סיקור מקיף

אלביט מערכות חושפת בפארנבורו: קוקפיט זכוכית

באמצעות מסך נגיעה HD יוכלו טייסי מטוסי ומסוקי קרב, כמו גם טייסים בטיסות אימון ותובלה, לשלוט על כלי הטייס בלחיצה על המסך ובשילוב עם הקסדה המתוחכמת של אלביט

קוקפיט זכוכית. צילום: אלביט מערכות
קוקפיט זכוכית. צילום: אלביט מערכות

במהלך הסלון האווירי בפארנבורו שנפתח היום (25-19 ביולי), חושפת אלביט מערכות פיתוח חדשני: קוקפיט זכוכית. תא הטייס הייחודי, אשר ישמש טייסי מטוסי ומסוקי קרב, וכן טייסים בטיסות אימון ותובלה, יאפשר לטייס שליטה נוחה ויעילה על כל יישומי האוויוניקה של כלי הטייס באמצעות מסך נגיעה HD מרכזי, בשילוב עם מערכת התצוגה העילית מתוצרת אלביט מערכות.

המערכת המודולרית, הניתנת להתאמה לפלטפורמות אוויר שונות, כוללת תצוגה ברזולוציה גבוהה במיוחד בטכנולוגיית נגיעה, תוך חיבוריות מלאה עם יישומי וידאו וראיית לילה מתקדמים. יכולת השליטה המודולרית על מערכות המטוס השונות תשפר את ביצועי הטייסים במשימות השונות (כגון: תקיפה, הצלה, אימון וסיוע אווירי) וכן תאפשר חסכון בכח אדם.

חליפת היישומים המשולבים שמכילה מערכת CockpitNG מתוצרת אלביט מערכות מציגה לטייס מידע עדכני בזמן-אמת, בתמיכה מלאה של יישומים מבוססי-Windows ובשילוב מערכות מתקדמות, כגון: מערכת התכת מידע המתקבל מהחיישנים השונים, תיק טיסה אלקטרוני (EFB) "חכם" המוסר לטייס מידע על המערכות החיוניות של כלי הטייס, מפת תלת-מימד (3D) ווידאו, וכן מערכת ניווט אווירית (highway-in-the-sky).

בנוסף, מותקנות בתא הטייס החדשני מבית אלביט תת-מערכות ייעודיות לטיסות אימון, הכוללות יכולות אימון וירטואלית בתמיכה מלאה של מכ"ם וירטואלי, מערכות ל"א וכן מטעד כוונות (targeting pod).

9 תגובות

 1. מדובר בטעות בניסוח או תרגום. הכוונה כנראה לא למערכת ההפעלה שנקראת חלונות אלא לחלונות באופן כללי, דהיינו מערכת הפעלה עם ממשק משתמש גרפי.

  אני חושד שמי שניסח את ההודעה של אלביט לעיתונות לא יודע אנגלית ו"מחשבית" מספיק טוב והחליט שהחלונות שהמהנדסים תיארו צריך לתרגם מילולית.

 2. ל-3. תלוי באיזו גרסת חלונות מדובר. בכל מקרה, גרסה
  4 למשל ( שהוחלפה ב-windows 2000 ושגם
  אותה בטח לא הכרת) , היתה גרסה טובה ובטוחה
  לשרתים ועבודות מסויימות, בגלל שלא "הדביקו"
  לה את כל המשחקים והשטויות של 3.11 95, 98,
  XP ,ME ויסטה וכו'….

 3. D.P, האם אתה בטווח הגילאים 10-17, ומגיב בכל טוקבק "בלינוקס זה לא היה קורה!"?
  בכל אופן, אני מניח שאין שום סיבה בעולם שמערכת כזאת תקושר לרשת – אז אין לך סיבה ממשית לדאגה:-)

 4. מה WINDOWS??! מה הם טיפשים??

  לפרוץ לזה זה פשוט שטויות…. מבוסס UNIX אם כבר.

  Lazy asses…

 5. Stop 0x000435e

  Your Aircraft has caused unknown error to the operation system
  and needs to be ejected. no actions are required from you.

  system reboot in 60 sec.

  have a nice day, and hold on tight.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן