סיקור מקיף

התעשייה האווירית מקימה בסינגפור מרכז מו"פ בתחום ההתראה המוקדמת בסייבר * תע"א הכריזה גם על כטב"ם חדש: סופר הרון

המרכז יעסיק, בין היתר, "האקרים עם כובע לבן" שיילחמו בהאקרים הרעים

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית, ומר יו קיט צ'ואן (Yeoh Keat Chuan) מנכ"ל EDB, בטקס השקת מרכז מו"פ בתחום התרעה מוקדמת בסייבר בסינגפור.
יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית, ומר יו קיט צ'ואן (Yeoh Keat Chuan) מנכ"ל EDB, בטקס השקת מרכז מו"פ בתחום התרעה מוקדמת בסייבר בסינגפור. צילום: התעשיה האווירית

התעשייה האווירית (תע"א) הכריזה הבוקר בסלון האווירי בסינגפור, על שיתוף פעולה בנושאי סייבר עם EDB, הרשות לפיתוח כלכלי בסינגפור (Singapore Economic Development Board).
מדובר בשיתוף פעולה ראשון מסוגו בנושא סייבר, אחד התחומים המדוברים בעולם הנמצאים בהתפתחות מטאורית.

המרכז דומה במתכונתו למרכז הנגשת הסייבר (Cyber Accessibility Center) של התע"א שהוקם בישראל. מטרתו הינה פיתוח והצגת פתרונות להתמודדות עם בעיות מורכבות בזירת הסייבר, פיתוח אבות-טיפוס לפתרונות, הבאתם לבשלות ושיווקם לשווקים המקומיים ובינלאומיים.

כוח העבודה יתבסס בעיקר על עובדים מקומיים בסינגפור: חוקרים, מהנדסים, מדענים ומומחי מחשבים (הידועים כ"האקרים עם כובע לבן"), במטרה לטפח ולבנות יכולת מקומית שתשאב את סמכויותיה משיתוף פעולה עם מוסדות אקדמאיים ומכוני מחקר מקומיים ובינלאומיים.

המרכז החדש צפוי לגדול ולהתפתח בחמש השנים הקרובות, ויעבוד בסינכרון עם התע"א. זאת על מנת להבטיח כי תחומי המו"פ שלו עולים בקנה אחד עם אסטרטגיית החברה, מפת הדרכים שלה ומטרותיה ארוכות הטווח.

המחקר הראשוני יתמקד בתחומים קריטיים ומתפתחים:

  • • יכולות הגנה אקטיבית- זיהוי מתקפות סייבר ותפיסת התוקפים בשעת המעשה
  • • איכון מיקומם הפיזי של תוקפי סייבר
  • • יכולות זיהוי חריגה מהתנהגות שגרתית במרחב הסייבר, אשר עשויה להעיד על שלבים ראשונים של תקיפת סייבר

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית ציין במעמד השקת שיתוף הפעולה בסלון האווירי בסינגפור:" אנו שמחים על תמיכת EDB בהקמת מרכז מו"פ בתחום ההתראה המוקדמת בסייבר בסינגפור. אנו מחשיבים את תחום הסייבר כקריטי, כמו לקוחותינו, ומאמינים שכל הקשור לתחום, ימשיך להתפתח ויצטרף להיצע הפתרונות הייחודי של התעשייה האווירית".

יו קיט צ'ואן (Yeoh Keat Chuan) מנכ"ל EDB אמר כי:" אנו מקדמים בברכה את החלטת התע"א להקים בסינגפור מרכז מו"פ בתחום התרעה מוקדמת בסייבר. מספר הולך וגדל של חברות מפתח פתרונות חדשים ויכולות בסינגפור על מנת להתמודד עם האיום של התקפות סייבר על תאגידים וממשלות. הקשר החזק שלנו לשווקים אזוריים, הגישה למאגרי הון אנושי מגוון ומוניטין יוצא מן הכלל, יעזרו לחברות אלו, לענות על הביקוש הגובר באסיה לפתרונות מסוג זה".


כטב"ם חדש לתע"א – סופר הרון

התעשייה האווירית (תע"א) חשפה היום את כלי הטיס הבלתי מאויש (כטב"ם) החדש מתוצרתה – "סופר הרון", בטקס חגיגי שהתקיים בסלון האווירי הבין לאומי בסינגפור.

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס אמר: " אנו גאים להציג את הדור החדש של מל"טי התעשייה האווירית. סופר הרון מוביל את יכולות כלי הטיס הבלתי מאוישים מסוגו בארץ ובעולם. כלי טיס חדש זה מבוסס על מל"ט ההרון של התעשייה האווירית אשר זכה להכרה בין לאומית בהישגיו הייחודיים ויכולותיו המתקדמות."

סופר הרון פותח בתע"א על מנת לענות לצרכים המתקדמים בקרב לקוחות מובילים. המל"ט החדש כולל מנוע דלק כבד (דיזל) של 200 כוחות סוס ומערכת הנעה מתקדמת אשר משדרגים באופן משמעותי את ביצועיו ויכולותיו השונות, כולל  כושר הנשיאה ושיעור הטיפוס.  מהירותו של הסופר הרון מגיעה ל- 150 קשר ויותר.

לדברי וייס, מערכות האוויוניקה של הסופר הרון (בעלות יתירות משולשת), מערכות ממוחשבות נוספות , יכולות עיבוד מתקדמות, הספק חשמלי מוגבר וארכיטקטורת מערכת המאפשרת שילוב יעיל ופשוט של מטע"דים (מטענים ייעודיים) מתקדמים, מחזקים את פוטנציאל ההתפתחות העתידי של המל"ט. "למערכות סופר הרון תצורות מרובות שיכולותיהן המבצעית הוכחו בהצלחה רבה  למשימות מודיעין, עקיבה, זיהוי, רכישת מטרות, סיור ימי ועוד. ריבוי החיישנים, מערכות תקשורת מהשורה הראשונה ויכולות מוכחות לשילוב במרחב האווירי מהוות נדבך נוסף וחשוב ביכולותיו המתקדמות של סופר הרון."

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. אני,תקווה שישראל תחזור להיות מכום שלישי ,עם שאיפה למיספר 1. בתחום הטכנולוגיה והמוצרים הביטחוניים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן