סיקור מקיף

התעשייה האווירית חושפת לראשונה את מל”ט ה”הרון TP” בסלון האווירי בפריז

מוטת הכנפיים של המל”ט הגדול היא 26 מטרים יכולת השהייה באוויר – 36 שעות

מל
מל

התעשייה האווירית (תע”א) חושפת לראשונה את מל”ט ה”הרון TP”, גדול הממדים, שמוטת כנפיו היא 26 מטרים ועם יכולת שהייה באוויר של 36 שעות ברצפיות. המל”ט מיועד לטיסה בגובה בינוני.

הצגתו הראשונה של ה”הרון TP” תהא בביתן התע”א בסלון האווירי, הנפתח מחר (18.06.07) בלה-בורז'ה, פריז.

מל”ט ה”הרון TP” מונע ע”י מנוע טורבו-פרופ רב עוצמה (1200 כ”ס), המאפשר טיסה לגובה 45,000 רגל, מעל גובה הטיסה הנהוג בתעופה האזרחית. משקל ההמראה של המל”ט – 4650 ק”ג. המל”ט שומר על “עקרון הזנב הכפול” ומציע נפח פנימי גדול המיועד לנשיאת מטע”דים במשקל אופייני למטע”ד מבצעי – כ-1000 ק”ג. המל”ט מאפשר למפעיליו גמישות בשינוי תכולת המטע”דים, בהתאם למשימות השונות.

יצחק ניסן, מנכ”ל התע”א, אמר כי: “בפיתוח ה'הרון TP' נקבע קנה מידה חדש במעטפת הביצועים, יכולת מטע”דים, תכליות ואמינות של כלי טיס בלתי-מאוישים. המל”ט החדש יענה על הצרכים המבצעיים של חיל האוויר הישראלי בשנים הבאות”.

יאיר דובסטר, מנהל מפעל מל”ט בתע”א, ציין כי: “בתיכון ופיתוח מל”ט זה, באו לידי ביטוי 30 שנות ניסיון של החברה בפיתוח וייצור מל”טים. הושם דגש גדול על הכשירות האווירית של ה'הרון TP'. הותקנו בו אמצעי בטיחות ואמינות גבוהים ביותר, כגון מערכת המראה ונחיתה אוטומטית מלאה ויתירות משולשת של מערכות הטיסה והשליטה, המאפשרות טיסה בטוחה מעל אזורים מאוכלסים”.

מספר מל”טים מסוג זה כבר יוצרו ונבחנו ע”י משרד הביטחון הישראלי. “מל”ט ה'הרון TP' מהווה פריצת דרך בתחום המל”טים, ויבצע מגוון גדול של פעילויות מבצעיות”, אמר קצין בכיר בחיל האוויר הישראלי.

מוצרי התעשייה האווירית בתצוגה בסלון האווירי בפריז

בנוסף, תציג החברה מוצרים בתחומים שונים, כגון: דגמי הלוויינים “אופק”, “ארוס” ו”עמוס”, שפותחו בתע”א ומתפקדים בחלל, יחד עם דגמי הלוויינים העתידיים המויעדים לשיגור, כגון: “טקסאר” (TecSAR) – לוויין תצפית מכ”מי המצויד במכ”מ SAR לכל מזג אוויר וליום ולילה, ו”אופטסאט 3000″ (OptSAT 3000) – דור שלישי של לווייני תצפית אופטיים, המיועד לשייט בחלל כ-6 שנים.

בתערוכה תוצג משפחת המל”טים המגוונת ורבת – ההצלחות של מפעל מל”ט, החל מהמל”טים הטקטיים והמיני מל”ט ועד למל”טים הגדולים המפותחים ומיוצרים בתע”א. כמו כן יוצג מגוון רחב של מכ”מים קרקעיים, מוטסים וימיים, פרי פיתוח אלתא מערכות בע”מ, חברה-בת של התע”א,זאת יחד עם מערכות מודיעין אלקטרוני מסוגים שונים ואמצעי שליטה ובקרה מתקדמים.

בנוסף יוצג מערך פצצות חכמות,טילים מונחי- לייזר לטווחים קצרים וארוכים, מרכז שליטה ובקרה רב- תכליתי “טוויסטר” (Twister), מיועד לשרת מקבלי החלטות בניהול מערכות קרביות, וכן תוצג משפחת ה-POPלסוגיה בתחומי האלקטרו-אופטיקה. כמו בשנים עברו, כן גם השנה תוצג בתערוכה מערכת ה”חץ”.

3 תגובות

  1. כמה גדול ככה פגיע, זה כלי גדול איטי ומגושם מאוד ! הוא יעבוד יפה מאוד בשמי הארץ או בשמי לבנון אבל במדינה כמו אירן או סוריה הוא לא ישרוד יותר משעה עם טילים שיש להם שם גם דור קודם של טילים יכולים להגיע לגובה של 60,000 רגל אז מהדורות החדשים לא יגיעו ? נראה לי סתם רעש וצילצולים סביב הענק הזה ,

  2. היעד תוך שנים ספורות – להוציא את הלוחמים משדה הקרב – חייבים להערך לרובוטיקה שמייתרת את הלוחמים וזאת לא תוך עשרים שנה אלא תוך שנים ספורות, אלא שלא מדובר ברובוטיקה אוטונומית כזאת שעליה האמריקאים דגש, אלה רובוטיקה שמבחינה מבצעית, בעיקרה נשלטת מרחוק כפי שמפתחת ישראל ובאה לידי ביטוי בהרון. רובוטיקה מונחית מרחוק באויר בים וביבשה אמורה בסופו של דבר להוציא את הלוחמים כליל משדה הקרב. אומנם אין הדבר אפשרי לחלוטין כיום, אך הערכות נכונה תוכל להביא לכך בעוד מספר שנים מצומצם. קראו על כך במאמר רובוטיקה – המענה האולטימטיבי לטרור ובשדה הקרב העתידי באתר "העצמת ישראל"

  3. האם טילי נ"מ החדשים שמיוצרים ברוסיה והועברו לאחרונה לאויבי ישראל (ידע על סורי שהצטיידה בטילי נ"מ חדשים) יכולים להפיל גם מל"ט כזה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן