סיקור מקיף

בועז לוי מונה לסמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל

לוי החל את דרכו בתעשיה האווירית לפני 23 שנה כמהנדס בתוכנית החץ

בועז לוי, סמנכ"ל התע"א ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל
בועז לוי, סמנכ"ל התע"א ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל

התעשייה האווירית (תע"א) בראשות היו"ר דב בהרב אישר את המלצת המנכ"ל יוסי וייס למנות את מר בועז לוי לסמנכ"ל בתע"א ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל (מט"ח).

בועז לוי החל את דרכו בתע"א ב- 1990 כמהנדס הנחייה ובקרה בפרויקט 'חץ'. בהמשך שימש כראש פרויקט שילובי 'חץ' במפעל מלמ מחטיבת מט"ח. בשנת 1999 התמנה למהנדס הראשי וניהל את פיתוח מערכת נשק 'חץ'. בין השנים 2003-2006 שימש בועז כראש תכנית 'חץ' והוביל שורה ארוכה של ניסויים מערכתיים מוצלחים וביניהם ניסויי המערכת בארה"ב. על הובלתם המוצלחת קיבל את פרס "ראש פרויקט השנה" (2004) מידי שר הביטחון.

במהלך תפקידו כראש התוכנית, ניהל את תהליך הייצור המשותף של מרכיבי "חץ" תוך שיתוף פעולה מלא עם משרד הביטחון, מנהלת ההגנה האמריקאית מפני טילים (US Missile Defense Agency- MDA) , חברות ביטחוניות ישראליות וחברות ביטחוניות אמריקאיות בהובלת חברת בואינג.

בשנים 2006-2010 שימש בועז כראש תכנית 'ברק 8' בחטיבת מט"ח. בשנת 2010 התמנה למנהל מפעל מערכות הגנה אוויריות של התע"א. במסגרת תפקידו ניהל פרויקטי הגנה אווירית רב תחומיים ובינלאומיים, והיה אמון על פיתוח וייצור של מערכות פורצות דרך בתפיסת ההגנה האווירית האקטיבית.

בועז לוי, יליד 1961, נשוי ואב לשניים הוא מהנדס אווירונאוטיקה וחלל (טכניון) ובעל תואר שני בהנדסת מערכות מהטכניון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן