סיקור מקיף

פרופ’ דן בלומברג מונה לתפקיד משנה לסגן הנשיאה ודיקן למחקר ופיתוח באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

במסגרת תפקידו יסייע בלומברג בניהול וקידום המחקר באוניברסיטה ויעבוד לצד סגן הנשיאה ודיקן למחקר ופיתוח, פרופ’ מוטי הרשקוביץ’

פרופ' דן בלומברג. צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
פרופ' דן בלומברג. צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

פרופ’ דן בלומברג מונה לתפקיד של משנה לסגן הנשיאה ודיקן למחקר ופיתוח באוניברסיטת בן-גוריון, במקומו של פרופ’ אריה מורן, המסיים את תפקידו. במסגרת תפקידו יסייע בלומברג בניהול וקידום המחקר באוניברסיטה ויעבוד לצד סגן הנשיאה ודיקן למחקר ופיתוח, פרופ’ מוטי הרשקוביץ’.

פרופ’ בלומברג הצטרף לסגל האוניברסיטה בסוף שנת 1995 כחוקר צעיר לאחר שהשלים דוקטורט באוניברסיטת אריזונה בפיניקס בתחום של גיאולוגיה פלנטרית. הוא מוביל מחקרים פורצי דרך בתחום חישה מרחוק, שבהם נעשה שימוש במערכות תצפית המותקנות על לוויינים ומטוסים לחקר כדור הארץ או פלנטות אחרות.

בנוסף, שימש פרופ’ בלומברג כחוקר שותף במעבדת מכ”מ שהותקנה על מעבורת החלל, עסק במחקר על היכולת להשתמש במערכות מכ”מ ומערכות היפר ספקטראליות לחקר הסביבה.

במסגרת תפקידו כיו”ר המועצה הירוקה באוניברסיטה, הוביל את המהלך של הענקת תו תקן מהמשרד להגנת הסביבה של קמפוס ירוק, תוך יצירת שינוי אמיתי ברחבי הקמפוס והעמקת התודעה לאחריות של אוניברסיטה בחשיבה הסביבתית. בימים אלו מסיים בלומברג את תפקידו כראש המחלקה לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי במקביל לכניסתו לתפקיד החדש, ב-1 באוקטובר 2010.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן