סיקור מקיף

הנשיא בוש הורה לחקור את צריכת החשמל במרכזי מחשבים

בוש חתם על חוק המורה לסוכנות האמריקנית לשמירה על איכות הסביבה לנתח את הגידול בצריכת החשמל במחסני הנתונים ? המחקר יתבצע במשך שישה חודשים, ולאחר מכן יגובשו המלצות ביחס לצמצום צריכת החשמל של שרתים, מעבדים וציוד מיחשוב מסוגים נוספים

הנשיא בוש
נשיא ארה”ב, ג'ורג' וו. בוש
 
נשיא ארה”ב, ג'ורג' וו. בוש, חתם על חוק שמורה לסוכנות האמריקנית לשמירה על איכות הסביבה לחקור את צריכת החשמל במחסני נתונים. החוק, שהתקבל בסנאט האמריקני ב-8 בדצמבר, מסמיך את הסוכנות לנתח את הגידול בצריכת החשמל במחסני הנתונים.

המחקר יתבצע במשך שישה חודשים, ולאחר מכן יגובשו המלצות ביחס לצמצום צריכת החשמל של שרתים, מעבדים וציוד מיחשוב מסוגים נוספים. הנושא מעורר דאגה רבה בחברות שמפעילות מספר רב של שרתים, התקני אחסון ומזגנים לקירור. חברות מתלוננות שלעתים עולה הסכום המופיע בחשבונות החשמל על המחיר שעלו השרתים עצמם.

המטרה של המחקר היא לקדם שימוש בפתרונות לחיסכון באנרגיה בתעשיית ההיי-טק, אמר סטיב קסטר, מנהל היחידה ליחסי ממשל בחברת AMD, שנמנית על התומכות בחוק. “אנו שמחים שהממשל מייחס חשיבות לנושא”, הוסיף קסטר. AMD אירחה לא מכבר במשרדיה בקליפורניה פורום שדן בנושא, בהשתתפות נציגים ממשרד האנרגיה האמריקני ומחברות היי-טק ידועות, בהן דל, HP, יבמ, סאן ואינטל.
 
 

 

2 תגובות

  1. לא חתם על אמנת קיוטו "כי זה יזיק לכלכלה האמריקאנית" ואכשיו מה שמטריד את ראש המדינה הבזבזנית ביותר באנרגיה (25% מהאנרגיה העולמית ניצרכים באמריקה) הם כמה מחשבים שמחוברים לחשמל ומהווים חלק זעיר מצריכת האנרגיה.
    יש בכך משום צביעות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן