סיקור מקיף

נחתם מזכר הבנה בין ישראל ויפן לביצוע מחקרים משותפים בתחומי מדעי החיים

ישראל היא אחת מ- 9 מדינות, איתן חתמה יפן על תוכנית מחקרים משותפים בתחום מדעי החיים

מנכ''ל משרד המדע גל דאי ומנכ

ביום חמישי האחרון נחתם מזכר הבנה לשיתוף פעולה מדעי בין ישראל ויפן לביצוע מחקרים משותפים בתחומי מדעי החיים. זו היא הפעם הראשונה שמתקיימים מחקרים משותפים בין שתי המדינות תחת מטריה ממשלתית. המחקרים יתוקצבו בסך 1.8 מיליון דולרבמשותף במשך שלוש שנים.

מזכר ההבנה נחתם בתום ביקור משלחת רמת דרג מה- JST Japan Science & Technology Agency, בראשה עמד סגן נשיא ה- JST, פרופ' הירויוקי אבהProf. Hiroyuki ABE. מהצד היפני חתם על המזכר מנכ”ל ה- JST, פומיקאי טאקאהאשי Fumikai TAKAHASHI ומהצד הישראלי חתם מנכ”ל משרד המדע, התרבות והספורט, גל דאי.

הקול הקורא הראשון במסגרת שיתוף פעולה זה צפוי להתפרסם לקראת פברואר-מרץ 2009, התחומים והקריטריונים להערכת הפרויקטים שיתוקצבו יקבעו ע”י ועדה משותפת של נציגי משרד המדע וה- JST.

ישראל היא אחת מ- 9 מדינות, איתן חתמה יפן על תוכנית מחקרים משותפים. (סין, הודו, קוריאה, ארה”ב, בריטניה, צרפת, גרמניה ושבדיה)

לפני טקס החתימה על מזכר ההבנה התקיים כנס משותף עם חוקרי האוניברסיטה העברית, במהלכו הציגה פרופ' חרמונה שורק את תחום מדעי החיים וחקר המח, הוצגה מדיניות המדע של ישראל והיפנים הציגו את מדיניות המדע של יפן ואת הישגי המחקר בתחום מדעי החיים. בכנס השתתפו נציגים של המולמו”פ, מדענים מהאוניברסיטה העברית ונציגי הקרן הישראלית למדע.

בשנת 1993 נחתם בין יפן לישראל הסכם לשת''פ בתחומי המדע והטכנולוגיה. מאז התקיימו ביקורי שרי מדע ונתכנסה מספר פעמים ועדה מדעית מעורבת. במהלך דיון הועדה בנובמבר האחרון הוסכם על חתימת מזכר הבנה זה.

3 תגובות

 1. 1.8 מליון!!! יחד עם המליון עם סין כבר אספנו לא מעט… עם הסכם אחד ואנחנו בונים את מאיץ ההידרונים הגדול ביותר בעולם כאן בפתח תקוה ולועגים למיזם החובבני בג’נבה.

  חבל רק שהמשרד שמטפל במדע כאן הוא כל כך מצומצם למדע תרבות וספורט. לדעתי תירות בהחלט יכולה להכנס למשרד זה ובנוסף לתת גם דרור מחדש למשרד הדתות להיות נספח תחת אותו משרד ואותו שר. משרד התרבות, המדע, הספורט, התיירות והדתות. אני גם מאמין שמי שצריך לנהל את המשרד הוא לא שר כי אם נציג הילדים והנוער, יושב ראש מועצת התלמידים הארצית.

  בברכת חברים,
  עמי בכר ומועדון מעריציו.

 2. המגיב המגניב:
  גם רוב הבריטים אינם מתייחסים לדבריהם ברצינות.

 3. שכל הבריטים הזונות האנטישמים האלה שמנסים לעשות עלינו חרם עולמי ישרפו במחנות השמדה.
  לפחות רואים שאף מדינה נורמאלית בעולם לא מקשיבה להם, ומעצמות כמו סין, ארצות הברית, יפן, שוויץ, צרפת, קרואטיה, גרמניה, הודו, דרום קוריאה וכולי.. יודעות שאין שום סיבה להקשיב לבריטים אנטישמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן