סיקור מקיף

חברת החשמל האמריקאית, דומיניון, ומדינת וירג’יניה מחפשות בישראל טכנולוגיות ירוקות מתוצרת כחול-לבן

הפרוייקט, מאחוריו עומדים חברת החשמל האמריקאית, Dominion Resources ומדינת וירג’יניה, ותומכות בו קרן בירד, שגרירות ישראל ולשכת המסחר והתעשיה ישראל-ארה”ב, יציע לחברות ישראליות נבחרות סיוע בחדירה לשוק האמריקאי

גארי קורטס
גארי קורטס

חברות ישראליות שניסו בעבר לחדור לשוק האמריקאי כבר מכירות היטב את חסמי הכניסה הרבים לשוק זה, ואת המסלול הארוך והמתיש שעומד בפניהם. מספר גופים חברו באחרונה ויזמו את פרוייקט “Clean Tech Gateway USA” שיקל משמעותית את החדירה של חברות קלינטק ישראליות לארה”ב.

מאחורי המיזם עומדת נבחרת מרשימה של גופים, ביניהם ZAG/S&W פירמת עורכי דין ישראלית-אמריקנית, המציעים נסיון רב בנושאי מדיניות, חקיקה, רגולציה ואחרים, הכרוכים בניהול עסקים בעולם שייצור האנרגיה שלו מוגבל, מרכז המסחור של ענקית החשמל Dominion Resources, מדינת וירג’יניה ואת Wellford Energy, המתמקדת ביישום טכנולוגיות ירוקות במגזר הציבורי. בין התומכים האחרים במיזם: קרן BIRD ו- BIRD Energy שישקיעו עד מיליון דולר בפרוייקטים המשותפים לישראל וארה”ב.

נותנת החסות הראשית למיזם היא אחת מחברות החשמל הגדולות בעולם, Dominion Resources, בעלת שווי שוק של 15.1 מיליארד דולר. Dominion פתחה לא מכבר חטיבה ייעודית לאנרגיה חלופית, שתפקידה לאתר ברחבי העולם טכנולוגיות אנרגיה נקיה, ואלטרנטיבות ירוקות חדשניות. החברה ושותפיה למיזם יציעו סיוע בפיתוח אסטרטגיה, השקעות פוטנציאליות, וגישה מועדפת למומחי החברה בתחומי העסקים והטכנולוגיה, כמו גם ביצוע נסיונות במתקניה.

בשלב הראשון של התוכנית, ייערכו בישראל ראיונות ראשוניים של הצוות המקצועי של Dominion עם החברות הישראליות שייבחרו (בין 9-13 בינואר 2011). בשלב השני, בין 29-31 במרץ 2011 יוזמנו 5-8 חברות לארה”ב, לפגישות עם קבוצות משקיעים פרטיים, קרנות הון סיכון ואנשי עסקים רלוונטיים אחרים, וכן ישיבות עם מומחי חברת Dominion, בתחום הטכני, הפיננסי, והשיווקי.

החברות הישראליות שייבחרו לתוכנית חייבות לעסוק בתחומי האנרגיה הירוקה או החלופית, להיות מבוססות או מוכנות לשלב המסחור, ולהפגין IP חזק. בין תחומי הפעילות המתאימים לתוכנית טכנולוגיות Smart Grid, רכב חשמלי, טכנולוגיות אחסון, שימור אנרגיה וטכנולוגיות אנרגיה נקיה אחרות.

גארי קורטס שיעמוד בראש המשלחת של Dominion לישראל:“ההובלה הישראלית בתחומי הטכנולוגיה והחדשנות ידועה היטב. מרכז המסחור Dominion Resources GreenTech מוכן לעבוד עם טכנולוגיות בתחומי האנרגיה הירוקה והאטרנטיבית מרחבי העולם. בנסיעה הקרובה לישראל אנו מאמינים שבהחלט נמצא כמה טכנולוגיות כאלה ונציע לחברות שמאחוריהן את הסיוע שלנו בבחינה ובמסחור המוצרים שלהן”.

רלף רובינס, מנהל VIAB ממשרד מושל וירג’יניה: “ההצלחה המסחררת של מיזם הביומד הישראלי בארה”ב והידיעה שיש בישראל חברות קלינטק רבות הבשלות למסחור, הביאו אותנו למסקנה שאנו יכולים לסייע גם כאן. שוק הקלינטק העולמי צומח בקצב מהיר ומעבר לחדשנות במוצר או בטכנולוגיה יש צורך במערך תומך ובליווי מתמחה של אנשי מקצוע בתחום וכאן אנו נכנסים לתמונה: המטרה היא שהשותפות במיזם יאתרו חברות המוכנות למסחור, עם קונספט מוכח וילכו איתן יד ביד עד למסחור הסופי בשוק האמריקני”.

לוירג’יניה כבר יש סיפורי הצלחה ישראלים מרשימים מאוד, ביניהם חברת Sabra Dipping (מקבוצת שטראוס בשותפות עם פפסיקו) שפתחה במקום מפעל ייצור בעלות 68 מיליון דולר, ומרכז המסחור למדעי החיים “וירג’יניה-ישראל”, במסגרתו פועלות כיום 12 חברות ישראליות, עם תמיכה של קרן הון סיכון של 18 מיליון דולר עד כה.

למידע נוסף ולהרשמה לתוכנית

2 תגובות

  1. גם אצלי זה ככה גלי
    אני קורא את הכתבה אני 🙂
    ואז אני קורא את התגובות והפרצוף הופך ל 🙁

  2. נשמע מעולה ומעודד ביותר.
    אבל אתם יודעים שבמדינה שלנו עוד ש”ס תבקש מכתב חתום מהאמריקאים שהם מתחייבים לתוכנית אחרת היא לא תאשר לחברות הישראליות לעשות כלום :).
    גם כאשר אני כותבת בדיחות כאלה אני בסוף שמה פרצוף כזה 🙁

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן