סיקור מקיף

מכשיר הדמיה לאבחון וטיפול בסרטן השד, מד סוכר ללא דקירה וסחוס מוכן להשתלה

מקבץ שני של הכרזות לקראת כנס ביומד שיתקיים ב- 5-7 ביוני בת”א

לראשונה, מכשיר הדמיה תלת מימדי לאבחון וטיפול בסרטן השד
כך נילחם בסרטן השד: חברת הליקס (Helix) פיתחה מכשיר הדמיה חדש, שבעזרתו יקבלו הרופאים הדמיות תלת-מימדיות באיכות גבוהה של השד. הסורק החדש סורק אוטומטית את כל רקמת השד ומפיק הדמיית אולטרא סאונד של השד בתנועה סיבובית. התוצאה התלת מימדית מונעת פספוסים ומקלה על מציאת סרטן בשד. במהלך ביצוע הבדיקה, ניתן אף לשלב יד רובוט אוטומטית, בשליטת מחשב, לטיפול ולהוצאת ביופסיה במקום הפגוע.

בשורה לחולי הסכרת: בדיקת רמת הסוכר בדם – ללא דקירת מחט
 בתמונה: המכשיר למדידה בלתי חדירה של רמת הסוכר בדם, שפיתחה חברת אורסנסמכשיר המבוסס שידור אותות אופטיים, מסוגל למדוד את רמת הסוכר בדם ללא כל צורך בדקירת מחט. ההפעלה פשוטה בגאוניותה: מלבישים טבעת-מדידה קטנה על האצבע. הטבעת מפעילה לחץ על האצבע, עוצרת את זרימת הדם לכמה שניות ושולחת אותות אופטיים המגיעים עד כלי הדם שבאצבע. היא מסוגלת לבדוק בין השאר מרכיבים שונים בדם, דוגמת סוכר, המוגלובין או חמצן. נתוני המדידה מועברים אל מסך קטן. הפיתוח של חברת אורסנס (OrSense), מיועד לחולי סוכרת ויאפשר מדידות תכופות ושליטה טובה יותר במחלה.

מכשיר המבוסס שידור אותות אופטיים, מסוגל למדוד את רמת הסוכר בדם ללא כל צורך בדקירת מחט. ההפעלה פשוטה בגאוניותה: מלבישים טבעת-מדידה קטנה על האצבע. הטבעת מפעילה לחץ על האצבע, עוצרת את זרימת הדם לכמה שניות ושולחת אותות אופטיים המגיעים עד כלי הדם שבאצבע. היא מסוגלת לבדוק בין השאר מרכיבים שונים בדם, דוגמת סוכר, המוגלובין או חמצן. נתוני המדידה מועברים אל מסך קטן. הפיתוח של חברת אורסנס (OrSense), מיועד לחולי סוכרת ויאפשר מדידות תכופות ושליטה טובה יותר במחלה.ייצור איברים במעבדות: סחוס מפרקי המוכן מראש להשתלה חברת קרטיקיור (CartiCure), מחממת NGT שבנצרת, פיתחה סחוס, המוכן מראש להשתלה, לריפוי פציעות ברך, קרסול ומפרקים נוספים. הפיתוח מאפשר ייצור סדרתי של סחוסים לטיפול במפרקים פגועים. הפיתוח מהווה גישה חדשנית: הסחוס מופק ממפרק הלסת של חזירונים בני יומם. תאים אלה ייחודיים ביכולתם ליצור סחוס מפרקי איכותי, ובהתבסס על מקור תאים זה, יקבלו הפצועים סחוס חדש. מחיר הטיפול צפוי להיות נמוך משמעותית בהשוואה לתהליך המקובל היום, לאור האפשרות בקיום ייצור סדרתי של הסחוסים.

בתמונה: הסחוס המפרקי שפיתחה קרטיקיור: מוכן מראש להשתלה. (CartiCure1.jpg)

5 תגובות

  1. ברצוני לדעת היכן ניתן לרכוש מכשיר זה
    למדידת רמת סוכר ללא דקירת מחט?

  2. מה כל זה שווה בישראל אם בשביל שרופא בכלל ירק לעברך אתה חייב לתת לו כמה שטרות של 100 ש"ח?
    אין רפואה ציבורית
    פרייר מי שמשלם ביטוח בריאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן