סיקור מקיף

המיליארדר הקנדי סילבן אדמס תרם 5 מ' דולרים ל-SpaceIL 

סילבן אדמס, איש העסקים והפילנתרופ שעומד מאחורי מרוצי האופניים "ג'ירו- דה איטליה", חובר לפרויקט החללית הישראלית הראשונה לירח של עמותת SpaceIL ששיגורה צפוי בתחילת 2019

מימין: מנכ"ל עמותת SpaceIL עידו ענתבי, התורם סילבן אדמס, התורם הראשי לחללית מוריס קהאן, וסמנכ"לית התעשיה האווירית ענבל קרייס ליד החללית הישראלית לירח של עמותת SpaceIL. צילום: אלירן אביטל
מימין: מנכ"ל עמותת SpaceIL עידו ענתבי, התורם סילבן אדמס, התורם הראשי לחללית מוריס קהאן, וסמנכ"לית התעשיה האווירית ענבל קרייס ליד החללית הישראלית לירח של עמותת SpaceIL. צילום: אלירן אביטל

עמותת SpaceIL הודיעה אתמול (ב'), כי המיליארדר ואיש העסקים הקנדי סילבן אדמס, הידוע כמי שהביא לישראל את מרוץ האופניים "ג'ירו דה איטליה", חובר לפרויקט הנחתת החללית הישראלית הראשונה על הירח ותרם לעמותה חמישה מיליוני דולרים.

אדמס הכריז על תרומתו במסגרת סיור מיוחד, שנערך בתחילת השבוע במפעל חלל שבתעשייה האווירית שם מתבצעת הרכבת החללית. בסיור השתתפו נשיא העמותה מר מוריס קאהן, המנכ"ל, ד"ר עידו ענתבי, ואנשי התעשייה האווירית. אדמס, המציין בימים אלו את יום הולדתו ה-60, אמר במעמד האירוע כי "תרומה זו לחיזוק תוכנית החלל הישראלית ולעידוד החינוך למצוינות ולחדשנות בקרב הדור הצעיר בישראל, היא המתנה הכי טובה שיכלתי לבקש לעצמי".

עוד הוסיף אדמס: "אני מאמין כי שיגור חללית ישראלית ראשונה לירח יעניק השראה לילדי ישראל ויעודד רבים לפנות למקצועות של מדע וטכנולוגיה ובעיקר להאמין שהכל אפשרי".

נשיא עמותת SpaceIL, מר מוריס קאהן, ציין: "אני מודה לסילבן אדמס על תרומתו הנדיבה למאמץ שלנו. הוא מצטרף במייל האחרון לקבוצה מדהימה של תורמים בעלי חזון משותף – להנחית חללית ישראלית ראשונה על הירח אנו נמצאים בישורת האחרונה לקראת השיגור ואני מאמין שעצם הצטרפותו תסייע לנו לגייס את הכסף הנותר להשלמת המשימה השאפתנית שלנו".

ד"ר עידו ענתבי, מנכ"ל העמותה, אמר: "אנו נמצאים בישורת האחרונה לקראת השיגור וההכנות בעיצומן. צוותי SpaceIL והתע"א מתקדמים בסדרת הניסויים והבדיקות, המבוצעים במפעל חלל של התעשייה האווירית. במקביל, אנו מתגברים את הפעילות לקידום החינוך המדעי-טכנולוגי במדינת ישראל, לקראת השיגור. אנו מודים למר סילבן אדמס על תרומתו.

ענבל קרייס, סגנית מנהל מפעל חלל בתעשייה האווירית שנכחה גם היא בסיור הוסיפה: "אנו בתעשייה האווירית גאים בשותפות עם SpaceIL בפיתוח ובניית החללית. מדובר בהישג טכנולוגי אדיר המהווה חלק משמעותי ביכולות החלל האזרחי בישראל, שייעודו המשמעותי הוא בהשראה שמוקנית לדורות הבאים, ולעידודם לבחור לימודי טכנולוגיה ומדעים".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. פרויקט מצוין וחשוב. אני מציע פרויקט נוסף שישנה את גידול המזון בעולם באמצעות רובוט מורכב מונע כולו בחשמל. אשמח להציג את המחקר והפיתוח להשגת המערכת..

  2. כבוד!

    תרומה לשם שמים תרתי משמע.

    מי ייתן וירבו כמותו .

    כולנו מחכים להנחתה על הירח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן