סיקור מקיף

גוגל עוברת לאנרגיה סולארית

ענקית החיפוש תפעיל את קומפלקס המשרדים הגדול בארה"ב שניזון מאנרגיית השמש ? "אנו מבקשים להפריך את המיתוס, על פיו חברה רווחית לא יכולה להיות ירוקה", אמר דייוויד רדקליף, סגן נשיא לנדל"ן בגוגל

  
גוגל מתכננת עבור משרדיה הראשיים בעמק הסיליקון מערכת סולארית להפקת חשמל. על פי החברה, יהיה זה קומפלקס המשרדים הגדול בארה"ב שניזון מאנרגיית השמש. ענקית החיפוש מסרה בשבוע שעבר כי תחל להקים על גג הבניין במאונטיין וויו, קליפורניה ומעל לחניונים הפתוחים, מערכת של קולטי שמש שיאפשרו להפיק 1.6 מגה-וואט של חשמל – פי אלף מהצריכה של בית מגורים ממוצע בקליפורניה.

"זו תהיה המערכת הסולארית הגדולה ביותר להפקת חשמל שנמצאת בבעלות פרטית ומשרתת חברה", אמר נוח קיי, מנהל יחסי הציבור של האיגוד לאנרגיה סולארית בוושינגטון. מנהלי גוגל מסרו כי החברה תפיק חשמל מאנרגיית השמש עבור הצריכה של כשליש מעובדיה בבניין המשרדים. בחישוב לא נכללה צריכת החשמל של מרכזי הנתונים שמפעילה החברה ברחבי העולם. "נפיק בעצמנו כ-30% מהחשמל שאנו צורכים", אמר דייוויד רדקליף, סגן נשיא לנדל"ן בגוגל, "ובשלב זה מדובר בחשמל עבור משרדינונו הראשיים.

רדקליף סירב להתייחס לעלות הפרויקט, או לומר אם ההשקעה בציוד הסולארי תשתלם בטווח הארוך. "אנו מבקשים להפריך את המיתוס, על פיו חברה רווחית לא יכולה להיות ירוקה", אמר רדקליף. אולם, למרות שלמעבר לאנרגיה חלופית יש חשיבות הצהרתית, הרי שבפרויקט יופק רק שבריר מסך כל האנרגיה שצורכת החברה. זאת משום שכלל האצבע בתעשיית החשמל הוא שמחסני נתונים צורכים פי עשר יותר חשמל מעובדי המשרדים.

את הפרויקט תנהל זרוע הייעוץ של Energy Innovations, חברה שנתמכת על ידי קרן הון הסיכון Idealabs והקימה כבר 12 פרויקטים דומים בהיקף גדול ברחבי קליפורניה. קולטי השמש הם מתוצרת חברה בת של יצרנית האלקטרוניקה שארפ.

5 תגובות

 1. אני לא מבין למה בארץ אף אחד לא מפתח את תכום האנרגיה הסולרית,האם הממשלה וחברת החשמל הם אלו שמתנגדים?

 2. תשובה לשחר ג:
  הקינאה אוכלת אותך?
  עצם העובדה שהם חושבים ועושים זה החשוב.
  העתיד באנרגיה סולרית נקודה.

 3. זה מס שפתיים יחצני.
  גוגל ידועה בכך שהיא מריצה אלפי מחשבים קטנים שצורכים יחד הרבה יותר חשמל ליחידת מעבד משיטות אחרות. כשגרטנר מתחילה לדבר על משמעות איכות הסביבה של עולם ה IT אז פשוט גוגל מקדימה תרופה סולארית למכה צפויה.
  עם כל המילאדים שהם שופכים על אתרי וידאו ועוד המילארדים שיש בצד ושעוד יגיעו הם יכולים לעשות הרבה הרבה יותר מזה.

 4. חשוב לציין שאינטל בונה עכשיו בחיפה את הבניין הירוק הראשון בישראל שישתמש באור טבעי להארה ובמי-גשמים להשקייה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן