סיקור מקיף

מכון דוידסון משיק אתר חדשות מדע בגובה העיניים

האתר כולל כתבות רבות ופינות בכל תחומי המדע: ידיעות חדשותיות, כתבות עומק, הסברים מדעיים לנושאים אקטואליים ועוד. את האתר עורך איתי נבו, לשעבר עורך בכיר וכתב המדע של רשת ב'

צילום מסך אתר מכון דוידסון
צילום מסך אתר מכון דוידסון

אתר תקשורת המדע ינגיש מדע בגובה העיניים: מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, משיק אתר תוכן מדעי, שבו שותפים כ-50 מדענים, כותבים ועורכים ממכון ויצמן למדע וממכון דוידסון לחינוך מדעי.

האתר כולל כתבות רבות ופינות בכל תחומי המדע: ידיעות חדשותיות, כתבות עומק, הסברים מדעיים לנושאים אקטואליים, תשובות מומחים לשאלות גולשים, "היום לפני" – היסטוריה של המדע, חידות וסרטונים עם הדגמות מדעיות בליווי הסברים.

אתר זה מהווה המשך לתפיסת הדיגיטל של מכון דוידסון, שחתום על מספר פרויקטים דיגיטליים חדשניים בתחום של הנגשת המדע, ביניהם אפליקציית "המוח" ו"המוח ג'וניור" שהגיעו לכ-400 אלף הורדות בפרק זמן קצר ולפופולריות רבה בקרב הציבור הרחב, קורסים מתוקשבים לתלמידים ולהעשרה ובאמצעות הפרויקטים השונים שכוללים את "שבוע החינוך המדעי", הרצאות לקהל הרחב, כנסים בנושא תקשורת המדע, תערוכות מדע, תחרויות ועוד.

על פיתוח האתר החדש ובניית מערכת התוכן עבדו בשנה האחרונה צוות מקיף ומנוסה של מכון דוידסון בסיוע אנשי תקשורת, מדענים, אנשי פיתוח ומעצבים. את האתר החדש עורך איתי נבו, לשעבר עורך בכיר וכתב המדע של רשת ב'.

ד"ר אריאל היימן, מנכ"ל מכון דוידסון לחינוך מדעי, אמר: "החזון שלנו הוא להנגיש לכל בית בישראל מדע באופן פופולרי ושווה לכל נפש. אני מקווים למנף את המדע בדומה למינוף שהעיתונות הכלכלית עשתה לכלכלה וצרכנות בישראל. אם בעבר הכלכלה הייתה שמורה לקומץ מנהלים ואנשי עסקים ובמדורים נישתיים היום הכלכלה הפכה להיות תחום עניין פופולרי לקהל הרחב ונושא שיחה שבו כולם מתעניינים, מבינים או שואלים. אנחנו מאמינים שלהנגשת המדע יש חשיבות עליונה, במיוחד בעידן הנוכחי בו המיומניות המדעיות והטכנולוגיות הן נחלת הכלל ויש להן חלק בהשפעה על איכות החיים ואיכות החברה בה אנו חיים. חברה שמבינה מדע, שחושבת מדע ושמונעת על ידי מדע היא חברה טובה יותר, מתקדמת ומפותחת".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. מאוד לא אהבתי את העיצוב של האתר, הכל יותר מדי גדול וצריכים לגלול הרבה כדי למצוא משהו.

    תקטינו קצת, זה לא נוח לקריאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן