תחרות חדשה לאיתור הקולות החדשים של המדע

FameLab ישראל – מדע ב-3 דקות!. התחרות תתקיים בחמד"ע, מכון ויצמן ובמוזיאון המדע בירושלים, הגמר יתקיים בחמד"ע ב-2 במאי

המועצה הבריטית בישראל מביאה לארץ מבריטניה את תחרות FameLab המצליחה שמטרתה לאתר את הקול הבא של המדע בישראל. בתחרות יתמודדו אנשי מדע וטכנולוגיה צעירים בהצגת נושא מדעי באופן מרתק ומלהיב כשלרשותם 3 דקות בלבד (בלי מצגת מחשב!).

השלב הראשון של התחרות יתקיים במארס ובאפריל 2007 בשלושה אתרים בארץ: בחמד"ע – המרכז לחינוך מדעי בתל אביב בפסטיבל המדע של מכון ויצמן ובמוזיאון המדע על שם בלומפילד ירושלים.

תחרות FameLab היא פרי רוחם של אנשי פסטיבל המדע בצ'לטנהם ושל NESTA (הקרן הלאומית הבריטית למדע, טכנולוגיה ואמנות) והיא מתקיימת בבריטניה בתמיכת חברת פייזר, הדיילי טלגרף, מועצות המחקר של בריטניה, המועצה הבריטית וערוץ 4. בישראל מתקיימת התחרות בחסות טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ והמגזין סיינטיפיק אמריקן ישראל.

תחרות FameLab ישראל
FameLab מעודדת מדענים להלהיב את דמיונו של הציבור בחזון המדעי של ראשית המאה ה-21. בשלבים המוקדמים של התחרות, שייערכו במארס ובאפריל 2007, יקבלו המתחרים 3 דקות בלבד כדי להוכיח לצוות של שופטים מומחים שיש להם יכולת להפוך את המדע לנושא חי ומרתק. תשעה מתחרים, שיבחרו בתחרויות השונות, יעלו לגמר. הם ישתתפו בסדנה מקצועית בתקשורת מדעית לפני שיתחרו בגמר שיערך ב-2 במאי 2007 בחמד"ע – המרכז לחינוך מדעי של תל אביב-יפו. הזוכה הישראלי ב-FameLab 2007 יזכה בנסיעה במימון מלא לפסטיבל המדע של צ'לטנהם שייערך ביוני 2007.

התחרות נועדה לאתר את אנשי התקשורת המדעית החדשים של ישראל המסוגלים להציג נושא מדעי מול קהל רחב באופן מדויק, מבדר, מלהיב ומושך במשך 3 דקות בלבד.
רשאים להשתתף בעלי תואר ראשון במדע, הנדסה, מתמטיקה או רפואה, שהמדע מלהיב אותם והם מסוגלים לעמוד מול צוות שופטים ולהציג נושא במשך 3 דקות (מותר להביא עזרים שאפשר לשאת על הגוף אבל לא מצגת פאוור-פוינט).

הפרסים:
פרס ראשון: נסיעה לפסטיבל המדע של צ'לטנהם בבריטניה ביוני 2007
מקומות 1-3: פרס טבע ללימודי המשך
כל העולים לגמר: השתתפות בסדנת התמחות בתקשורת מדעית בהנחיית מומחים מבריטניה ומישראל
מנוי שנתי למגזין סיינטיפיק אמריקן ישראל.

התחרות תתנהל בעברית

תאריכי התחרות

שלב המוקדמות:
• 26 במארס 2007 בחמד"ע – המרכז לחינוך מדעי בתל אביב
• 4 באפריל 2007 בפסטיבל המדע במכון ויצמן למדע (פתוח לתלמידי המכון בלבד)
• 12 באפריל 2007 במוזיאון המדע על שם בלומפילד בירושלים

הגמר:
• 2 במאי 2007 בחמד"ע – המרכז לחינוך מדעי בתל אביב

תחרות FameLab היא חלק מ-Beautiful Science, מיזם אזורי שעורכת המועצה הבריטית בתשע מדינות מחוז דרום-מזרח אירופה של המועצה: אוסטריה, אזרבייג'אן, בולגריה, קרואטיה, יוון, ישראל, רומניה, סרביה וטורקיה ובבריטניה. מיזם Beautiful Science הוא יוזמה חדשה לקישור בין מדע, חינוך ואמנות. המיזם כולל פעילויות המתוכננות לפתח שיתוף פעולה בין בריטניה ובין העוסקים בתקשורת מדעית באזור כולו במטרה ליצור ניסיון משותף ולעודד התפתחות מקצועית. בסופו של דבר, שואף מיזם Beautiful Science לעודד מדענים צעירים ליצור קשר עם הקהל הרחב ולעודד צעירים לשקול קריירה במדע.
מידע נוסף אפשר למצוא באתר המועצה הבריטית: www.britishcouncil.org.il
או בפנייה לסוניה פלדמן במועצה הבריטית בטלפון 03-6113626 או בדוא"ל [email protected]

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן