דיור למשתכן על… המאדים?

ב- HackSpace 2016 – אירוע האקתון החלל הראשון בישראל הוצגו שלל רעיונות יצירתיים ויוזמות מקוריות ללימוד מדעי החלל

סיעור מוחות בב- HackSpace 2016- אירוע האקתון החלל הראשון בישראל
סיעור מוחות בב- HackSpace 2016- אירוע האקתון החלל הראשון בישראל

בחמישי האחרון (7 ביולי 2016) נערך בגוגל קמפוס תל אביב אירוע האקתון חלל, הראשון מסוגו בארץ. לאורך יום שלם, איחדו כוחות מיטב המוחות של שוחרי חלל מתחומים שונים: אנשי חינוך, מדענים, יזמים, מייקרים, מעצבים, אנשי מחקר, אקדמיה ותעשייה, אשר המשותף לכולם הוא אהבת החלל. ההאקתון, ביוזמת קרן רמון, עמותת SpaceIL, סוכנות החלל הישראלית ובמימון קרן היינליין נועד על מנת ליצור קבוצות חשיבה על רעיונות יצירתיים ומעניינים שניתן יהיה להביא אל מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית, כדי להנגיש את הנושא ולחשוף יותר ויותר תלמידים לתחום המרתק.

ההאקתון חולק ל – 4 מתחמים שונים ובהם נערכה חשיבה בנושאי מייקינג, אפליקציות פשוטות ומתוחכמות, סרטונים ואתגרים חינוכיים לכיתה. בין התוצרים שהגו המשתתפים היו אמצעי להמחשת חוסר כבידה (מיקרו גרביטציה) בחלל בצורת מתקן המורכב ממצלמת גו פרו, בקבוק ובלונים; שיעור מחול המבוסס, כוריאוגרפית, על מרווחי כוכבי הלכת ומגוון סרטונים, המפשטים נושאים כדוגמת: ליקוי חמה, מופעי הירח ועוד.
בנוסף, עסקו הקבוצות בחשיבה על ייצור מזון במושבה על מאדים, פיתוח סביבה אורבנית ומושבה אנושית במאדים, תכנון רכב המונע ע"י מדחף, פיתוח מערכי שיעור על תנועות הכוכבים, פיתוח מתקן לשמירה על צמחים בתנאי קיצון, צפייה והבנה של מפת הכוכבים ועוד.

פרץ וזאן, מנכ"ל משרד המדע בירך את המשתתפים ואמר: "משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל וסוכנות החלל הישראלית, עובדים בשנים האחרונות עם שותפים רבים בתחום חינוך החלל, מוסדות מקצועיים, שותפים לדרך ולחזון – כדי להנגיש את נושא החלל למגוון קהלים, להעמיק את ההבנה לגבי חשיבותו של תחום החלל והשפעתו הרבה על חיי היום יום".

ד"ר ערן פריבמן, מנכ"ל SpaceIL: "האקתון החלל הוא נדבך נוסף בפעילותה של עמותת SpaceIL לקידום החינוך בנושאי החלל והמדע בישראל. היה מרגש לראות באירוע מגוון אנשים חדורי מוטיבציה להנחיל את אהבת החלל הטבועה בהם גם לדור הצעיר, המהווה את עתיד תעשיית החלל של ישראל".

רן לבנה, מנכ"ל קרן רמון: "קרן רמון שמה לעצמה למטרה לייצר 'סצנה' ללימודי חלל בישראל. אנחנו מאושרים מהאירוע, ויודעים התוצרים שנוצרו בהאקתון יוטמעו כבר בתחילת שנת הלימודים הבאה בתכניות הלימוד שלנו. הקהילה שנוצרה באירוע שכוללת מהנדסים, חוקרים ומורים ששמים לעצמם למטרה לעורר השראה בקרב בני נוער באמצעות חלל רק תגדל בהמשך".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. כדי שהעולם הייה פנוי להשקעות בחלל,צריך למנוע מלחמה עולמית -ולכך סין צריכה להכריז על הקמת מדינה/פרובינציה בים סין הדרומי.כמו שUSA עשתה בהוואי או פרטוריקו.ולהפסיק את האלימות שם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן