סיקור מקיף

גוגל משתפת פעולה עם נאס”א

שיתוף הפעולה אמור להעניק לציבור הרחב גישה למידע של סוכנות החלל באמצעות האינטרנט *  בנוסף, ישולבו הנתונים של סוכנות החלל בשירות המפות Google Earth ויבוצעו מחקרים משותפים שיעסקו, בין השאר, בהדמיה של ממשקי אדם-מחשב ובחיפוש יעיל יותר בנתונים מדעיים

אנתוני גונזאלווס, InformationWeek
 
גוגל ומרכז המחקר איימס של נאס”א חתמו השבוע (ב') על הסכם לביצוע שורה של פרויקטים משותפים. הפרויקט הראשון יעניק לציבור הרחב גישה למידע רב יותר של נאס”א ברשת האינטרנט. המידע יכלול נתונים בזמן אמת על מזג האוויר, מפות תלת ממדיות של הירח ומאדים ואפשרות לעקוב אחר תחנת החלל הבינלאומית ומעבורות החלל.

“השילוב החדשני בין טכנולוגיות המידע ומדעי החלל מאפשר לכולם ליהנות מפעילויותיה של נאס”א”, אמר המנהל של סוכנות החלל, מייקל גריפין. לדברי אריק שמידט, מנכ”ל גוגל, מעניק ההסכם “גישה למידע טכני עשיר שיסייע לנו להתמודד עם סוגיות רבות, לתועלת המשתמשים”.

במסגרת שיתוף הפעולה ישולבו גם הנתונים של סוכנות החלל בשירות המפות Google Earth ויבוצעו מחקרים משותפים. המחקרים יעסקו, בין השאר, בהדמיה של ממשקי אדם-מחשב ובחיפוש יעיל יותר בנתונים מדעיים. “מכון איימס מבקש לכונן שיתופי פעולה נוספים עם המגזר הפרטי על מנת לעודד חדשנות ולקדם את חקר החלל והמסחר” אמר ס. פיט וורדן, מנהל מרכז המחקר איימס.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן