סיקור מקיף

מקבץ ביוטכנולוגיה: לויטקוס קרדיו מגייסת; וגם על: פרוטליקס, כן פייט, רדהיל ביופרמה, קומפיוג'ן ומיזם משותף עם גרמניה בתחום הביוטכנולוגיה

בניסויים הרפואיים: טיפול בפסוריאזיס, הפוגה במחלת הקרוהן אצל ילדים, וסיוע בהגדלת הסבילות החיסונית
מערכת העברת אנרגיה ללב מלאכותי של חברת לויטיקוס . צילום יח"צ

לויטיקוס קרדיו משלימה סבב גיוס בהיקף של 4 מיליון שקלים

חברת לויטיקוס קרדיו (Leviticus Cardio) חברת פורטפוליו בבעלות קבוצת טרנדליינס, מודיעה על סבב גיוס בהיקף של כ-4 מיליון שקלים. החברה מפתחת טכנולוגיה להעברת אנרגיה אלחוטית לגוף האדם. המוצר העיקרי בו החברה מרוכזת הנו מכשירי עזר ללב כושל הנקראים LVAD אשר עם הטכנולוגיה של החברה יהיו אלחוטים. הסבב הנוכחי מעמיד את היקף ההון שגייסה החברה עד כה על כ- 7 מיליון שקלים.

לויטיקוס, מפתחת פתרון להעברה אלחוטית של אנרגיה להפעלת מכשור רפואי מושתל. החברה ממוקדת בפיתוח המערכת למכשירי LVAD. כיום המכשירים הללו מצילים חיים של חולים רבים ומהווים פתרון מקדים או חלופי להשתלת לב. החסרון הגדול ביותר שלLVAD היום הנו החיבור החוטי המגביל של המכשיר המושתל לבטריות חצוניות וחושף אותו לזיהומים. הטכנולוגיה של לויטיקוס תאפשר מערכת מושתלת לגמרי ותגדיל באופן משמעותי את השוק ל-LVAD. השוק של מכשירי ה-LVAD מוערך היום ב $3B. החברות המיצרות LVAD היום הנם: Heartware, Thoratec, Jarvik Heart, Circulite, Cleveland Heart, Sunshine Heart, Abiomed . כעת, לאחר הצגת ניסויים ראשוניים בבעלי חיים, פונה החברה לשיתופי פעולה וניסויים פרה קליניים.

החברה השלימה השבוע סבב גיוס בהיקף של כ-3 מיליון שקלים – והשיגה הסכם עקרונות לגיוס של מיליון שקלים נוספים. סבב הגיוס בוצע ע"י קבוצה של משקיעים אמריקאים – המיוצגים בישראל על ידי עו"ד רונן לפלר – מנכ"ל חברת Inventionet. חלק מהמשקיעים בסבב זה הינם רופאים המומחים לLVAD- המהווים נכס אסטרטגי לחברה. חברת Inventionet מארגנת כעת קבוצה נוספת של מומחי LVAD מארה"ב להשקעת ההמשך.

מיכאל זילברשלג, מייסד ומנכ"ל לויטיקוס קרדיו: "העברת אנרגיה אלחוטית לגוף האדם ביעילות של טכנולוגית הCET של החברה משנה את חוקי המשחק בשוק הLVAD- ותאפשר איכות חיים אמיתית למושתלים. כבר היום מכשירי הLVAD מאפשרים הצלת חיים של מטופלים רבים, אולם איכות החיים הינה תנאי מוקדם לשימוש נרחב בפיתרון. החברה הציגה בכנס ISHLT האחרון את המערכת עובדת בחיות וכן הציגה את המערכת עם רוב מכשירי הLVAD הקימים היום ויצרה עניין רב שאיפשר את הגיוס הנוכחי".

עו"ד רונן לפלר – מנכ"ל Inventionet: "לויטיקוס קרדיו הנה דוגמה לטכנולוגיה מרשימה שפותחה בישראל. קבוצת המשקיעים האמריקאים המיוצגת על ידי חברת Inventionet – שמחה מאוד להעמיד את ההון והקשרים האסטרטגים העומדים לרשותה – על מנת לקדם אותה."


פרוטליקס מודיעה על תוצאות חיוביות בניסוי פאזה 1 ב-GCD במתן פומי בחולי גושה

חברת פרוטליקס הודיעה על תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי קליני פאזה 1 של החברה בגלוקוצרברוזידאז (GCD) במתן פומי, או GCD פומי, (PRX-112) בחולים במחלת גושה.

בניסוי GCD פומי הגיב היטב, ואנזים פעיל נצפה בזרם הדם של החוליםGCD . פומי הוא צורה זמינה לנטילה דרך הפה של האנזים המבוטא בתרבית תאי צמח- גלוקוצרברוזידאז או, GCDשהוא אותו החומר הפעיל הקיים בטיפול האנזימתי החלופי (ERT) המאושר לשיווק של החברה – אללייזוGCD . פומי הוא צורה פעילה של אנזים הגלוקוצרברוזידאז האנושי העובר קפסולציה בתוך תאי הגזר בהם הוא מיוצר.

חברת הייעוץ אלסביר הציגה את כן פייט בפני משקיעים ושותפים אפשריים

קבוצת כן פייט ביופארמה העוסקת בפיתוח ומסחור תרופות בשלבים קליניים מתקדמים למחלות דלקתיות ומחלות כבד, מדווחת כי תרופת ה-101CF של החברה נבחרה כאחת מעשר ההזדמנויות האטרקטיביות ביותר בתחום של מחלות אוטואימוניות דלקתיות ("Top Autoimmune/Anti-Inflammatory Disease Projects to Watch") ע"י חברת Elsevier Business Intelligence, מובילה עולמית בתחום של מידע על תעשיית הרפואה.

האינדיקציות האנטי דלקתיות של תרופת ה- 101CF כוללות את מחלת הפסוריאזיס, שבה עורכת החברה כיום ניסוי שלב 2/3 בארה"ב, אירופה וישראל. על פי Global Data השוק לפסוריאזיס הוערך בכ- 3.3 ביליון דולר בשנת 2010 וצפוי לצמוח לכ-6.7 ביליון דולר בשנת 2018. בנוסף מנהלת החברה ניסוי שלב 2 בדלקת מפרקים באירופה וישראל שתוצאותיו צפויות להתפרסם במהלך הרבעון הרביעי של השנה. על פי Global Data השוק לדלקת מפרקים הוערך בכ- 12 ביליון דולר בשנת 2010 וצפוי לצמוח לכ-18 מיליארד דולר בשנת 2020.
"זהו כבוד גדול להיבחר כפרויקט מוביל ע"י Elsevier ", אמרה פרופ' פנינה פישמן, מנכ"לית קבוצת כן פייט, "בחירה זו מאשרת מחדש את התקדמות החברה וצנרת המוצרים הנרחבת אותה אנו מפתחים. אנו מצפים לפרסום תוצאות הניסוי שלב 2 בדלקת מפרקים בהמשך שנה זו".

שילוב RHB-104 של רדהיל ביופארמה השיגה תוצאות של 80% הפוגה (רמיסיה) בניסוי עצמאי עם ילדים חולי קרוהן

חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית, רדהיל ביופארמה (Biopharma RedHill), המפתחת תרופות מוגנות פטנט בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, מדווחת על מחקר אשר הוצג בכנס המדעי השנתי של ארגון ה- ACG (American College of Gastroenterology) ב- 14 באוקטובר 2013 ועתיד להתפרסם בכתב העת American Journal of Gastroenterology.

החברה הציגה תוצאות חיוביות במחקר רטרוספקטיבי, עצמאי, שנערך במרכז קליני יחיד, ובמסגרתו טופלו 10 ילדים החולים במחלת הקרוהן באמצעות פורמולציה מוקדמת של תרופת RHB-104 של רדהיל להדברת חיידק ה- MAP (Mycobacterium avium subspecies paratuberculosis), אשר הכילה את אותם החומרים הפעילים במינונים המותאמים לטיפול בילדים. מחלת הקרוהן הינה מחלה דלקתית של מערכת העיכול לה צרכים טיפוליים ללא מענה .

הניסוי נערך על ידי פרופסור תומאס בורודי במרכז למחלות של מערכת העיכול בסידני, אוטרליה, ונועד לבחון את הבטיחות והיעילות של טיפול להדברת חיידק ה- MAP כטיפול במחלת הקרוהן בילדים.

קומפיוג'ן מציגה תוצאות ניסוייות חדשות התומכות בפוטנציאל התרפויטי של CGEN-15001

קומפיוג'ן דיווחה על תוצאות ממחקר בבעלי חיים בו CGEN-15001 התגלתה כיעילה בהפעלת מנגנון המונע ממערכת החיסון לתקוף את הגוף עצמו, הנקרא סבילות חיסונית. הפעלת מנגנון זה עשויה להוביל לטיפול יעיל ובטוח במגוון רחב של מחלות אוטואימוניות הנובעות מתגובה מוטעית של מערכת החיסון. התוצאות יוצגו מחר על ידי ד'ר גלית רוטמן, המדענית הראשית של החברה, בכנס בינלאומי של מובילי תעשיית הביומד בנושא מחלות אוטואימוניות ודלקת בבוסטון מסצ'וסטס. CGEN-15001 היא תרופה פוטנציאלית שמקורה בחלבון בקרה חדש של מערכת החיסון שהתגלה על ידי קומפיוג'ן. ההרצאה תכלול גם מידע על תוצאות חיוביות של CGEN-15001 בטיפול בפסוריאזיס במודל מחלה. תוצאות אלו מרחיבות את מגוון המחלות בהן עשויה לטפל CGEN-15001 .

דר' רוטמן תציג תוצאות של ניסוי בהשתלת מח עצם שהושלם לאחרונה. הניסוי מראה ש-CGEN-15001 היה יעיל ביותר במניעת דחיית השתל, תוצאה המרמזת על כך שהתרופה פועלת על ידי הפעלת מנגנון הסבילות החיסונית, המונע ממערכת החיסון לתקוף את השתל. הפעלת מנגנון הסבילות חיסונית היא מטרה מרכזית בטיפול במחלות אוטואימוניות בהן ישנו צורך לעכב את מערכת החיסון התוקפת את הגוף. בהשוואה לגישות טיפוליות קיימות שלרוב מדכאות את פעילות מערכת החיסון באופן כוללני, יצירת סבילות חיסונית תספק פתרון ארוך-טווח למחלה מבלי לסכן את יכולתה של מערכת החיסון להשאר פעילה ולהילחם בזיהומים ובתאים ממאירים.

ניסוי השתלת מח העצם בוצע כחלק משיתוף פעולה מתמשך של קומפיוג'ן עם סטיבן מילר, פרופסור למיקרוביולוגיה ואימונולוגיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת נורת'ווסטרן, שבארה"ב.

דר' רוטמן תציג תוצאות של מחקר נוסף שהושלם לאחרונה במודל של מחלת הפסוריאזיס. המחקר נערך בשיתוף פעולה עם פרופסור עמוס גילהר מהטכניון, והוא מוכיח את הפוטנציאל של CGEN-15001 לטפל במחלה כרונית וקשה זו. השפעתה של CGEN-15001 נבחנה במודל של פסוריאזיס אנושי בעכברים, בו פיסת עור אנושי תקין מושתלת בעכברים בעלי מערכת חיסון מוחלשת והמחלה נגרמת על ידי הזרקת תאי דם הנלקחים מחולי פסוריאזיס. הטיפול ב CGEN-15001- ע"י הזרקה לשתל העור החל במקביל להזרקת תאי הדם, ולאחר פרק זמן קצוב נבחנו פיסות העור באמצעות מיקרוסקופ למאפיינים של מחלת הפסוריאזיס. תוצאות הניסוי מראות שטיפול ב-CGEN-15001 מנע פסוריאזיס ביעילות גבוהה. כיום אין מרפא לפסוריאזיס והטיפול עשוי לכלול משחות סטרואידיות, פוטותרפיה, ותרופות מערכתיות המדכאות את מערכת החיסון.

ממשלת גרמניה משיקה מיזם כלכלי חדש לקידום השקעות, פיתוח ומסחר בתחום הביוטק –ישראל-גרמניה

המשרד הממשלתי לכלכלה וטכנולוגיה בגרמניה השיק מיזם חדש אשר יקדם השקעות ומסחר בתחום הביוטק ואשר יתמקד בקידום פעילות ישראל וגרמניה משותפת בתחום. המיזם בחדש שיקרא Health – Made in Germany יופעל על-ידי הסוכנות לפיתוח כלכלי בגרמניה( Germany Trade & Invest (GTAI ויקדם שיתופי פעולה והשקעות בתעשייה מדעי החיים בעיקר בתחומי הביוטק בישראל. הגוף החדש הוכרז במסגרת כנס הפיתוח העיסקי Life Sciences Israel TM שהתקיים בשבוע שעבר בת"א.

בראש תכנית Health – Made in Germany עומד ד"ר מנדרי טילו, ד"ר למשפטים ומומחה בדיני רפואה ותרופות ויו"ר הוועדה הגרמנית-ישראלית למדעי החיים. ד"ר טילו הוא נציג המשרד הממשלתי לכלכלה וטכנולוגיה בגרמניה אשר יחד עם הסוכנות לפיתוח כלכלי בגרמניה, נהנים ממערכת קשרים הדוקה עם ארגונים אשר מייצגים את תעשית הבריאות בלמעלה מ-50 מדינות בעולם. הגוף החדש החליט לקדם ולהשקיע בחברות ישראליות מתחום מדעי החיים כאשר הדגש הוא דווקא על תחום הביוטק אשר סובל בשנים האחרונות ממחסור חמור בהשקעות, מענקים ותמיכה.

סיגל וייסווסר, בעליה של טי.בי.אן גרופ , הפעילה בגרמניה מזה מספר שנים יוזמת ויו"ר הכנס: "ישראל הנחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם בתחום חדשנות , מחקר ופיתוח בתעשיית הביופארמה והמדטק, מהווה שותפה אסטרטגית חשובה לגרמניה אשר מייצגת את השוק הגדול באירופה, ואחד השווקים החזקים בעולם בתחום מדעי החיים והרפואה. למעשה , ישראל היא המדינה הראשונה בעולם איתה מקדמת גרמניה פרויקט ייחודי של מחקר ופיתוח עם סטארט אפים, אוניברסיטאות, חממות , בתי החולים ועוד".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן