סיקור מקיף

חברת חשמל מקליפורניה רכשה 1,300 מגהוואט אנרגית שמש מברייט סורס (לשעבר לוז 2)

ברייט סורס תספק את הצריכה השנתית של 845 אלף בתים

המערכת של ברייט סורס כפי שצולמה במרכז לפיתוח אנרגית השמש, בפארק התעשיות רותם שבדימונה. צילום יח''צ: אילון פז
המערכת של ברייט סורס כפי שצולמה במרכז לפיתוח אנרגית השמש, בפארק התעשיות רותם שבדימונה. צילום יח''צ: אילון פז

חברת החשמל סאת'רן קליפורניה אדיסון (Southern California Edison) חתמה על סדרת חוזים עם ברייטסורס אנרג'י (לשעבר לוז 2) לאספקת 1,300 מגהוואט של אנרגיית שמש, שתספק את הצריכה השנתית של 845 אלף בתים.

"החוזים הללו משקפים תוספת משמעותית להיצע האנרגיה המתחדשת שלנו, שהיא כבר הגדולה ביותר בארה"ב" אמר סטיוארט המפהיל, סגן נשיא סאת'רן קליפורניה לאנרגיה מתחדשת וחליפית. "טכנולוגיה סולארית חדשנית זו תסייע לנו לחזק עוד יותר את מעמדנו גם כצרכנית האנרגיה הסולארית המובילה בארה"ב".

"ההסכם מהווה אבן דרך וממחיש את הביקוש הגובר לאנרגיית שמש כמקור אמין לאספקת צרכים בהיקפים הנדרשים על ידי חברות חשמל," אמר ג'ון וולארד, CEO חברת ברייטסורס אנרג'י. "הטכנולוגיה שלנו קידמה את הפיתוח הסולארי ומציעה את רמת היעילות הגבוהה ביותר בתעשייה. אנחנו מצפים לעבוד בצוותא עם סאת'רן קליפורניה אדיסון לספק אנרגיה סולארית, נקייה ואמינה במחירים תחרותיים."

ההסכם, שזקוק עתה לאישור מנציבות השירותים הציבוריים של קליפורניה, כולל שבעה חוזים בהיקף כולל של 1,300 מגהוואט. תחנת הכוח הראשונה, בהיקף של 100 מגוואט באיוונפה, קליפורניה, תוכל להתחיל לפעול כבר ב-2013 וצפויה לייצר 286 אלף שעות מגהוואט של אנרגיה מתחדשת מדי שנה. ברייטסורס, תבנה ותדאג לתפעול המסחרי של כל אחת מהתחנות במהירות האפשרית בהתאם לקצב ההתקדמות בקבלת האישורים והקמת התשתיות. כאשר הפרויקטים, בהיקף 1,300 מגהוואט, יגיעו לרמת פעילות מלאה, הם יפיקו 3.7 מיליארד שעות קילו-וואט של אנרגיה נקייה ויחסכו פליטת פחמן דו-חמצני בהיקף של שני מיליון טון בשנה – שווה ערך להורדת יותר מ-355 אלף מכוניות מהכביש.

תחנות הכח הבלעדיות לוז 550 (LPT 550) של ברייטסורס אנרג'י מבוססות על הטכנולוגיה המוכחת של מגדל שמש. המערכת עושה שימוש באלפי מראות קטנות, הידועות בשם הליוסטטים, המשקפות את אור השמש למגדל הכוח במטרה לייצר קיטור בחום גבוה. הקיטור מועבר באמצעות צינורות לטורבינה רגילה, המייצרת חשמל. במטרה לשמר את מי המדבר היקרים, מערכת550 LPT משתמשת בקירור אוויר כדי להפוך את הקיטור חזרה למים. המים מוחזרים אחר כך לדוד במערכת ידידותית לסביבה במעגל סגור. המערכת מתוכננת כדי לאפשר את השגת רמת היעילות התפעולית הגבוהה ביותר במחיר הנמוך ביותר בתעשייה. בזכות החלוציות הטכנולוגית שלה, הוכרה ברייטסורס כ"חלוצה טכנולוגית" על ידי הפורום הכלכלי העולמי לשנת 2009. ברייטסורס אנרג'י, שהייתה החברה הסולארית היחידה שזכתה בתואר היוקרתי, זכתה בו בזכות הסיוע שלה לחברות החשמל ולצרכנים תעשייתיים בעולם להפחתת התלות בדלקים פוסיליים באמצעות אספקת אנרגיית שמש נקייה, זולה ואמינה.

"שיפור היעילות הגלום במערכת ה-LPT550 משקף את הניסיון רב השנים של הצוות ההנדסי שלנו – צוות חלוצי בטכנולוגיה תרמו-סולארית במשך כשלושה עשורים.", אמר טום דוייל, סגן נשיא בכיר לפיתוח פרוייקטים בחברת ברייטסורס אנרג'י. "שילבנו בין הניסיון הזה לבין יכולות פיתוח ברמה בינלאומית על מנת לסייע ללקוחותינו לצמצם את התלות שלהם בדלקים פוסיליים".

אודות ברייטסורס אנרג'י

ברייטסורס אנרג'י מספקת אנרגיה סולארית, נקייה, אמינה וזולה לחברות חשמל וחברות תעשייתיות בעולם כולו. הצוות של ברייטסורס אנרג'י הוא בעל יותר מ-30 שנות ניסיון בפיתוח, הקמה והפעלת מתקני האנרגיה הסולארית הגדולים ביותר בעולם. החברה חתמה על חוזים לאספקת עד 2,200 מגהוואט חשמל באמצעות טכנולוגיית השמש שלה. תחנות הכוח הסולארית של ברייטסורס אנרג'י מובילות את התעשייה בתחום הפיתוח הסביבתי ומסייעות ללקוחות להפחית את התלות בדלקים. ברייטסורס אנרג'י, שמשרדיה שוכנים באוקלנד קליפורניה, היא חברה בבעלות פרטית עם פעילות בארה"ב וישראל.
ברייטסורס תעשיות (ישראל) היא חברת בת בבעלות מלאה של ברייטסורס אנרג'י. החברה, הפועלת מירושלים, אחראית לפיתוח הטכנולוגיה התרמו-סולארית, הנדסת המתקנים, פיתוח ואספקת השדות הסולאריים לכל המתקנים של ברייטסורס.

ביוני 2008 חנכה החברה את המרכז לפיתוח אנרגיית השמש ברותם שבנגב. המתקן כולל יותר מ-1,600 הליוסטטים בגודל מלא ומגדל בגובה 60 מטר שבראשו דוד חימום סולארי בגובה 15 מטר. המתקן ברותם עבר בהצלחה מבחנים של הפעלה מתמשכת באופן מסחרי, ויאפשר לחברה לבחון ציוד, חומרים ותהליכים כמו גם שיטות בנייה והפעלה.

ברייטסורס תעשיות (ישראל) ודלקיה, זרוע האנרגיה של קבוצת ויאוליה בישראל, עברו את שלב הראשון של בדיקת תנאי -הסף להתמודדות במכרז בשיטת ה-BOT להקמת תחנה סולארית באשלים שבנגב.

חברת סאת'רן קליפורניה אדיסון היא כיום החברה האמריקנית המובילה ברכישת אנרגיות מתחדשות והיא רוכשת עבור לקוחותיה יותר מ-80% מהאנרגיה הסולארית המופקת בארה"ב.

ב-2007 רכשה חברת החשמל כ-12.5 מיליארד שעות קילו-וואט של אנרגיה מתחדשת, שהם כ-16% מכלל אספקת החשמל שלה. החברה חתמה של מספר מספיק של חוזים, בכדי לספק 20% ויותר מצרכי האנרגיה של לקוחותיה באמצעות אנרגיה מתחדשת עד שנת 2010.

החברה חתמה לאחרונה גם על שני חוזים לאספקת אנרגיית רוח. חוזה אחד, שנחתם עם Puget Sound Energy ב-19 לינואר, כולל התחייבות לאספקת 2,000 ג'יגהוואט שעה במהלך שנתיים. התחנות יפעלו במחוזות קולומביה וקיטיטאס במדינת וושינגטון. חוזה נוסף נחתם עם AES Mountainview לאספקת 66.6 מגוואט מחוות רוח במעבר סאן גורגוני שליד פאלם ספרינגס. החוזה ל-10 שנים נחתם בנובמבר 2008.

בנוסף, סאת'רן קליפורניה הכריזה על תוכנית חדשה, הזמינה לכל הטכנולוגיות לאנרגיה מתחדשת בהיקף של 20 מגהוואט ופחות. התוכנית מיועדת לסייע לספקיות חשמל קטנות נוספות לתרום להגשת היעדים השאפתניים של קליפורנה בתחום האנרגיה המתחדשת ואיכות הסביבה. התוכנית מספקת ערוץ מהיר ופשוט יותר לפרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת, בהיקף של פחות מ-20 מגהוואט, בכדי שיוכלו לספק אנרגיה לחברות חשמל.

פעילות החברה בתחום האנרגיה המתחדשת כוללת: 1,137 מגהוואט מאנרגיית רוח, 906 מגהוואט מאנרגיה גיאו-תרמית, 356 מגהוואט מאנרגיית שמש, 185 מגהוואט מאנרגיית ביו-מסה, 332 מגהוואט מהידרו אנרגיה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן