתית שישוגרו בידי אסטריום ברבעון האחרון של 2008 ואחר עבור חברת אבנטי הבריטית לשיגור ב-2009.

לווינים אלה ישולבו, יורכבו, ויעברו מבחנים בבנגלור. אמר מנכ"ל אסטריום, פרנסואה אוקו לכתבים במסגרת קונגרס האסטרונאוטיקה המתקיים בימים אלה בהידראבד שבדרום הודו.

מנהל השיווק האיזורי של אסטריום גיסילן דה לה סייאט אמר כי שני החוזים שנחתמו עם זרוע השיווק של ISRO המכונה אנטריקס, שווה עשרות רבות של מיליוני דולרים, אך סרב לפרט את הסכום המדויק.

החברה גם תשווק את פלטפורמות השיגור הזולות של הודו ללקוחות באירופה ולהציע את שירותי לווייני התצפית של הודו ללקוחותיה בארה"ב, אומר אוקו.

הודו, שתכננה ובנתה עבור עצמה לוויני תקשורת, מזג אוויר ומיפוי מנסה למצות את היתרונות המסחריים מתוכנית החלל בת 40 השנה. אסטריום תכננה ומייצרת את משגרי אריאן, את מעבדת קולומבוס ואת חללית המטען ATV לתחנת החלל הבינלאומית וכן טילים בליסטים עבור צרפת. היא גם מייצרת מערכות לוויינים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן