סיקור מקיף

מה יותר טוב – כיריים על חשמל או על גז?

במאמר זה נפרט בפני הקוראים מה ההבדל בין שני הסוגים ומה היתרונות של כל אחת מהן

כיריים חשמליות. צילום: shutterstock
כיריים חשמליות. צילום: shutterstock

 

הגיע הזמן לקנות כיריים ואתם מתלבטים האם להמשיך עם אותן כיריים על גז ששימשו אתכם במשך שנים או שמא להתחדש בכיריים חשמליות? במאמר זה נפרט בפני הקוראים מה ההבדל בין שני הסוגים ומה היתרונות של כל אחת מהן וכך בסיומו של המאמר כל אחד מהקוראים יוכל להגיע להחלטה הטובה ביותר עבורו.

כיריים על גז- הכיריים החשמליות
הכיריים הקלאסיות ואלו בהן רובינו משתמשים לאורך שנים הן כיריים שפועלות על גז. בעשור האחרון ניתן לראות יותר ויותר דגמים חדשים ומעוצבים של כיריים מסוג חשמלי ולכן אנשים רבים מתלבטים בשאלה האם לקנות כיריים גז אליהן הם מורגלים, או שמא עדיף להם לקנות את הכיריים שפועלות על חשמל. כיריים גז הן כיריים שמופעלות על ידי גז ובנויות ממשטח שעשוי מחומר אימייל או נירוסטה שבו מקובעים מבערים (בין 2-5). אם אתם אוהבים לבשל כמויות גדולות של אוכל ומוצאים את עצמכם מבשלים מדי יום, כדאי שתשקלו כיריים גז.

היתרונות של כיריים גז

 • שליטה- השליטה בכיריים אלו מקסימאלית. שליטה זו היא לגבי גובה הלהבה והטמפרטורה של הבישול. ניתן להשפיע בקלות ובמהירות על הלהבה ולהתאים אותה לסוג המזון ולרמת הבישול בה אתם מעוניינים.
 • עמידות- המשטחים שעליהם המבערים הם משטחים עמידים מאוד ולכן רוב האנשים מחליפים כיריים לאחר 10-15 שנה וזאת בדרך כלל מטעמי עיצוב וחידוש ולא משום שהמשטחים אינם ברי שימוש לעוד עשור ויותר.
 • בטיחות- יש חיישן בכיריים אלו שמונע מצב בו הגז יזרום על עוד אין להבה פעילה, כלומר הבטיחות משחקת כאן תפקיד חשוב מאוד.
 • כלים- ניתן לשים את רוב הכלים על הלהבה של כיריים גז, דבר שאינו נכון לגבי כיריים חשמליות.
 • עיצוב- נכון להיום יש אפשרויות עיצוב רבות של כיריים שפועלות על גז.
 • מחיר- המחיר הוא לעיתים נמוך יותר מכיריים שפועלות על חשמל.

היתרונות של כיריים שפועלות על חשמל

 • יופי- אין תחרות בכל הקשור אל העיצוב של הכיריים החשמליות. כאן מדובר על כיריים שמוצעות בצבעים ועיצובים שונים וכל אחד שאוהב עיצוב יאמר לכם שמדובר על חגיגה לעיניים ועל ליגה אחרת לבית. כיריים אלו תורמות רבות לעיצובו של הבית והמראה המרשים שלו.
 • פיזור אחיד- כיריים אלו מבטיחות פיזור אחיד של החום, דבר שלא קיים בכיריים שפועלות על גז.
 • קירור איטי- ברגע שמכבים את החשמל הכיריים מתקררות בהדרגה וזאת בהשוואה אל אלו שפועלות על גז וברגע שמכבים את הגז מתקררות בבת אחת.
 • קיצור זמן הבישול- משום איטיות הקירור התוצאה היא קיצור הזמן שנדרש לבישול.
 • ניקוי קל- קל מאוד לנקות את הכיריים החשמליות וזאת משום שמדובר על משטח שטוח בדרך כלל ולא על מבערים. חשוב מאוד לוודא עם היצרן אילו חומרי ניקוי מתאימים לניקוי של המשטח.

לסיכום, יש יתרונות בכל סוג של כיריים, אך כיום הנטייה של רוב האנשים היא לבחור בכיריים חשמליות וזאת למרות שמדובר על עלות גבוהה יותר. הבחירה נעשית משום העובדה שכיריים אלו בטיחותיות, מעוצבות, קלות לניקוי והשליטה בהן מרבית.

 

*כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן