סיקור מקיף

שת"פ בין אוניברסיטת בן גוריון לעמותת ביואברואד להשבת מדענים

בארה"ב שוהים כיום אלפי מדענים, מנהלים ורופאים ישראלים במיטב מכוני המחקר, האוניברסיטאות וחברות מדעי החיים והביוטק

לוגו אוניברסיטת בן גוריון
לוגו אוניברסיטת בן גוריון

שיתוף פעולה חדש נחנך בין אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובין עמותת ביואברוד ((BioAbroad למען החזרת מדענים ישראלים מהתפוצות וקליטתם בשורות המחלקות השונות של האוניברסיטה והמכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב.

במסגרת שיתוף הפעולה תפרסם האוניברסיטה מודעות דרושים למשרות בכירות בפורטל הייחודי של ביוארברוד www.BioAbroad.org.il. בנוסף, חוקרים מן האוניברסיטה הנמצאים בשליחות או שבתון יפגשו עם חברי העמותה והמדענים בכנסים ובאירועים מקצועיים וישמרו על הקשר החשוב לישראל ולאוניברסיטה.

מנהלת המכון הלאומי לביוטכנולוגיה בנגב, פרופ' ורדה שושן-ברמץ ציינה כי "החזרת מדענים לישראל בכלל ולאוניברסיטה והמכון בפרט, צריך להיות יעד לאומי. אני שמחה לקחת צעד מוביל במטרה נעלה זו". חבר הועד המנהל של עמותת ביואברוד, ד"ר דן גינצל, מסר כי העמותה מאגדת בתוכה מאות מדענים ישראלים מחו"ל המעוניינים לחזור ארצה ולהשתלב באקדמיה ובתעשיה. "אני שמח על היוזמה ושיתוף הפעולה עם אוניברסיטת בן-גוריון ומקווה שהוא יביא לשיתופי פעולה נוספים עם אוניברסיטאות וחברות בתחום המדעים והרפואה", הדגיש ד"ר גינצל.

על אוניברסיטת בן-גוריון בנגב והמכון הלאומי לביוטכנולוגיה

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב חרטה על דיגלה מטרות לאומיות בקידום החברה, המדע, התעשייה והכלכלה בנגב. ביוזמת האוניברסיטה ובתמיכתם של ממשלת ישראל ונדבן בעל חזון, הוקם באוניברסיטת בן-גוריון מכון לאומי לביוטכנולוגיה בנגב, אשר ישמש תמריץ לפיתוח כלכלי ותעשייתי של הנגב. המכון עוסק במחקר יישומי במדעי החיים והרפואה, בעל כוח-אדם מדעי ותשתית פיסית בתחומי מחקר ספציפיים ובסטנדרטים המבטיחים מצוינות ברמה עולמית. המכון ישמש אבן שואבת לחוקרים ישראלים מעולים מהארץ ומרחבי העולם, ימשוך לנגב תעשיות בתחומי מדעי החיים וישמש כוח מניע לפיתוח תעשיות אלה.

על עמותת ביואברוד

ביואברוד הינה עמותה ללא מטרות רווח הפועלת למען שילוב מדענים ישראלים מרחבי העולם בתעשיה והאקדמיה הישראלית. הנהלת העמותה הרשומה בישראל נמצאת בארה"ב עם נציגים אזוריים בערים ובמרכזי המחקר הגדולים בעולם. העמותה מפעילה פורום עם למעלה מ- 450 חברים פעילים אשר חבריו הינם מדענים, חוקרים, מנהלים ויזמים איכותיים המעוניינים לחזור ארצה למשרות ראויות.

בארה"ב שוהים כיום אלפי מדענים, מנהלים ורופאים ישראלים במיטב מכוני המחקר, האוניברסיטאות וחברות מדעי החיים והביוטק. רובם הגדול הגיעו לשם צורך השתלמות אקדמית מתוך מטרה לחזור לישראל בסיומה או לאחר תקופה מוגבלת של צבירת ניסיון אקדמי או תעשייתי.

6 תגובות

 1. כאן, סאתיים בסלע

  שם, (ירמיהו כ"ז) "בבלה יובאו ושמה יהיו עד יום פקדי אותם נאם ה'"

 2. לעמי, פוסדוק באוניברסיטת בן גוריון
  אני מאמינה,שחזונו הארוך טווח של דוד בן גוריון עדיין שורה עליכם לטובה.
  על פניו,אם תקרא את המגמות האחרונות של חברייך,פה באתר,את תגובותיהם,וייזמותם,
  יתכן,גם שמקורות המימון..יכולים להגיע ממקורות נוספים בלתי צפויים,במידה וכולנו,בדרכים,שונות ומשונות,ו"מוזרות"..מבינים ונרתמים לעשות ולפעול בצורה נבונה.
  חוץ מזה,הגורל העליון בדרכיו המתעתעות,לעיתים נותן לנו צביטונת בטוסיק,על מנת שנשכיל ונגדל לנכון הערכי הנעלה.
  כמוך ,כמוני,גם אני אינני פטורה.
  אם אתה שואל,מדוע בין היתר,אני מגיבה כאן..הרי זה מאותה סיבה שציינת,וחבריי
  היקרים ביותר -כשרונות נעלים,עומדים בכוונתם ללכת לעמק הסיליקון..וזו כבר זעקת
  התמימים,שגם להם יש מה ללמוד..איננו פטורים,וזו חובתינו..וכך זה עובד.

 3. אין עבודה. אין מחקר. אין תקנים לחוקרים. גם אם אתה מקבל מקום, התנאים
  מחפירים.
  המצב גרוע ביותר.

 4. אם האוניברסיטה חושבת שבעזרת מלגה של פחות מ 7500 ש"ח בחודש (כמובן ללא תשלום ביטוח לאומי או ביטוחים אחרים) היא תצליח להחזיק אצלה את טובי מוחותיו של העם היהודי – אזי האוניברסיטה שקועה עמוק מאוד בהזיות קשות.

  אני מקווה מאוד לטובת מנהיגי העדה שיש להם שפנים חדשים בכובע.

  עמי בכר,
  פוסטדוק באוניברסיטת בן גוריון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן