סיקור מקיף

כל מה שצריך לחוויית הצפייה המושלמת

מערכת קולנוע ביתי משלבת בדרך כלל בין מכשיר DVD, מגבר ורמקולים. יחד עם זאת, אפשר לוותר על מכשיר DVD ייעודי ולחבר את המחשב למסך על מנת להקרין סרטים מתוך אתרי אינטרנט או כונן קשיח

מערכת קולנוע ביתי דיגיטלית. צילום: shutterstock
היום כבר לא צריך לצאת מהבית כדי ליהנות מחווית צפייה מושלמת. כדי ליצור את הסלון המושלם חשוב רק לדעת כיצד לרכוש מערכת קולנוע ביתי, להשתמש בכורסאות צפייה נוחות ולא לשכוח לדאוג לתנאי תאורה. הנה המדריך המלא
צפייה בתכניות טלוויזיה, סדרות וסרטים היא כבר מזמן חלק בלתי נפרד משגרת החיים שלנו. זו היא צורת הבידור הפופולארית בעולם המערבי וכולנו לוקחים בה חלק פעיל. יחד עם זאת, רק מעטים יודעים איך משיגים חווית צפייה מושלמת. היום כבר לא צריך לצאת מהבית כדי ליהנות מחוויה כזו ואפילו לא חייבים לשלם מאות אלפי שקלים.
הדבר החשוב ביותר בחווית צפייה אופטימאלית הוא רכישת מערכת קולנוע ביתי. זו מערכת שאחראית על התמונה והצליל ויש לה השפעה ישירה על חווית הצפייה. אפשר לקנות מערכת קולנוע ביתי עם או בלי מסך, לצרף אותה לרכיבי סאונד קיימים ולחבר אותה למחשב נייד או נייח. העלות הממוצעת של מערכת קולנוע ביתי טובה היא 5,000 ש"ח, אך כמובן שיש גם מערכות יקרות יותר.

איך בוחרים מערכת קולנוע ביתי?

מערכת קולנוע ביתי משלבת בדרך כלל בין מכשיר DVD, מגבר ורמקולים. יחד עם זאת, אפשר לוותר על מכשיר DVD ייעודי ולחבר את המחשב למסך על מנת להקרין סרטים מתוך אתרי אינטרנט או כונן קשיח. מנגד, לא כדאי להתפשר על איכות המגבר או הרסיבר. המגבר משפיע על איכות הצליל ועל איכות התמונה. הסוד הוא למצוא מגבר שעונה על הצרכים הפרטניים בסלון. את זה עושים באמצעות השוואת מגברים על פי נתונים כמו תמיכה בפורמטים, שיפורי שמע ותצוגה, סוגי חיבורים ותכונות נוספות.
הרכב הרמקולים במערכת קולנוע ביתי מתואר בספרות, כאשר הכוונה היא למספר יחידות הרמקולים. הסאונד ההיקפי המתבקש מקולנוע ביתי הוא של רמקול מרכזי, צמד רמקולים צדיים וסאב וופר לצלילים נמוכים. מבחינת סוגים, נהוג לחלק את הדגמים המובילים לרמקולים לווייניים, רמקולי רצפה ורמקולי מדף.

כורסאות טלוויזיה ותנאי צפייה
מערכת קולנוע ביתי היא התשתית של חווית צפייה מושלמת ואחרי שתבחרו אותה תוכלו לדאוג לשאר הפינוקים בסלון. התחילו בבדיקה של כורסאות צפייה ובדקו איזו כורסא תעניק לכם את התמיכה הנוחה ביותר. כורסת אמריקן קומפורט לדוגמא יכולה לשמש אתכם לאורך שנים, וללוות אתכם לא רק במהלך צפייה בסרטים אלא גם בבילויים משפחתיים, באירועים חברתיים ועוד. זו כורסא איכותית ששווה את ההשקעה ומשדרגת את איכות החיים באופן משמעותי.
הנושא האחרון שתצטרכו להתייחס אליו כדי להפוך את הסלון לבית קולנוע הוא התאורה והאקוסטיקה. שלבו בין גופי תאורה מלאכותיים וסגרו היטב את התריסים במידה ואתם צופים בסרט במהלך שעות היום. ודאו שאין השתקפות על גבי מסך הטלוויזיה ובררו לגבי בידוד אקוסטי בין הסלון ושאר החדרים ברחבי הבית.

* כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן