סיקור מקיף

שתל ישפר את הסיכוי להחלים מסרטן ונוגדן ראשון מסוגו לטיפול בדלקת פרקים כרונית

מקבץ נוסף לקראת כנס ביומד

שתל ישפר את הסיכוי להחלים מסרטן.

שתל פולימרי מתכלה של יישום והדסית ימקד את ההקרנות במהלך טיפולי הקרנה של חולי סרטן וימנע התפתחות של גרורות סרטניות. השתל המתכלה, הפולט קרינה רדיואקטיבית שאינה מזיקה, מוחדר לגוף לאזור בו הוסרה גרורה סרטנית ומאפשר לרופא בהקרנות הבאות למקד את ההקרנה. כך הוא משפר משמעותית את איכות חיי החולה. השתל בטיחותי, אינו מגרה את הרקמות בהן הוא שוהה, ויעיל במניעת גידולים חוזרים. הטכנולוגיה נמצאת בבעלות יישום והדסית.

נוגדן ראשון מסוגו לטיפול בדלקת פרקים כרונית.

חברת מיימונידקס (Maimonidex), מחממת רד ביומד, פיתחה נוגדן, ראשון מסוגו, למניעת התפתחות דלקות במפרקים. דלקת פרקים כרונית פוגעת כיום בכ-2% מהאוכלוסייה במדינות המערב ובהיותה מחלה כרונית, היא מחייבת טיפול ארוך ויקר. בעזרת הנוגדן החדשני, יתגבר החולה על המחלה ללא עול כלכלי. כיום לא קיימת תרופה ספציפית לדלקת הפרקים הכרונית, הטיפולים הקיימים הינם בעיקר ברמת הסימפטומים, והנוגדן החדש יהיה הראשון שייתן מענה למחלה עצמה.

בתמונה: כף יד של חולה בדלקת פרקים כרונית, המענה של חברת מימונידקס, והתוצאה. (Maimonidex hands fixed.jpg)

מכשיר בדיקה ללא הרדמה מלאה וללא פתיחה/ניקוב של חלל הבטן

האנדוסקופ, שפיתחה חברת מדיגוס (Medigus device.jpg)

חברת מדיגוס (Maedigus), פיתחה את אנדוסקופ ה– SRS, לטיפול לא פולשני במחלת החזר קיבתי-ושטי, אחת המחלות הכרוניות הנפוצות ביותר בעולם המערבי. האנדוסקופ יחליף חלק ניכר מהניתוחים המקובלים כיום לטיפול במחלה. בניתוח סטנדרטי נכנסים דרך מספר נקבים לקיבה, לוקחים את החלק העליון ומלפפים סביב הוושט. מדיגוס עושה את אותו ניתוח רק מבפנים, דרך הנקבים הטבעיים של הגוף, ללא הרדמה מלאה וללא פתיחה, או ניקוב של חלל הבטן, וזאת על-ידי יצירת מבנה אנטומי מיוחד, שמצליח למנוע את חזרת נוזלי הקיבה לוושט.

2 תגובות

  1. הנוגדן אותו פיתחו חברת Maimonidex הוא כנגד מולקולה הנקראת CD44. המולקולה הזו מתבטאת על פני תאי חיסון רבים וחיונית לנדידה שלהם ליעדים שונים בגוף. לפי טענתם, הנוגדן הזה ספציפי לאיזופורם (כלומר צורה אחרת של החלבון המתקבלת כתוצאה משחבור חלופי) המתבטא על תאי הדלקת בפרקים. באופן זה, נדידה ופעילות נורמלית של תאי חיסון לא תיפגע.

  2. "קרינה רדיואקטיבית שאינה מזיקה" ?
    מה פשר הדבר?

    אלפה ביתה גמה – שלושת הקרינות הרדיואקטיביות וכולן מזיקות. האלפה קצרת טווח ולכן אולי ניתן למסך אותה עם שכבה דקה של חומר. כנראה לכך התכוון המשורר. לא הקרינה לא מזיקה, כי אם ההתקן בנוי כך שהקרינה בו לא תגיע לרקמות ולא תגרום לשברים בגנום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן