סיקור מקיף

סדרת הטלוויזיה המיתולוגית “קוסמוס” חוזרת – תוקרן מהיום, מכל התחנות דווקא בפוקס

קארל סייגן המנוח בסדרה המקורית, תהיה אפשרות לצפות החל מהערב (לצערנו לא בישראל) בסדרה חדשה בכיכובו של האסטרונום ניל דה-גראס טייסון בערוץ פוקס

כרזת פרסום לשובה של הסדרה קוסמוס.
כרזת פרסום לשובה של הסדרה קוסמוס.

(הערה המתפרסמת בדף הפייסבוק “תקשורת המדע” ניתן יהיה לצפות בסדרה החל מיום ראשון הבא, 16 באפריל בערוץ נשיונל ג’יאורפיק בהוט וביס).
היום, יום ראשון, אמור להתרחש אירוע של פעם בדור. לאלו שהיו צעירים מכדי לזכור את סדרת “קוסמוס” המקורית או לכאלה שרוצים לדעת מה התעדכן בתגליות שתיאר קארל סייגן המנוח בסדרה המקורית, תהיה אפשרות לצפות החל מהערב (לצערנו לא בישראל) בסדרה חדשה בכיכובו של האסטרונום ניל דה-גראס טייסון בערוץ פוקס (כזכור הסדרה המקורית שודרה בערוץ הציבורי PBS).

נאס”א הקרינה כמה קדימונים לסדרה בכמה ממרכזיה, והביקורות הראשונות בטוויטר מעידות על התרגשות רבה באולם. בווידאו המצורף, ניתן לראות את החלק של השאלות והתשובות עם השחקנים הראשיים לאחר הקרנת פרק הבכורה.
כשצפיתי ב”קוסמוס”, ראיתי חוקר, יליד ברוקלין, מסיר את המסך מעל עולם של תפיסה מדעית מרוכזת, שביחד עם הניחוח של קרקס ברנום, הוא הצליח להציג את החומרים בדרך שהפכה אותם נגישים לאלו שאין להם תארים במתמטיקה או בפיסיקה” אמר סת’ מקפרלן, המפיק הבכיר של “קוסמוס”, המוכר גם כיוצר FAMILY GUY.

“הוא הצליח לדון בכוכבים הרחוקים בעולם שהפכו לפתע רלוונטים לחיי היום יום שלנו, והוא עשה זאת עם להט כל כך גדול, התלהבות ואהבה לידע שהוא חולק שאפילו אנשים בעלי עניין מועט במדע מצאו שבלתי אפשרי שלא להצטרף למסע.”

הסדרה המקורית שודרה בשנת 1980 וזכתה בשלושה פרסי אמי על תכניות בקטגוריית פריים טיים. סייגן, שהיה מעורב במשימות נאס”א כגון וויאג’ר שילב את נסיונו בעבודה עם מחשבות הרבה יותר מהורהרות על היקום, תפקיד התבונה ועתיד היקום. עדיין קל לרכוש את הסדרה, למרות גילה, כך שאנו בטוחים שבפוקס מקווים לאותה תוחלת חיים לסדרה החדשה.

דה-גראס טייסון, הוא מנהל התקשורת של פלנטריום היידן בניו יורק. כמו סייגן, הוא כותב בניו יורק על מדע פופולרי, המופיע באופן שוטף בתכניות טלוויזיה, לאו דווקא מדעיות, כגון דו”ח קולברט, שם הוא נחשב האורח בעל מספר ההופעות הרב ביותר.

רק דבר אחד מעניין: כיצד יתגבר טייסון על הסברת אירועים מדעיים שרשת פוקס גיבשה לגביהם דעה לא מדעית, כגון האבולוציה או ההתחממות? יש להניח שלטייסון ניתן חופש פעולה, כי אחרת לא היה תורם את המוניטין שלו לסדרה.

Read more: http://www.universetoday.com/110073/tv-show-cosmos-gets-an-epic-reboot-this-sunday/#ixzz2vMqTmIlD

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן