סיקור מקיף

ראשי תעשיות החלל נועדים לאור המשבר הפיננסי * דיון גם על יזמות בחלל

בין היתר נדון נושא הפעלת אתר ניסוי המדמה את סביבת הירח ותיירות חלל זולה

iac2009
iac2009

במסגרת קונגרס החלל הבינלאומי המקיים בדייג'ון, קוריאה הדרומית, נערכים מושבי מליאה (ראו ידיעות על מושב ראשי הסוכנויות ומושב תעשיות החלל) ודיונים טכניים/מדעיים. במסגרת זו נערך מושב דיונים מרתק בנושא יזמות בחלל.

בין המאמרים שהוצגו במושב:
– הפעלת אתר ניסוי המדמה את סביבת הירח
– תיירות חלל זולה
– משימת חלל מסחרית מהולנד לירח
– ניתוח כלכלי של יוזמות חלל מסחריות
– דמות יזם החלל העתידי
– יצירת "מטר מטאורים" מלאכותי למטרות מסחריות

נושא יוזמות החלל הפרטיות נדון גם במושבים אחרים, כמו זה העוסק במשימות עתידיות לירח, בו מוצגים פרוייקטים שונים המשתתפים בתחרות Google Lunar X prize, ויוזמת חללית הנוסעים המסחרית המופעלת על ידי היזם שהביא להקמת מרכז החלל המסחרי באוקלהומה, על בסיס תשתית של בסיס של חיל האוויר האמריקני, שאינו בשימוש.

פאנל מיוחד של ראשי תעשיות חלל מהעולם מתכנס כעת בדייג'ון, קוריאה, כחלק מקונגרס האסטרונאוטיקה הבינלאומי. הדיון נסב על תפקידן של תעשיות החלל כקטר כלכלי, במיוחד לאור המשבר הכלכלי העלמי. בין המתדיינים: נשיא סוכנות החלל הקנדית סטיב מקלין, ז'או איב לה-גאל, מנכל חברת השיגור אריאן ספייס, פרנסואה אוק, ראש תאגיד החלל האירופי EADS אסטריום, סרידהרה מורטי, ראש תאגיד החלל ההודי אנטריקס, ואחרים.

יודגש, כי נושא המשבר העולמי בכלכלה מלווה את הכנס מיומו הראשון, והתייחסו לכך גם ראשי סוכנויות החלל וגם נשיא הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה. לאור ההשפעה הרבה של הכלכלה על החלל ולהיפך, הוחלט לקיים לראשונה בקונגרס דיון בנושא זה. עדכונים נוספים לרשומה זו יועלו בהמשך.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

5 תגובות

  1. למגיב הראשון – סוכנות החלל הישראלית משתתפת בכנס במלואה! (והמבין יבין)

    בכל מקרה בפאנל ראשי סוכנויות לא משתתפים אף פעם ראשי סוכנויות קטנות ובינוניות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן