סיקור מקיף

התעשייה האווירית תספק מערכות "אהוד" לאימון ותחקור קרבות אוויר לשתי מדינות באסיה בהיקף כולל של 41 מיליון דולר

למדינה אחת יסופקו מערכות "אהוד" המשלבות גם את מערך הנ"מ המקומי *  מדינה שנייה תצטייד במערכות חדישות בנוסף למערכות "אהוד" קיימות

מפעל מל"מ של התעשייה האווירית (תע"א) יספק מערכות "אהוד" לאימון ותחקור קרבות אוויר לשני לקוחות זרים במדינות באסיה, בהיקף של 41 מיליון דולר.

במדינה הראשונה, זכה מפעל מל"מ במכרז לאספקת מערכות "אהוד" בהיקף של 25 מיליון דולר.
לראשונה מאפשרת המערכת ללקוח חיבור הדוק באימונים בין מטוסי קרב המתאמנים במשימות דיכוי יכולת הנ"מ (Suppression of Enemy Air Defense) ולנשק נ"מ המבצעים יירוטים כנגדם.

מערכת "אהוד" מסתמכת על תשתיות של מערכת האימון לקרבות אוויר. המערכת החדשה מוסיפה יכולות המאפשרות, לראשונה בעולם, לאנשי הנ"מ ולטייסים, להתמודד זה מול זה ב"קרבות" מדומים עם שיפוט אובייקטיבי של התוצאה. כל פעולה של המטוס נגד סוללת הנ"מ, ולהפך, מתועדת, מאובחנת ומדווחת לצד השני, בזמן אמת, באמצעות ערוץ תקשורת ייחודי. תוכנת המערכת מנתחת ומחליטה באמצעות שימוש במודלים מורכבים מי "ניצח" בהתמודדות. לאחר כל אימון ניתן לבצע תחקיר מעמיק, הן בטייסת והן בסוללת הנ"מ.

בפרויקט זה, חברת BVR מערכות הינה קבלן משנה עיקרי של התע"א/מל"מ לביצוע הפרוייקט.

הלקוח הזר השני, המפעיל מערכות "אהוד" מדור קודם, החליט להצטייד עתה במערכות חדישות ומודרניות. המערכת שנבחרה תאפשר אימון רשתי בין מטוסים ותאימות מלאה למערכות "אהוד" מהדור הקודם. בעסקה זו תשמש חברת BVR כקבלן ראשי ומל"מ כקבלן משנה עיקרי.

מערכת "אהוד" מספקת יכולות אימון מתקדמות לטייסי קרב בזמן אמת, כגון: סימולציות של חימושים מסוגים שונים לתרחישי אוויר-אוויר ואוויר-קרקע. כל האימון מבוצע תוך שמירה על בטיחות הטיסה והתראות לטייס במקרה של התנגשות פוטנציאלית או במקרה של מעבר על מגבלות טיסה.

מנהל מפעל מל"מ של התע"א, אורי סיני, מסר כי: "הצלחנו בתחרות שיווקית קשה לגבור על יצרנים בינלאומיים מובילים בזכות הדור החדש והמתקדם של מערכות 'אהוד', שיספקו ערך מוסף גבוה לאימונים שמבצעים טייסיו. המערכת תאפשר ללקוח לארח ולהשתתף בתרגילים אוויריים בינלאומיים, מאחר והמערכת שלנו מהווה היום סטנדרט של מערכות אימון אוויריות במדינות נאט"ו השונות".

מערכת "אהוד" מופעלת ע"י חילות האוויר של ישראל, גרמניה, צרפת, איטליה, תאילנד, בלגיה, פורטוגל, הולנד, ביה"ס לטיסה של נאט"ו וחיל האוויר האנגלי.

מפעל מל"מ בחטיבת מערכות, טילים וחלל של התעשייה האווירית (תע"א) עוסק בפיתוח וייצור מערכת נשק "חץ" ליירוט טילים בליסטיים, ייצור משגר לוויינים "שביט", מערכות סולאריות ללוויינים, מערכות טלמטריה, חימוש מדויק – טיל תקיפה טקטי LORA ליבשה ולים, רשתות תקשורת נתונים, מערכות לאימון ותחקור טייסי קרב, טייסי מסוקים והגנה אווירית, ומערכות שליטה ובקרה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

 1. מגיב מגניב, תרחיש אוויר קרקע איננו בהכרח הגנתי. פרט לכך, לא ברור מהן חדשות המדע באייטם הזה.

  לגבי מר סבדרמיש, אני מודה שאינני מתגאה בשיתוף הפעולה שלנו עם משטרים רצחניים. אינני מתגאה גם בשימוש שישראל עושה בנשק שלה (ע"ע הפצצת ביירות בפצצות זרחן ומצרר במלחמת לבנון הראשונה). ואין זה שקול כלל לטענה השחוקה שמלחמה היא דבר רע.

 2. עופר, אני חושב שאתה טועה בהסתכלות שלך על המכירה.
  המערכת "אהוד" שסופקה היא מערכת הגנה, ובגלל זה היא לא נועדה לעזור למדינות להתקיף, אלא לעזור להן להגן על עצמם בעת מתקפת אויב.
  ולכן אני גאה במכירה הזאת.
  אני חושב שמגיעה למכירה התנצלות מצדך..

  "אהוד" היא מערכת הגנה ולא מערכת תקיפה!!
  שיהיה ברור לכולם

 3. כמובן שיש תמיד מגיבים שלא מסוגלים לפרגן. אם ישראל לא הייתה מוכרת את מערכת אהוד, לא היה מוכר אחד המתחרים האחרים את המערכת שלו?
  זה דבר מגעיל לבוא ולספר סיפורים על עוזי שסופק (או לא) לבורמה, רק כדי להכפיש את התעשיה האווירית שהצטיינה כאן?
  אני לא מכחיש, נשק זה דבר רע כי בעזרתו עושים מילחמות, אבל כל עוד יש מילחמות בעולם אני גאה בתעשיה הצבאית הישראלית.
  שיהיה לנו יום טוב
  סבדרמיש יהודה

 4. חדשות מדע מסעירות. אפשר להוסיף משהו על מערכות "עוזי" ושאר פרוייקטים שסיפקנו לכת הצבאית הרצחנית בבורמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן