סיקור מקיף

ראש נאס"א התחמק בפתח הכנס ה-64 של האיגוד העולמי לאסטרונאוטיקה מאפשרות קיום מבצע משותף עם סין

הכנס השנה הוא הגדול מסוגו, ומשתתפים בו קרוב לשלושת אלפים ושש מאות איש, מעשרות מדינות.

החללית שנז'ו 10 מוצגת באתר כינוס האיגוד העולמי לאסטרונאוטיקה המתקיים בסין בימים אלה. צילום: טל ענבר
החללית שנז'ו 10 מוצגת באתר כינוס האיגוד העולמי לאסטרונאוטיקה המתקיים בסין בימים אלה. צילום: טל ענבר

במעמד סגן נשיא סין, נפתח הבוקר בבייג'ין הכינוס השישים וארבעה של הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה. הכנס השנה הוא הגדול מסוגו, ומשתתפים בו קרוב לשלושת אלפים ושש מאות איש, מעשרות מדינות.

הכנס נערך בבייג'ין בפעם השניה, בשיתוף סוכנות החלל הסינית, האגודה הסינית לאסטרונאוטיקה , האקדמיה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה והמכון הבינלאומי לחוק ומשפט החלל.

הכינוס השישים וארבעה של הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה נפתח הבוקר בבייג'ין, סין.

בפאנל של ראשי סוכנויות החלל, שפתח את הכינוס, השתתפו ראש נאס"א, ESA, רוסקוסמוס, סוכונת החלל של יפן, סין, הודו וקנדה. ראשי הסוכנויות הציגו את פעילויות הגופים בראשם הם עומדים, מהשנה שעברה. בדיון שהתקיים עלה מרוב המשתתפים החשש מפני שברי חלל, והיטיב להתבטא בנושא ראש סוכנות החלל האירופית ז'אן ז'ק דורדין, שאמר "הייתי רוצה להעביר לדור הבא של אנשי החלל, את אותו חלל נקי משברים מעשה ידי אדם, שבו התחלתי לפעול לפני שנים".

הדוברים הדגישו את חשיבות שיתופי הפעולה הבינלאומיים, לקידום העיסוק בחלל וניצולו למטרות שלום. עם זאת, כשנשאל ראש נאס"א צ'ארלס בולדן, מדוע לא יתקיים שיתוף פעולה בחלל בין סין וארה"ב, כמו שמשימת "אפולו – סויוז" התקיימה בין ארה"ב וברה"מ ביולי 1975, התחמק בולדן ממתן תשובה ישירה, וציין כי ארה"ב ונאס"א עסוקות במיזמי חלל שונים, והן מתרכזות בהם בלבד.

במקביל לכנס, נפתחה במרכז הכנסים הבינלאומי של בייג'ינג תערוכת חלל גדולה, בה מוצגת גם החללית הסינית המאוישת "שן ג'ואו 10", שביצעה משימת עגינה לתחנת החלל הסינית "טיאנגונג 1". גם צוות החללית, שלושה טייקונאוטים, השתתף בכנס.

כנס החלל של שנת 2015 ייערך בירושלים.

(הערת העורך כותב שורות אלה, טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר מוסר מהכנס הבינלאומי לאסטרונאוטיקה  המתקיים בסין שמכון פישר התקבל כחבר בפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה.  ענבר מציג בכנס ארבעה מאמרים שכתב).

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. מהם מיזמי החלל של נאסא בעידן אובמה, אם מישהו מוכן להחכים אותנו.
    תוכנית טילי אטלס נסגרה. מה נותר? גם הם שרים עברנו את …., נעבור גם את זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן