סיקור מקיף

מיילים ומשחקי מחשב בכוח המחשבה

שבב קטן בגודל גלולה שמתקשר עם מאות תאי עצב בו בזמן, והושתל במוחו של אדם משותק, אפשר לו לבדוק מיילים ולשחק במשחקי מחשב באמצעות מחשבותיו בלבד

שבב קטן בגודל גלולה שהושתל במוחו של אדם משותק, אפשר לו לבדוק מיילים ולשחק במשחקי מחשב באמצעות מחשבותיו בלבד, כך מדווח המגזין "נייצ'ר". השבב המדובר יכול לתקשר עם מאות תאי עצב בו בזמן, והוא השבב המתוחכם והמורכב ביותר שנוסה עד כה על בני אדם. הצוות האחראי מתכוון להשתיל בקרוב שבבים דומים בארבעה אנשים נוספים.

להפעיל פחות שרירים
הרבה אנשים משותקים מסוגלים להפעיל מחשב באמצעות העיניים או הלשון. לצורך כך הם מפעילים בצורה מאסיבית את שריריהם ונדרשים להמון אימונים. במשך עשורים ניסו מדענים למצוא דרך אופטימלית, מחשבתית, כדי שאנשים משותקים יוכלו להתאמץ פחות מבחינה פיזית.
השבב שכונה "שער מוחי" (BrainGate) פותח על ידי חברה לקיברנטיקה הממוקמת בפוקסבורו, מסצ'וסטס. השער המוחי אפשר לאדם לשלוט במחשב או בטלוויזיה באמצעות מוחו, גם כשעשה דברים אחרים באותו זמן כמו לדבר או להניע את ראשו.

בורג גולגולת מוליכי
אגב, כבר ביוני 2004 מנתחי מוח השתילו שבב המכיל 100 אלקטרודות לתוך הקליפה המוטורית של אדם משותק בן 24. כל אלקטרודה חוברה לתא עצב במוחו של האיש. בד בבד, קבוצת מדענים אחרת מפתחת מכשיר שיוכל לקרוא פעילויות במוח מבלי לגעת בתאי עצב.
חברת "ניורל סיגנלס" (Neural Signals) מאטלנטה מפתחת פטנט, בתרגום חופשי "בורג גולגולת מוליכי" היושב מחוץ למוח, ממש מתחת לגולגולת. חוקרים אחרים עובדים על מכשירים אחרים בלתי פולשניים, שיאפשרו סוג של קריאת מחשבות, אבל מפתחי "שער מוחי" טוענים כי הטכנולוגיות הללו יאפשרו רק המחשת תמונה כללית של מה שקורה במוחו של אדם.

תגובה אחת

  1. אמנון התרשמתי מאוד מהידע שלך לגבי העתידנות , אני מאחל לך הצלחה רבה בהמשך .. לשמור על אופטימיות אנחנו מגיעים לשם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן