סיקור מקיף

איך משלמים על קפה הפוך במסעדה על הירח? לפייפאל יש תוכנית

לחברת התשלומים המקוונים הגלובליים פייפאל יש תוכנית. הם חברו ל-SETI ולגופים נוספים העוסקים בחלל וייסדו את PayPal Galactic, יוזמה שלדברי החברה תפתור סוגיות פתוחות ותהפוך את התשלום האוניברסלי בחלל למציאות.

איור אמן של בסיס ירחי. צילום: Spencer/Space Tourism Society.
איור אמן של בסיס ירחי. צילום: Spencer/Space Tourism Society.

בעולם של מסע בין כוכבים הכסף לא יתקיים במאה ה-24 אך בשלב כלשהו במאה ה-21, כאשר נוכל להגיע (בתקווה) למלון החלל של ביגלו במסלול סביב כדור הארץ או לבלות סוף שבוע במושבה על הירח, כיצד נוכל לשלם עבור התענוג?

לחברת התשלומים המקוונים הגלובליים פייפאל יש תוכנית. הם חברו ל-SETI ולגופים נוספים העוסקים בחלל וייסדו את PayPal Galactic, יוזמה שלדברי החברה תפתור סוגיות פתוחות ותהפוך את התשלום האוניברסלי בחלל למציאות.

גם אם לא מדובר בצורך מיידי, פייפאל רוצה להיות מוכנה. היא אפילו דאגה לדף אינטרנט מאובטח למיזם . ההכרזה על פייפאל גלקטיק מתלבשת “במקרה” על יום ההולדת ה-15 של החברה, כמו גם על קמפיין מימון חברתי של SETI המכונה Curiosity Movement..

 

“פייפל ומכון סט”י מתאימים לעבוד ביחד על פייפל גלקטיק מכיוון שביחד נוכל ליצור מתכון לחדשנות, אומרת ג’יל טרטר ממכון סט”י. “החזון של פייפל לחקר אפשרי של החלל הוא בדיוק מה שאנו עושים – שוברים את הגבולות כדי לגרום להתקדמות אמיתית. כאשר מכון סט”י יצליח בחקר היקום ואנו נמצא את מקומנו בין הכוכבים, פיפל תהיה שם לאפשר מסחר כך שאנשים יוכלו לקבל את הדרוש להם לחיים מחוץ לכדור הארץ.”

אסטרואנוט אפולו 11 באז אלדרין השתתף גם הוא בשידור האינטרנט של ההכרזה על פייפל גלקטיק.

“בנסיעות למאדים, לירח או אפילו למסלול סביב כדור הארץ נידרש לספק לאסטרונאוטים ולתיירי החלל את הנוחות המרבית האפשרית, לרבות הדרך לשלם זה לזה” אמר אלדרין. “בין אם כדי לשלם עבור מוצרים ושירותים ובין אם לסייע לקרוב משפחה בכדור הארץ, נצטרך גישה לכסף גם בחלל. אני מאמין שבני האדם יגיעו למאדים, וכשזה יקרה, לא אתפלא אם אנשים ישתמשו ב-PayPal Galactic כאמצעי התשלום שלהם”.

“תיירות החלל ההולכת ומתפתחת מעלה שאלות חשובות בנושא המסחר בחלל. אנו משיקים את PayPal Galactic כדי להגביר את המודעות הציבורית לנושא ולשאלות שהסוגיה מעלה” אמר דייוויד מרכוס, נשיא Paypal. “דבר אחד ברור לכולם: בחלל לא נשתמש במזומן. PayPal כבר מאפשרת לשלם באינטרנט, מהמכשיר הנייד ומעבר לגבולות יבשתיים, ולכן אנו נרגשים מאוד מהאפשרות לשלם מעבר לגבולות עולמנו, אל עולמות אחרים ומעבר”.

PayPal Galactic שואף, יחד עם בכירים בקהילה המדעית ומתעשיית החלל הבינ”ל, לענות על השאלות הגדולות סביב סוגיית המסחר בחלל, כגון:

  • כיצד יוגדר המטבע בסביבה נטולת כסף מזומן?
  • כיצד המערכות הבנקאיות תיאלצנה להסתגל לכך?
  • אילו פיתוחים יידרשו ממערכות ניהול סיכונים ומניעת הונאות?
  • לאילו רגולציות עתידיות נצטרך להתאים את עצמנו?
  • איזה שירות לקוחות עלינו לפתח מעבר לשירותים הקיימים?

כדי לתמוך במכון SETI ובמשימתו לשפר את הבנתנו את החיים על כדור הארץ, והחיפוש אחר חיים מחוצה לו, PayPal משיקה קמפיין מימון המונים (CrowdFunding) המופעל על ידי FundRazr. מדעני מכון SETI ממלאים תפקיד חשוב בהרפתקאות המדעיות המתקדמות בעולם, ביניהן מחקרים פורצי דרך על אסטרו-ביולוגיה ורדיו אסטרונומיה באמצעות מערך טלסקופי רדיו ‘אלן’. תרומות לתמיכה במכון SETI וחקר החלל ניתן להעביר דרך האתר:

כבר היום, הצורך במערכת תשלום גלקטית שריר וקיים. אסטרונאוטים החיים בתחנות חלל עדיין זקוקים לבצע תשלומים עבור צרכים שונים – החל בחשבונות שלהם בכדור הארץ וכלה בבידור שהם צורכים בעודם בחלל, כמו מוסיקה וספרים אלקטרוניים. “תוך 5-10 שנים, בתי מלון בחלל וטיולים סביב כדור הארץ והירח יפעלו ויצטרכו מערכת תשלומים” אמר ג’ון ספנסר, נשיא ומייסד אגודת התיירות בחלל (STS).

יש לציין כי זה לא הקשר החללי היחיד של פייפאל – מייסד החברה, אילון מוסק הקים בכספים שהרוויח ממנה את חברת ספייס איקס.

http://www.youtube.com/watch?&v=3_zBE1hOnfg

תגובה אחת

  1. אבי, הרבה פעמים כששולחים הודעה (בעיקר אם היא כוללת בתוכה לינק) הדף מתרענן אבל ההודעה לא מופיעה, גם לא מתקבלת שום הודעת פידבק שאומרת אם ההודעה נקלטה בכלל במערכת ואם היא ממתינה לאישור.

    אפשר אולי פעם אחת לטפל בזה?

    (נ.ב – ההודעה ששלחתי קודם נקלטה בכלל ?)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן