סיקור מקיף

שיגור נסיוני שני למלון החלל המתנפח

החללית ג'נסיס 2 של חברת ביגלו, שוגרה בהצלחה ב-28 ביוני 2007 לחלל כדי לבחון את האפשרות להקמת בית מלון אשר יחוג במסלול סביב כדור הארץ

ג'נסיס 2 - מראה מבפנים
ג'נסיס 2 - מראה מבפנים
חללית ניסיונית שוגרה בהצלחה ב-28 ביוני 2007 לחלל כדי לבחון את האפשרות להקמת בית מלון אשר יחוג במסלול סביב כדור הארץ.

ג'נסיס 2 היא חללית מוֹדוּלרית (מוֹדוּל- יחידת מדידה המשמשת ליצירת יחסים פרופורציונאליים בין החלקים והשלם) מתנפחת שעוצבה ושוגרה על ידי החברה לתעופת חלל ביגלו (Bigelow Aerospace), חברה פרטית בבעלות איל המלונאות רוברט ביגלו. מרכז החללית גמיש ומתנפח, וכך מתרחב למבנה גדול יותר אחרי השיגור. היא מצטרפת בכך לאחותה ג'נסיס 1. ג'נסיס 1, רכיב אב טיפוס בקנה מידה של 1:3 ששוגר ב-12 ביולי 2006 ושוקל 1,360 ק"ג, אורכו 4.4 מטרים וקוטרו 1.6 מטרים. הוא מתרחב לקוטר כמעט כפול בהגעתו למסלול. ג'נסיס 2, בעל ממדים זהים לאלו של ג'נסיס 1, שוגר כאמור ב-28 ביוני 2007 אך לעומת קודמו הוא מכיל מכשירים נוספים לצורכי ניסוי בחלל וכן פריטים שנשלחו בידי אנשים פרטיים תמורת תשלום.

ביגלו מקווה להשתמש בטכנולוגיה מתנפחת כדי לתכנן תחנת חלל מאוישת שתשוגר למסלול עד שנת 2015. חללית מתנפחת נחשבת לרעיון אטרקטיבי יותר מחללית העשויה מרכיבים מוצקים בגלל שאינה מצריכה מקום רב בטיל השיגור, ולכן מחיר שיגורה והצבתה במסלול זול.

ג'נסיס 2 - החלק החיצוני של החללית
ג'נסיס 2 - החלק החיצוני של החללית

ג'ינסיס 2 שוגרה בתוך טיל רוסי, והופרדה ממנו בהצלחה אחרי 14 דקות מזמן השיגור. התקשורת עם החללית החלה אחרי עיכוב קצר, וזו שידרה סדרה של תמונות המראות את הלוחות הסולריים נפתחים. דוברים מהחברה מסרו שהחללית מתפקדת כראוי, נתוני תקשורת ולחץ אוויר הראו שנתונים אלה מתנהגים כצפוי.

חברת ביגלו מבקשת לרגש את כולם בכל הקשור לתיירות בחלל – מקווים לבנות מלונות בחלל, שיכונו נאוטילוס, ויורכבו מסדרה של מבני חלל מוֹדוּלריים מתנפחים המזכירים שרשרת נקניקיות.

כדי לכסות את עלויות הטיסה שלחו אנשי החברה בתוך החללית המתנפחת אוסף של תמונות ופריטים השייכים ללקוחותיהם הנלהבים, בכדי לצלמם בחלל. החברה מקווה גם להפעיל משחק בינגו בחלל אשר ישתתפו בו שחקנים מכדור הארץ. מאוחר יותר השנה מתוכנן שיגור נוסף של חללית מודולרית, גלקסי, אשר מתוארת כחצי דרך אל בית מודולרי חללי מאויש.

מייסד החברה, רוברט ביגלו, השקיע כ-500 מיליון דולר בפרויקט אשר מתחרה בפרויקט הטיסות לחלל של חברת וירג'ין גלקטיק בבעלות סר ריצ'רד ברנסון, בשאלה מי תהיה החברה הראשונה שתטיס נוסעים לחלל, אך מומחים אומרים שעלות הטיסות המסחריות לחלל חייבות לרדת עוד לפני שזו תהפוך להצלחה. כתוצאה מכך, מציע ביגלו פרס של 50 מיליון דולר לכל מי שיוכל לתכנן חללית שתטיס חמישה נוסעים לגובה של 400 ק"מ לפני שנת 2010.

גודלה של החללית ג'ניסיס 2 הוא 4.5 מטר והיא מסוגלת להתנפח ולגדול ב-2.4 מטרים נוספים. נזכיר כי טכנולוגיה מתנפחת נוסתה על ידי נאס"א עוד בשנות ה-60.

לאתר חברת ביגלו

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן