סיקור מקיף

סין תשגר עוד החודש (ספטמבר 2008) את משימת החלל המאוישת השלישית

במשימת שנז'ו 7 יטלו חלק שלושה אסטרונאוטים ובה מתוכננת להתבצע הליכת החלל הראשונה של סין

טיל הלונג מארץ' ועליו החללית המאוישת הסינית שנז'ו 7 שתשוגר בסוף החודש (ספטמבר 2008)
טיל הלונג מארץ' ועליו החללית המאוישת הסינית שנז'ו 7 שתשוגר בסוף החודש (ספטמבר 2008)

סין תשגר את משימת החלל המאוישת השלישית שלה בסוף ספטמבר, במסגרתה ימריאו לחלל שלושה אסטרונאוטים או כפי שהסינים מעדיפים לקרוא להם טייקונאוטים למסלול סביב כדור הארץ. במשימה זו מתוכננת הליכת החלל הראשונה אי פעם בתוכנית החלל הסינית. החללית שנז'ו 7 תשוגר בין ה-25 וה-30 בספטמבר ממרכז שיגור הלווינים ג'ויקואן בצפון מערב חבל גאנסו. הליכת החלל תשודר בשידור חי באמצעות מצלמות שיותקנו בתוך החללית ומחוצה לה.

המשגר מדגם לונג מארץ' הוטען כבר ביום ראשון השבוע בדלק. דובר סוכנות החלל הסינית אמר לסוכנויות הידיעות כי כל המערכות העיקריות המטפלות בשיגור נמצאות כעת בהכנות אחרונות. הניסוי העיקרי של החללית, המשגר מדגם לונג מארץ II-F , חליפות החלל להליכת החלל ומערכות השירות החיוניות של הטיסה גם הן הושלמו.

ב-12 באפריל שיגרה סין לווין מעקב לחלל כדי לסייע לה בהליכת החלל במסגרת מבצע שנז'ו 7. חללית המעקב החדשה היא אחותה של החללית Yuanwang-5 ששורה לפני כשנה. שתי החלליות ישחקו תפקיד חשוב במשימת שנז'ו 7, מסרו בסוכנות החלל הסינית.

בשנת 2003 הפכה סין למעצמת החלל השלישית בעולם ששיגרה אסטרונאוטים באורח עצמאי (אחד במקרה הזה), אחרי רוסיה (ברה"מ) וארה"ב. שנתיים אחר כך היא שיגרה את החללית המאוישת השניה ועליה כבר היו שני אסטרונאוטים. סין גם שיגרה באוקטובר 2007 את מקפת הירח שנז'ה 1.

2 תגובות

  1. מבחינה כלכלית הסינים חולשים על השוק הגלובלי כמעט בכל התחומים ורוצים להראות את כוחם ועוצמתם כייצוג למשטרם המחוזק, ניתן לראות כי הם מנסים להדמות לעם הרוסי במאה ה20 כשמש העמים,כמייצגים את החברה הרצויה שאמורה להתקיים במדינה מתוקנת ולכן הם מנסים בכל כוחם להראות שהם לא נופלים מן המערביים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן