סיקור מקיף

מחידושי שבוע ביומד ישראל 2012: אלכם מדיקל תחשוף מזרקים אוטומטיים לתרופות ביולוגיות

מזרקים אלה, המכילים גם ננוטכנולךוגיה, מצמצמים את הסיכון לזיהומים בחולים המטופלים בבית

מזרק פלקסי של אלכם מדיקל. תמונת יח"צ
מזרק פלקסי של אלכם מדיקל. תמונת יח"צ

חברת אלכם מדיקל הישראלית, המפתחת ומייצרת מוצרים רפואיים מתכלים, תציג לראשונה במסגרת כנס ותערוכת ILSI- Biomed 2012 , שיתקיים בתל אביב בין 21-23 במאי הקרוב, את משפחת ה- Flexi-Q, הכוללת מזרקים אוטומטיים, חד-פעמיים המיועדים להזרקת תרופות ביולוגיות בשימוש ביתי. המזרקים החדשים, שאושרו לשימוש קליני ולשיווק ברמה המסחרית, מבטיחים שהחולה יהיה מסוגל להזריק לעצמו בביטחון, תוך מניעת מגע עם המחט והזרקת כל כמות החומר שבמזרק.

עד היום, חולים במחלות כגון דלקת מפרקים שגרונית, סרטן לסוגיו השונים וחולי דיאליזה, שחלקם גם בגיל מבוגר, שהיו צריכים להזריק לעצמם תרופות ביולוגיות חדשות (כשמחיר ההזרקה יכול להגיע אף לשווי של מאות דולרים עבור הזרקה אחת), נתקלו לא פעם במצב שלא כל הכמות הוזרקה, או לא חדרה לעומק הנכון. בנוסף, לעתים ההזרקה הייתה לא בטוחה הגלויה במזרק הרגיל היתה חשופה לזיהומים. מעבר לכך, המטופלים נאלצו להגיע לקליניקה, או לבתי חולים בכדי לקבל את הזריקה, מצב שהקשה על החולים, העלה את העומס על הצוות הרפואי והקפיץ את העלויות.

במזרקים האוטומטיים של אלכם מדיקל, המחטים אינן חשופות. המשתמש אינו רואה את המחט במהלך ההזרקה, ו'חלון' גדול במזרק מאפשר לראות את שלבי התקדמות ההזרקה. המחט חודרת לעומק המתאים ורק לאחר מכן התרופה מועברת לרקמות הגוף ולבסוף כאשר ההזרקה מסתיימת, נשמע "קליק" המסמן למשתמש על סיום ההזרקה.

פיתוח התרופות הביולוגיות מתמקד כיום בכל המחלות הקשות ובעיקר מחלות סרטן לסוגיהן השונים ומחלות אוטו-אימיוניות. ההערכה המקובלת כיום בשוק התרופות העולמי היא, שתוך 5-10 שנים כ-50% מהתרופות בשוק יהיו ביולוגיות. תרופות אלו מאופיינות בכך שהן מבוססות על מולקולות פרוטאינים (חלבונים) המהונדסים בהנדסה גנטית לצרכים ספציפיים של הטיפול במחלה.

שני מזרקים במשפחת ה- Flexi-Q, אושרו לשימוש קליני ולשיווק ברמה המסחרית, כשאחד מהם קיבל לאחרונה את אישור ה- FDA האמריקאי. בחברה נמצאים בפיתוח מוצרים נוספים, המפותחים בהתאם לדרישות השוק ובהם מזרק רב פעמי-אלקטרוני המאפשר הזרקה יום יומית עם התאמת המינון הנדרש ועומק החדירה הנדרש ועוד יכולות כאשר החלק המתכלה הוא קטן ונוח לשימוש.

"בשנים האחרונות זיהינו שחברות הפארמה הגדולות מתחילות להשקיע סכומים משמעותיים מאוד מתקציבי הפיתוח שלהם בפיתוח תרופות ביולוגיות חדשניות", אומר ד"ר מנחם צוקר, סמנכ"ל חברת אלכם מדיקל. "ניתן כבר היום לזהות "שבצנרת" שלהן מספר רב של תרופות ביולוגיות ותרופות אלו ידרשו בחלקן מזרק אוטומטי להזרקת תרופות יקרות אלו – בהזרקה ביתית".

אלכם מדיקל, הממוקמת בקיבוץ ברעם שעל גבול הצפון, מפתחת ומייצרת מוצרים רפואיים מתכלים לשימוש בבתי חולים ובעיקר במחלקות טיפול נמרץ וחדרי ניתוח ומוכרת את תוצרתה בכל רחבי העולם בשיטת ה- OEM. מנכ"ל חברת אלכם-מדיקל אהוד רייביץ מוסיף שלאחרונה רכשה אלכם את חברת לוקומד האיטלקית, כדי להרחיב את קשת המוצרים ולהוות גורם גם בתחום הדיאליזה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן