סיקור מקיף

הוקינג: השנה אטוס במטוס אימונים באפס כוח משיכה וב-2009 אטוס לחלל

הוקינג אמר את הדברים בחגיגות לרגל יום הולדתו ה-65

פרופ' סטיבן הוקינג
פרופ' סטיבן הוקינג

בחגיגת יום הולדת שנערכה לכבוד יום הולדתו ה-65 הבטיח פרופ' סטיבן הוקינג כי למרות גילו הוא ימשיך לעבוד ולחקור וכי הוא מתכנן לעצמו שנים עמוסות למדי.

השנה הוא מתכנן לטוס במטוס אשר ממריא לגובה רב ולאחר מכן צולל כך שאלו שבתוכו מרגישים בהיעדר כח משיכה, בנוסף לכך הוא מתכנן להוציא ספר ילדים "מפתחו של ג'ורג' ליקום". בשנה הבאה הפרופ' תכנן להציא ספר נוסף וגולת הכותרת – ב-2009 הוא אמור להמריא לחלל במסגרת הטיסות של חברת וירג'ין גלקטיק, יו"ר החברה – סיר ריצ'רד ברנסון כבר הבטיח לממן את טיסתו.

כזכור, בתחילת דצמבר הודיע הוקינג לראשונה על תקוותו לטוס לחלל ועל הצורך לצאת החוצה כדי להציל את האנושות: "האנושות תהיה חייבת לעזוב את כדור הארץ בטווח הרחוק על-מנת להבטיח את הישרדות המין האנושי", בטקס הענקת מדליית קופלי, הפרס המדעי החשוב ביותר בבריטניה הצהיר הוקינג, המשותק לחלוטין מבחינה גופנית, על רצונו לטוס לחלל בעצמו, ואמר "מטרתי היא לטוס לחלל, אולי ריצ'רד ברנסון יעזור לי".

ברנסון, בעלי חברת וירג'ין גלקטיק המתכננת להטיס לחלל נוסעים פרטיים החל משנת 2008, תמורת 200 אלף דולר לכרטיס, נענה מייד לבקשתו של הוקינג והודיע כי הוא שולח אליו עוד השבוע את הרופא הראשי של חברת וירג'ין גלקטיק, כדי לבדוק האם בכלל ניתן יהיה להטיס לחלל את הוקינג, המשותק בכל חלקי גופו. אם תתממש תוכניתו של הוקינג לטוס לחלל, הוא יהיה האדם המשותק הראשון בחלל.

מתוך הדיילי טלגרף

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן